با وجود کرونا چگونه اسباب کشی کنیم؟

اسباب‎ کشی بخودی خود یک پروژه سخت است. ویروس کرونا و پاندمی هم مشکلات آنرا دو چندان کرده است و زمانیکه تصمیم به انجام اینکار داریم یعنی اینکه اسباب کشی واقعا اجتناب ناپذیر است. در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه میتوانیم جلوگیری حداکثری از سرایت این ویروس را داشته باشیم.

با وجود کرونا چگونه اسباب کشی کنیم؟
با وجود کرونا چگونه اسباب کشی کنیم؟

سلامتی مهمترین مسئله است

قبل از هر چیز باید بدانیم که سلامتی مهمترین مسئله و بالاترین اولویت را دارد. اسباب کشی سهل انگاری و بی توجهی در این زمینه را به هیچ وجه توجیه نمیکند. مگر نه اینکه اسباب کشی ( به هر دلیلی ) برای آسایش و آرامش و در جهت منافع خانواده یا کسب و کار انجام میشود!؟

برنامه جامع برای اسباب کشی و جلوگیری از کرونا

برنامه ریزی برای اسباب کشی در شرایط پاندمی حتما الگویی متفاوت از شرایط عادی دارد و همانطور که قبلا گفته شد سلامتی بالاترین اولویت را دارد. در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه میتوانید حداکثر پیشگیری از سرایت کرونا را داشته باشید.

با خودتان صادق باشید!

اگر احتمال میدهید که ممکن است در معرض کرونا قرار گرفته باشید برای سلامتی خود و خانواده و همینطور نیروی کار شرکتهای اسباب کشی از مشارکت در انجام کارها خودداری کنید. ممکن است اسباب کشی کمی بیشتر از حد معمول زمانبر شود ولی اینکار واقعا ارزشش را دارد.

بسته بندی اثاثیه منزل و محل کار

1- تفاوتی ندارد که قصد اسباب کشی منزل را داشته باشید یا بخواهید محل شرکت و کسب و کار خود را تغییر دهید. بهترین راه کاهش حضور افراد دیگر در محل است. به کمک خانواده یا کارکنان محل کار اینکار را انجام دهید. عدم انتقال ویروس احتمالی به محل جدید مطمئنا آسایش یا راندمان کاری بالاتری خواهد داشت. فکر اینکه احتمال حضور ویروس در محل جدید بیش از قبل باشد حتما استرس زا خواهد بود و جو مناسبی را فراهم نخواهد کرد.

2- ممکن است به هر دلیلی نتوانید بسته بندی اثاثیه را خودتان انجام دهید بنابراین در هنگام فعالیت کارگران فقط حضور یکی از اعضای خانواده جهت نظارت بر انجام صحیح کارها کافیست. آنهم با رعایت کامل نکات بهداشتی !

لازم به ذکر است که کادر بسته بندی اثاثیه این مجموعه تمیداتی را برای بسته بندی بهداشتی اثاثیه در نظر گرفته است اما با این وجود به شما توصیه میکنیم که خودتان جمع آوری و بسته بندی اثاثیه را انجام دهید.

3- در زمان جمع آوری و بسته بندی اثاثیه برای عبور جریان آزاد هوا پنجره ها را باز نگهدارید و اگر در فصول گرم سال هستید بهتر است کولر یا تهویه هوا را روشن کنید. این کار باعث جلوگیری از تجمع ویروس در هوا خواهد شد.

4- ویروس کرونا میتواند تا 24 ساعت و یا کمی بیشتر بر روی کارتن زنده بماند. بنابراین بهتر است از کارتنهای دست دوم استفاده نکنید و یا حداقل به مدت 24 ساعت صبر کنید.

5- تذکر دهید و تذکرها را جدی بگیرید. اگر متوجه شدید که کارگران نکات بهداشتی را رعایت نمیکنند حتما تذکر دهید و همینطور خودتان هم شنوای تذکر دیگران باشید و نکات بهداشتی را رعایت کنید.

همه جا را ضد عفونی کنید

1- در شرایط عادی ما توصیه میکردیم که محل سکونت قبلی خود را نظافت کنید. این یک فرهنگ صحیح است. به احتمال زیاد فرد دیگری که در خانه قدیم شما سکونت خواهد کرد مجددا نظافت را انجام خواهد داد. این موضوع در مورد ضد عفونی کردن نیز صادق است. 2 بار ضدعفونی شدن توسط تو نفر ( یا 2 تیم ) حتما بهتر از یکبار است!

2- طبیعتا ضد عفونی کردن محل جدید به همان اهمیت یا حتی بیشتر از محل قدیم ( خانه یا شرکت ) است. با حداکثر دقت اینکار را انجام دهید. مطالعه کنید و چگونگی انجام آنرا یاد بگیرید.

3- اگر زمان کافی برای جابجایی دارید پس از ضد عفونی کردن محل جدید حداقل یک روز صبر کنید. اگر زمان بیشتری دارید، بیشتر صبر کنید.

ضد عفونی کردن کارتنها

ممکن است در زمان بسته بندی کردن اینکار را انجام داده باشید، اما به شما توصیه میکنیم این عمل را در زمان قرار دادن اثاثیه در محل جدید نیز مجددا انجام دهید. مصرف چند بطری محلول ضد عفونی کننده یا الکل واقعا ارزشش را دارد. با آب پاش محلول را روی بسته ها بپاشید و سپس آنها را به خانه جدید منتقل کنید.موقع بازکردن و چیدمان اثاثیه حتما به جریان آزاد هوا توجه کنید و در صورت امکان سیستم تهویه هوا یا کولر را روشن کنید.

میهمانی ممنوع

شاید تصور کنید که اگر یک روز به هتل بروید یا به خانه اقوام بروید تا آلودگی احتمالی برطرف شود، این یک اشتباه است. بهتر است برای صبر کردن به روش زیر عمل کنید:

یکی از اتاقها که از محل اثاثیه دورتر است به عنوان یک محل زندگی یک روزه در نظر بگیرید و کمی سختی بکشید! جای دوری نمیرود. اگرچه این بیشتر برای جلوگیری از استرسهای کرونا است و تاثیر چندانی نخواهد داشت.

اگر کرونا گرفتیم چه کنیم؟

تا اینجا تمامی آنچه که گفتیم جهت جلوگیری از سرایت کرونا به خودمان و دیگران بود اما اگر با این وجود کرونا گرفتیم چه کنیم ؟

به توصیه های پزشکی عمل کنید و از بگو مگو کردن درباره مسبب آن و اینکه اگر این کار را میکردیم بهتر بود یا آن کار را خودداری کنید.

یک نکته اساسی

در مورد ویروس کرونا هیچ موضوع مطلقی وجود ندارد و هیچ روش صد در صدی در مورد پیشگیری از آن ارائه نشده است. بنابراین ضمن عمل به توصیه های پزشکی و دستورالعمل های نهادهای مربوطه آنچه را که تصور میکنید میتواند کمکی به جلوگیری از انتشار ویروس باشد رعایت کنید. طبیعتا تزریق مواد ضدعفونی کننده یا الکل و همینطور مصرف آنها جزء این موارد نیست.

با آرزوی سلامتی و رهایی از پاندمی کرونا

کارگر اسباب کشیکارگر باربریاسباب کشی و کرونا

اسباب کشی و کرونااسباب کشی در زمان کروناچگونه اسباب کشی کنیماسباب کشی و بسته بندی اثاثیه

باربری در ولنجک

باربری در ولنجک

باربری ولنجک به عنوان یکی از موفق ترین و برجسته ترین دفاتر اتوبار و باربری طلایی تهران با هدف خدمترسانی به همشهریان عزیز تهرانی و ساکن محدوده ولنجک و با شعار کیفیت بهترین تبلیغات ، خدمات باربری و اسباب کشی اداری و منزل را در منطقه یک تهران ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید !!

اتوبار گیشا

اتوبار گیشا

چرا اتوبار گیشا را انتخاب کنید ؟ اعتبار و کیفیت برتر همراه با قیمت و تعرفه مناسب تمام آن چیزی است که شما برای یک اسباب کشی آسان و بی دردسر نیاز دارید و همه آنچه که میخواهید در اتوبار گیشا متمرکز است. اتوبار گیشا - دفتر باربری طلایی -نماد حمل و نقل شهری و اسباب کشی است.( کوی نصر، فروزانفر، بلوچستان )

باربری محدوده ونک

باربری محدوده ونک

حمل و نقل اثاثیه منزل و باربری در محدوده ونک از نیایش تا یوسف آباد و از جردن تا کردستان با تعرفه کارشناسی شده و پایین تر از نرخ مصوب اتحادیه. کارگران خوش برخورد و توانا

باربری  فرشته

باربری فرشته

باربری فرشته با قیمت بسیار مناسب شامل کلیه خدمات مورد نیاز جهت باربری و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری، حمل و نقل لوازم خانگی و ورزشی سنگین. باربری شهرستان از مبداء تهران - خیابان فرشته. دفتر حمل و نقل و باربری فرشته ی اتوبار طلایی تهران انتخاب بهترین ها

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش استرسهای ناشی از اسباب کشی شما را به صفر میرساند. کیفیت ممتاز، تجربه بالا، قیمت مناسب و مشتری مداری را فقط از اتوبار تجریش بخواهید. اتوبار تجریش دارای لوح تقدیر مردمی است و این دستاورد نشان افتخاری است برای مجموعه بزرگ باربری تهران و همچنین راهنمایی برای انتخاب یک شرکت باربری معتبر

باربری سید خندان

باربری سید خندان

اسباب کشی آسان و بی دردسر را با باربری طلایی تهران تجربه کنید. حمل اثاثیه و بار در محدوده سید خندان با کیفیت عالی و قیمت مناسب را از باربری سید خندان بخواهید.

اتوبار شهرک گلستان

اتوبار شهرک گلستان

با اتوبار شهرک گلستان، باربری و اسباب کشی مطمئن و ایمن را تجربه کنید. ارائه دهنده برترین خدمات اسباب کشی منزل و اداری - بسته بندی تخصصی اثاثیه با قیمت مناسب - سرویس دهی شبانه روزی

اتوبار یوسف آباد

اتوبار یوسف آباد

اتوبار یوسف آباد زیر مجموعه باربری بزرگ طلایی تهران آماده ارائه برترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری در محدوده یوسف آباد تهران میباشد. بهترین خدمات اسباب کشی و باربری در یوف اباد را از ما بخواهید. اتوبار یوسف آباد نماد کیفیت و تضمین سلامت اسباب کشی در تهران.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات