جستجو

منطقه 14 تهران

منطقه 14 شهرداری تهران یکی از مناطق شرقی تهران است که از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به بزرگراه خاوران و آهنگ و از شرق به جاده مخصوص قصر فیروزه محدود است.

منطقه 14 تهران
منطقه 14 تهران

منطقه چهارده تهران

جمعیت این منطقه در سال 1390 حدود 483 هزار نفر گزارش شده است. منطقه 14 تهران به لحاظ امکانات رفاهی، از جایگاهی نسبتا مناسبی در مقایسه با دیگر مناطق همسایه برخوردار است. همچنین با وجود ایستگاه های متروی متعدد و شریان های اصلی دسترسی خوبی به دیگر مناطق تهران دارد.

ویژگی های منطقه 14 تهران

محله های منطقه 14 تهران

چهارصد دستگاه

این محله یکی از محله های قدیمی شهر تهران بشمار میرود که از شمال با خیابان پیروزی، از جنوب با محله دولاب، از غرب با خیابان شکوفه و از شرق با محله سلیمانیه همسایه است. در سال 1323 در این محله چهارصد دستگاه ساختمان مسکونی ساخته میشود که در سالیان بعد، اغلب قشر فرهنگیان در آن سکنی گزیدند. گرچه احداث بزرگراه امام علی باعث تخریب قسمتی از این محله شد، اما همچنان بافت قدیمی آن پابرجاست.

نقشه گوگل - چهارصد دستگاه

صد دستگاه

صد دستگاه محله ای در منطقه 14 تهران میباشد که از شمال به خیابان پیروزی، از شاه آبادی و دهم فروردین، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بلوار نبرد شمالی محدود شده است. در زمان پهلوی دوم، در این محله صد دستگاه ساختمان مسکونی با خیابان های فرعی منظم، برای سکونت معلمان احداث شد لذا این محله صد دستگاه نامیده شد. امروزه جمعیت نسبتا زیادی در این منطقه ساکن شده اند که یکی از دلایل آن میتواند هزینه پایینتر مسکن باشد. دسترسی صد دستگاه به نقاط دیگر شهر، با وجود ایستگاه های مترو و نزدیکی به بزرگراه امام علی آسان شده است.

نقشه گوگل - صد دستگاه

فرح آباد

این محله در شمال شرق منطقه قرار گرفته است و از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان نبرد شمالی، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بزرگراه بسیج منتهی میگردد. فرح آباد یکی از محله های قدیمی تهران بشمار میرود که بافت شهری قدیمی دارد اما در سال های اخیر بسیاری از خانه های قدیمی جای خود را ساختمان ها و آپارتمان های نوساز داده اند. بلوار ابوذر، خیابان های افراسیابی، پرستار، شهرابی، پاسدار گمنام، خیابان های معروف و اصلی و سیزده آبان مهم ترین میدان محله میباشند.

نقشه گوگل - فرح آباد

آهنگ

آهنگ محله ای در جنوب شرقی منطقه 14 تهران میباشد که توسط محله ای کوچکتر به نام شقایق به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است. این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه آهنگ و از شرق به بزرگراه بسیج محدود شده است. بلوار زمزم، کوثرچ، نبرد و ابوذر، خیابان های اصلی محله بشمار میروند. 

نقشه گوگل - آهنگ

دولاب

این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به محله خاوران، از جنوب به بزرگره خاوران و از شرق به بزرگراه امام علی محدود شده است. دولاب محله ای بسیار قدیمی و فرسوده است. در گذشته این محل یکی از روستاهای اطراف ری بشمار می آمد. وجود دروازه دولاب، یکی از دروازه های اطراف شهر تهران، سبب شهرت آن به محله دروازه دولاب شده است.

نقشه گوگل - دولاب

خاوران

این محله از شمال به خیابان سعیدی، از جنوب به بزرگراه خاوران و میدان خراسان، از شرق به محله دولاب و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود است. این محله در گذشته زمین كشاورزی، باغداری و صیفی كاری بوده است. امروزه گرچه ساختمان هایی نوساز در آن بنا شده است اما غالب بافت شهری آن قدیمی است.

نقشه گوگل - خاوران

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 8 فروردین 1398

مناطق 22 گانه تهران

اتوبار شهران

اتوبار شهران

اسباب کشی و باربری در محدوده شهران را با خدمات استثنایی اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. اتوبار شهران با ارائه بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در این منطقه آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی است. برترین خدمات شایسته شماست تنها کافیست با ما تماس بگیرید.

باربری مرزداران

باربری مرزداران

باربری مرزداران با 15 سرویس اسباب کشی در روز در محدوده مرزداران ! آماده خدمترسانی به همشهریان عزیز و ساکن این محله میباشد. تعرفه و قیمت خدمات باربری مرزداران بر اساس نرخ اتحادیه و کارشناسی شده میباشد.

باربری ازگل

باربری ازگل

دفتر باربری ازگل یکی از بهترین و فعالترین دفاتر باربری طلایی تهران در شمال شرق تهران میباشد. باربری ازگل با کسب تجربه طی 15 سال خدمت صادقانه به شما همشهریان عزیز، همچنان آماده خدمت رسانی هر چه بهتر میباشد.

باربری در میرداماد

باربری در میرداماد

باربری میرداماد ( دفتر منطقه 3 اتوبار طلایی ) معتبرترین و منسجم ترین سرویس اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل در تهران و بلوار میرداماد را با هزینه کارشناسی شده و نرخ اتحادیه با برترین کیفیت ممکن ارائه مینماید. با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل نمایید تا تمایز در خدمات و تفاوت در کیفیت را لمس کنید !