منطقه 14 تهران

منطقه 14 شهرداری تهران یکی از مناطق شرقی تهران است که از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به بزرگراه خاوران و آهنگ و از شرق به جاده مخصوص قصر فیروزه محدود است.

منطقه 14 تهران
منطقه 14 تهران

منطقه چهارده تهران

جمعیت این منطقه در سال 1390 حدود 483 هزار نفر گزارش شده است. منطقه 14 تهران به لحاظ امکانات رفاهی، از جایگاهی نسبتا مناسبی در مقایسه با دیگر مناطق همسایه برخوردار است. همچنین با وجود ایستگاه های متروی متعدد و شریان های اصلی دسترسی خوبی به دیگر مناطق تهران دارد.

ویژگی های منطقه 14 تهران

  • بافت شهری قدیمی
  • دسترسی مناسب به شریان های اصلی شهر
  • برخورداری از 5 ایستگاه مترو در محله های گوناگون
  • برخورداری از فضای سبز مناسب با مساحت منطقه

محله های منطقه 14 تهران

چهارصد دستگاه

این محله یکی از محله های قدیمی شهر تهران بشمار میرود که از شمال با خیابان پیروزی، از جنوب با محله دولاب، از غرب با خیابان شکوفه و از شرق با محله سلیمانیه همسایه است. در سال 1323 در این محله چهارصد دستگاه ساختمان مسکونی ساخته میشود که در سالیان بعد، اغلب قشر فرهنگیان در آن سکنی گزیدند. گرچه احداث بزرگراه امام علی باعث تخریب قسمتی از این محله شد، اما همچنان بافت قدیمی آن پابرجاست.

نقشه گوگل - چهارصد دستگاه

صد دستگاه

صد دستگاه محله ای در منطقه 14 تهران میباشد که از شمال به خیابان پیروزی، از شاه آبادی و دهم فروردین، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بلوار نبرد شمالی محدود شده است. در زمان پهلوی دوم، در این محله صد دستگاه ساختمان مسکونی با خیابان های فرعی منظم، برای سکونت معلمان احداث شد لذا این محله صد دستگاه نامیده شد. امروزه جمعیت نسبتا زیادی در این منطقه ساکن شده اند که یکی از دلایل آن میتواند هزینه پایینتر مسکن باشد. دسترسی صد دستگاه به نقاط دیگر شهر، با وجود ایستگاه های مترو و نزدیکی به بزرگراه امام علی آسان شده است.

نقشه گوگل - صد دستگاه

فرح آباد

این محله در شمال شرق منطقه قرار گرفته است و از شمال به خیابان پیروزی، از غرب به خیابان نبرد شمالی، از جنوب به بزرگراه محلاتی و از شرق به بزرگراه بسیج منتهی میگردد. فرح آباد یکی از محله های قدیمی تهران بشمار میرود که بافت شهری قدیمی دارد اما در سال های اخیر بسیاری از خانه های قدیمی جای خود را ساختمان ها و آپارتمان های نوساز داده اند. بلوار ابوذر، خیابان های افراسیابی، پرستار، شهرابی، پاسدار گمنام، خیابان های معروف و اصلی و سیزده آبان مهم ترین میدان محله میباشند.

نقشه گوگل - فرح آباد

آهنگ

آهنگ محله ای در جنوب شرقی منطقه 14 تهران میباشد که توسط محله ای کوچکتر به نام شقایق به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است. این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به بزرگراه امام علی، از جنوب به بزرگراه آهنگ و از شرق به بزرگراه بسیج محدود شده است. بلوار زمزم، کوثرچ، نبرد و ابوذر، خیابان های اصلی محله بشمار میروند. 

نقشه گوگل - آهنگ

دولاب

این محله از شمال به بزرگراه محلاتی، از غرب به محله خاوران، از جنوب به بزرگره خاوران و از شرق به بزرگراه امام علی محدود شده است. دولاب محله ای بسیار قدیمی و فرسوده است. در گذشته این محل یکی از روستاهای اطراف ری بشمار می آمد. وجود دروازه دولاب، یکی از دروازه های اطراف شهر تهران، سبب شهرت آن به محله دروازه دولاب شده است.

نقشه گوگل - دولاب

خاوران

این محله از شمال به خیابان سعیدی، از جنوب به بزرگراه خاوران و میدان خراسان، از شرق به محله دولاب و از غرب به خیابان هفده شهریور محدود است. این محله در گذشته زمین كشاورزی، باغداری و صیفی كاری بوده است. امروزه گرچه ساختمان هایی نوساز در آن بنا شده است اما غالب بافت شهری آن قدیمی است.

نقشه گوگل - خاوران

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 8 فروردین 1398

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 14 تهرانمنطقه چهارده تهرانمنطقه 14 شهرداری تهرانمناطق تهرانمحله های منطقه 14منطقه چهارده منطقه 14محله های تهران

اتوبار مجیدیه

اتوبار مجیدیه

باربری مجیدیه (جنوبی و شمالی) با ماشینهای مدرن و جدید و بهترین کارگران اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه تنها یک تماس تلفنی با شما فاصله دارد. اتوبار طلایی تهران ارائه دهنده برترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری در تهران. بهترین باربری شرق تهران شایسته انتخاب شماست !

اتوبار چیذر

اتوبار چیذر

اتوبار طلایی تهران با ارائه کلیه خدمات باربری و اسباب کشی منزل و اداری در خدمت شما ساکنین محترم منطقه چیذر میباشد. ارائه خدمات بسته بندی اثاثیه و باربری به شهرستان را از اتوبار چیذر بخواهید. اتوبار چیذر انتخابی مطمئن!

باربری یوسف آباد

باربری یوسف آباد

باربری یوسف آباد تهران با کارگرانی زبده و نیرومند و ناوگان مدرن باربری و حمل و نقل شهری بهترین سرویس حمل و نقل و اسباب کشی را با قیمتی بسیار مناسب برای شما فراهم آورده است. با اتوبار یوسف آباد تفاوت را لمس کنید !

باربری قیطریه

باربری قیطریه

بهترین باربری قیطریه با خدمات کامل اسباب کشی منزل و اداری و کامیونهای مجهز و مدرن مخصوص حمل اثاثیه یک تماس با شما فاصله دارد. کارگران حرفه ای بسته بندی و حمل و نقل اثاثیه و قیمت مناسب راه حلی مناسب برای انجام یک اسباب کشی سریع و بدور از هر گونه خسارت است. اتوبار طلایی انتخاب اول شماست

باربری دروس

باربری دروس

باربری طلایی تهران با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر اسباب کشی و با همکاری کادری مجرب و با اخلاق به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان در محدوده دروس می باشد تا بهترین خدمات باربری را ارائه نماید.

باربری دیباجی

باربری دیباجی

حمل اثاثیه منزل و اسباب کشی با بهترین باربری دیباجی یعنی حضور آرامش و اطمینان خاطر در یک پروژه سخت! اسباب‎کشی یک تخصص است و اتوبار طلایی تهران بهترین و حرفه‎ای ترین شرکت حمل‎ونقل و باربری در تهران است. قیمت مناسب و کیفیت برتر در خدمات باربری را با ما تجربه کنید.

باربری محدوده ظفر

باربری محدوده ظفر

باربری ظفر - دفتر باربری طلایی تهران در منطقه 3 - یک انتخاب آگاهانه برای یک اسباب کشی آسان و مطمئن. کارگر باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اداری، انواع خودروی باربری، اسباب کشی کامل با قیمت کارشناسی شده و تعرفه اتحادیه باربری تهران. اتوبار طلایی تهران بهترین گزینه برای باربری در ظفر

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش استرسهای ناشی از اسباب کشی شما را به صفر میرساند. کیفیت ممتاز، تجربه بالا، قیمت مناسب و مشتری مداری را فقط از اتوبار تجریش بخواهید. اتوبار تجریش دارای لوح تقدیر مردمی است و این دستاورد نشان افتخاری است برای مجموعه بزرگ باربری تهران و همچنین راهنمایی برای انتخاب یک شرکت باربری معتبر

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات