منطقه 14 تهران

منطقه 14 شهرداری تهران یکی از مناطق شرقی تهران است که از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به بزرگراه خاوران و آهنگ و از شرق به جاده مخصوص قصر فیروزه محدود است.

منطقه 14 تهران
منطقه 14 تهران

منطقه چهارده تهران

جمعیت این منطقه در سال 1390 حدود 483 هزار نفر گزارش شده است. منطقه 14 تهران به لحاظ امکانات رفاهی، از جایگاهی نسبتا مناسبی در مقایسه با دیگر مناطق همسایه برخوردار است. همچنین با وجود ایستگاه های متروی متعدد و شریان های اصلی دسترسی خوبی به دیگر مناطق تهران دارد.

ویژگی های منطقه 14 تهران

  • بافت شهری قدیمی
  • دسترسی مناسب به شریان های اصلی شهر
  • برخورداری از 5 ایستگاه مترو در محله های گوناگون
  • برخورداری از فضای سبز مناسب با مساحت منطقه

محله های منطقه 14 تهران

چهارصد دستگاه

این محله یکی از محله های قدیمی شهر تهران بشمار میرود که از شمال با خیابان پیروزی، از جنوب با محله دولاب، از غرب با خیابان شکوفه و از شرق با محله سلیمانیه همسایه است. در سال 1323 در این محله چهارصد دستگاه ساختمان مسکونی ساخته میشود که در سالیان بعد، اغلب قشر فرهنگیان در آن سکنی گزیدند. گرچه احداث بزرگراه امام علی باعث تخریب قسمتی از این محله شد، اما همچنان بافت قدیمی آن پابرجاست.

نقشه گوگل - چهارصد دستگاه

صد دستگاه

صد دستگاه محله ای در منطقه 14 تهران میباشد که از شمال به خیابان پیروزی، از شاه آبادی و دهم فروردین، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بلوار نبرد شمالی محدود شده است. در زمان پهلوی دوم، در این محله صد دستگاه ساختمان مسکونی با خیابان های فرعی منظم، برای سکونت معلمان احداث شد لذا این محله صد دستگاه نامیده شد. امروزه جمعیت نسبتا زیادی در این منطقه ساکن شده اند که یکی از دلایل آن میتواند هزینه پایینتر مسکن باشد. دسترسی صد دستگاه به نقاط دیگر شهر، با وجود ایستگاه های مترو و نزدیکی به بزرگراه امام علی آسان شده است.

نقشه گوگل - صد دستگاه

فرح آباد

این محله در شمال شرق منطقه قرار گرفته است و از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان نبرد شمالی، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بزرگراه بسیج منتهی میگردد. فرح آباد یکی از محله های قدیمی تهران بشمار میرود که بافت شهری قدیمی دارد اما در سال های اخیر بسیاری از خانه های قدیمی جای خود را ساختمان ها و آپارتمان های نوساز داده اند. بلوار ابوذر، خیابان های افراسیابی، پرستار، شهرابی، پاسدار گمنام، خیابان های معروف و اصلی و سیزده آبان مهم ترین میدان محله میباشند.

نقشه گوگل - فرح آباد

آهنگ

آهنگ محله ای در جنوب شرقی منطقه 14 تهران میباشد که توسط محله ای کوچکتر به نام شقایق به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است. این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه آهنگ و از شرق به بزرگراه بسیج محدود شده است. بلوار زمزم، کوثرچ، نبرد و ابوذر، خیابان های اصلی محله بشمار میروند. 

نقشه گوگل - آهنگ

دولاب

این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به محله خاوران، از جنوب به بزرگره خاوران و از شرق به بزرگراه امام علی محدود شده است. دولاب محله ای بسیار قدیمی و فرسوده است. در گذشته این محل یکی از روستاهای اطراف ری بشمار می آمد. وجود دروازه دولاب، یکی از دروازه های اطراف شهر تهران، سبب شهرت آن به محله دروازه دولاب شده است.

نقشه گوگل - دولاب

خاوران

این محله از شمال به خیابان سعیدی، از جنوب به بزرگراه خاوران و میدان خراسان، از شرق به محله دولاب و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود است. این محله در گذشته زمین كشاورزی، باغداری و صیفی كاری بوده است. امروزه گرچه ساختمان هایی نوساز در آن بنا شده است اما غالب بافت شهری آن قدیمی است.

نقشه گوگل - خاوران

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 8 فروردین 1398

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 14 تهرانمنطقه چهارده تهرانمنطقه 14 شهرداری تهرانمناطق تهرانمحله های منطقه 14منطقه چهارده منطقه 14محله های تهران

باربری چیذر

باربری چیذر

جابجایی و اسباب کشی را با بهترین شرکت باربری چیذر تجربه کنید. کارگران حرفه ای و مجرب، کادر و مدیریت منسجم، تعرفه بسیار مناسب و مجموعه کاملی از انواع خدمات اسباب کشی و باربری شهری در تهران با کیفیت بسیار عالی و ممتاز

اتوبار امیرآباد

اتوبار امیرآباد

اتوبار امیرآباد با بیش از نیم قرن تجربه در صنعت حمل و نقل شهری و باربری منزل یکی از معتبرترین و مطرح ترین شرکتهای تحت نظارت باربری طلایی تهران است که همیشه و در همه حال مشتری مداری را در راس فهرست اولویتهای خود قرار داده است.

باربری تجریش

باربری تجریش

بهترین باربری تجریش با کادر متخصص مجموعه بزرگ اتوبار و باربری طلایی مناسبترین راه حل برای شماست. ما همواره به رضایتمندی شما مشتریان عزیز می اندیشیم و اعتماد شما را به بهترین وجه ممکن پاسخگو خواهیم بود. باربری در تجریش را به متخصصین ما بسپارید

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهرانپارس ( دفتر شرق تهران - باربری بزرگ طلایی تهران ) با بیش از 12 سال سابقه باربری و حمل نقل شهری در محدوده شرق تهران بهترین و کاملترین خدمات اسباب کشی را به همشهریان ساکن محدوده تهرانپارس ارائه مینماید. منتظر تماس شما هستیم !

اتوبار ازگل

اتوبار ازگل

اسباب کشی صد در صد تضمینی در محدوده ازگل با قیمت مناسب. بسته بندی حرفه ای اثاثیه منزل و اداری. اتوبار ازگل با ارائه بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در خدمت شما همشهریان عزیز میباشد.

اتوبار الهیه

اتوبار الهیه

اتوبار طلایی تهران برترین خدمات باربری و اسباب کشی با قیمتی مناسب را در محدوده الهیه ارائه مینماید. بسته بندی اثاثیه منزل خود را به متخصص آن در اتوبار الهیه بسپارید. مطمئن باشید، خاطره خوشی از اسباب کشی را با اتوبار الهیه خواهید داشت.

باربری در زعفرانیه

باربری در زعفرانیه

باربری زعفرانیه به عنوان یکی از فعالترین و موفق ترین زیرمجموعه های شرکت بزرگ باربری طلایی تهران کلیه سرویس های اسباب کشی نظیر بسته بندی اثاثیه، باربری شهری، باربری شهرستان از مبداء تهران-زعفرانیه و ... را با قیمتی منصفانه و غیرقابل رقابت و با کیفیتی بسیار بالا ارائه مینماید.

باربری قلهک

باربری قلهک

باربری طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی، بسته بندی تخصصی اثاثیه و لوازم منزل و اداری به صورت 24 ساعته در محدوده قلهک میباشد. باربری قلهک با سال ها تجربه و رزومه درخشان، آماده خددمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات