منطقه 14 تهران

منطقه 14 شهرداری تهران یکی از مناطق شرقی تهران است که از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به بزرگراه خاوران و آهنگ و از شرق به جاده مخصوص قصر فیروزه محدود است.

منطقه 14 تهران
منطقه 14 تهران

منطقه چهارده تهران

جمعیت این منطقه در سال 1390 حدود 483 هزار نفر گزارش شده است. منطقه 14 تهران به لحاظ امکانات رفاهی، از جایگاهی نسبتا مناسبی در مقایسه با دیگر مناطق همسایه برخوردار است. همچنین با وجود ایستگاه های متروی متعدد و شریان های اصلی دسترسی خوبی به دیگر مناطق تهران دارد.

ویژگی های منطقه 14 تهران

  • بافت شهری قدیمی
  • دسترسی مناسب به شریان های اصلی شهر
  • برخورداری از 5 ایستگاه مترو در محله های گوناگون
  • برخورداری از فضای سبز مناسب با مساحت منطقه

محله های منطقه 14 تهران

چهارصد دستگاه

این محله یکی از محله های قدیمی شهر تهران بشمار میرود که از شمال با خیابان پیروزی، از جنوب با محله دولاب، از غرب با خیابان شکوفه و از شرق با محله سلیمانیه همسایه است. در سال 1323 در این محله چهارصد دستگاه ساختمان مسکونی ساخته میشود که در سالیان بعد، اغلب قشر فرهنگیان در آن سکنی گزیدند. گرچه احداث بزرگراه امام علی باعث تخریب قسمتی از این محله شد، اما همچنان بافت قدیمی آن پابرجاست.

نقشه گوگل - چهارصد دستگاه

صد دستگاه

صد دستگاه محله ای در منطقه 14 تهران میباشد که از شمال به خیابان پیروزی، از شاه آبادی و دهم فروردین، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بلوار نبرد شمالی محدود شده است. در زمان پهلوی دوم، در این محله صد دستگاه ساختمان مسکونی با خیابان های فرعی منظم، برای سکونت معلمان احداث شد لذا این محله صد دستگاه نامیده شد. امروزه جمعیت نسبتا زیادی در این منطقه ساکن شده اند که یکی از دلایل آن میتواند هزینه پایینتر مسکن باشد. دسترسی صد دستگاه به نقاط دیگر شهر، با وجود ایستگاه های مترو و نزدیکی به بزرگراه امام علی آسان شده است.

نقشه گوگل - صد دستگاه

فرح آباد

این محله در شمال شرق منطقه قرار گرفته است و از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان نبرد شمالی، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بزرگراه بسیج منتهی میگردد. فرح آباد یکی از محله های قدیمی تهران بشمار میرود که بافت شهری قدیمی دارد اما در سال های اخیر بسیاری از خانه های قدیمی جای خود را ساختمان ها و آپارتمان های نوساز داده اند. بلوار ابوذر، خیابان های افراسیابی، پرستار، شهرابی، پاسدار گمنام، خیابان های معروف و اصلی و سیزده آبان مهم ترین میدان محله میباشند.

نقشه گوگل - فرح آباد

آهنگ

آهنگ محله ای در جنوب شرقی منطقه 14 تهران میباشد که توسط محله ای کوچکتر به نام شقایق به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است. این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه آهنگ و از شرق به بزرگراه بسیج محدود شده است. بلوار زمزم، کوثرچ، نبرد و ابوذر، خیابان های اصلی محله بشمار میروند. 

نقشه گوگل - آهنگ

دولاب

این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به محله خاوران، از جنوب به بزرگره خاوران و از شرق به بزرگراه امام علی محدود شده است. دولاب محله ای بسیار قدیمی و فرسوده است. در گذشته این محل یکی از روستاهای اطراف ری بشمار می آمد. وجود دروازه دولاب، یکی از دروازه های اطراف شهر تهران، سبب شهرت آن به محله دروازه دولاب شده است.

نقشه گوگل - دولاب

خاوران

این محله از شمال به خیابان سعیدی، از جنوب به بزرگراه خاوران و میدان خراسان، از شرق به محله دولاب و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود است. این محله در گذشته زمین كشاورزی، باغداری و صیفی كاری بوده است. امروزه گرچه ساختمان هایی نوساز در آن بنا شده است اما غالب بافت شهری آن قدیمی است.

نقشه گوگل - خاوران

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 8 فروردین 1398

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 14 تهرانمنطقه چهارده تهرانمنطقه 14 شهرداری تهرانمناطق تهرانمحله های منطقه 14منطقه چهارده منطقه 14محله های تهران

اتوبار زعفرانیه

اتوبار زعفرانیه

اتوبار زعفرانیه با بیش از 15 سال سابقه درخشان ارائه کننده بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده زعفرانیه میباشد. اتوبار زعفرانیه تضمین کننده بهترین کیفیت خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل.

اتوبار نارمک

اتوبار نارمک

اتوبار طلایی تهران برترین و معتبرترین باربری در محدوده نارمک - شرق تهران - با ارائه خدمات باربری و اسباب کشی با کیفیت عالی و قیمت ارزان در خدمت شما همشهریان عزیز میباشد. اتوبار نارمک بهترین انتخاب شماست.

باربری اختیاریه

باربری اختیاریه

باربری طلایی تهران آماده ارائه هرگونه خدمات باربری در کوتاهترین زمان ممکن به همشهریان تهرانی ساکن در محدوده اختیاریه مییباشد. دفتر باربری اختیاریه همواره سعی دارد تا اسباب کشی را برای شما عزیزان تسهیل نماید. بهترین خدمات را از باربری اختیاریه بخواهید.

باربری قدس

باربری قدس

حمل و نقل اثاثیه منزل و اسباب کشی اداری در محدوده میدان قدس با دقت و سرعت بسیار بالا و بدون کمترین خسارت. اتوبار و باربری طلایی مطمئن‎ترین و منصف‎ترین شرکت حمل و نقل و باربری در تهران. اسباب کشی و باربری قدس را به حرفه ای ها بسپارید

باربری در محدوده شهرک آزمایش

باربری در محدوده شهرک آزمایش

بهترین باربری شهرک آزمایش همراه با برترین کیفیت اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری با یک تماس در خدمت شما خواهد بود.

باربری شهرک گلستان

باربری شهرک گلستان

اسباب کشی باربری در محدوده شهرک گلستان و منطقه 22 تهران با قیمت بسیار مناسب و با کیفیت بسیار عالی و دقت بالا. بهترین اتوبار و باربری تهران شایسته انتخاب شماست

اتوبار ونک

اتوبار ونک

اتوبار ونک ارائه کننده برترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده ونک میباشد. اتوبار ونک متخصص در بسته بندی اثاثیه منزل، به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما مشتریان عزیز میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس های ویژه اتوبار ونک به بخش خدمات مراجعه نمایید.

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهرانپارس ( دفتر شرق تهران - باربری بزرگ طلایی تهران ) با بیش از 12 سال سابقه باربری و حمل نقل شهری در محدوده شرق تهران بهترین و کاملترین خدمات اسباب کشی را به همشهریان ساکن محدوده تهرانپارس ارائه مینماید. منتظر تماس شما هستیم !

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات