هواپیمای باربری لاکهید C5 گلکسی

هواپیمای C-5 Galaxy جزء هواپیماهای بزرگ ترابری است و می‌تواند به مناطق دور دست پرواز کند. این هواپیما در واقع قاره‌ پیماست و یک هواپیمای استراتژیک محسوب می‌شه. از لحاظ اندازه میتوان گفت این هواپیما بزرگترین هواپیمای دنیا است.

هواپیمای باربری لاکهید C5 گلکسی
هواپیمای باربری لاکهید C5 گلکسی

اولین پرواز C-5 Galaxy در سال ۱۹۶۸ میلادی انجام و پس از 2 سال بصورت عمومی معرفی شد. با وجود اینکه تولید این هواپیما در سال ۱۹۸۹ متوقف شده است ولی همچنان در ناوگان نیروی هوایی آمریکا در حال خدمت میباشد. در مجموع از این هواپیما ۱۳۱ فروند تولید شده است. قیمت هر فروند از این هواپیما بسته به مدل آن از ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار متغیر است. تعداد کم تولید این هواپیما در طی تقریبا ۲۰ سال تولید، نشان میدهد که این هواپیما فقط توسط آمریکا مورد استفاده قرار میگیرد.

مدت زیادی از خدمت این هواپیمای غول پیکر می‌گذرد و همین موضوع باعث شده است که میدان‌های جنگ زیادی را تجربه کرده باشد که از جمله مهم ترین آنها جنگ آمریکا با ویتنام، عراق، یوگوسلاوی و افغانستان است. طراحی این هواپیمای باری مثل بسیاری از هواپیماهای باری دیگر با بال‌هایی در بالای بدنه صورت گرفته‌ و دم نوع  از نوع T شکل میباشد که این مسئله باعث میگردد طول ارابه‌های فرود کوتاه و بدنه هواپیما به سطح زمین نزدیکتر باشد. نزدیک شدن بدنه به زمین طول و ارتفاع رمپی که برای بارگیری مورد استفاده قرار می‌گیره را کاهش داده و فرایند بارگیری هواپیما را آسانتر می‌کند.

این هواپیما از چهار موتور توربوفن قدرت میگیرید که توسط شرکت جنرال الکتریک طراحی شده است. مدل‌های مختلفی از این هواپیما تولید شده است که برخی از آنها به دلیل قدیمی شدن سیستمها کنار گذاشته شدند و مدل‌های جدیدی جایگزین آنها گردیده است. تغییر در موتورهای این هواپیما یکی از اصلی‌ترین تفاوت مدل‌های مختلف با هم دیگه ست. با پیشرفت موتورهای توربوفن در طول زمان موتورهای این هواپیما هم تغییر کرده‌اند. این هواپیما قابلیت سوخت گیری هوایی داره و علاوه بر استفاده نظامی از این هواپیما در ماموریتهای کمک رسانی به مناطق آسیب دیده نیز استفاده میشود.

مشخصات فنی و عملکردی این هواپیما را در جدول زیر ملاحظه میفرمایید

 مشخصات فنیمشخصات عملکردی 
 تعداد خدمه : ۷ نفر  حداکثر سرعت : ۸۵۵ کیلومتر بر ساعت 
طول بدنه : ۷۵.۳۱ متر   برد پروازی : ۱۱۹,۴۰۰ کیلومتر  
 طول دهانه بال : ۶۷.۸۹ متر  سقف پروازی : ۳۵,۷۰۰ پا 
 ارتفاع : ۱۹.۸۴ متر  نرخ اوج گیری : ۹.۱۴ متر بر ثانیه  
 وزن خالی : ۱۷۲,۳۷۱ کیلوگرم  طول باند برخاست : ۲,۶۰۰ متر  
 وزن محموله : ۱۲۲,۴۷۰ کیلوگرم   طول باند نشست : ۱۱۰۰ متر 
 حداکثر وزن برخاست : ۳۸۱۰۰۰ کیلوگرم  
 قدرت هر موتور : ۱۹۰ کیلونیوتون  

تصاویر هواپیمای باربری لاکهید C5 گلکسی

منبع : هوا فضای جوان

هواپیمای گلکسی سی پنج لاکهیدهواپیما در حال سوخت گیریهواپیما در حال بارگیری

هواپیمای باربریهواپیمای باربریباربری هواییهواپیمای باربری لاکهیدلاکهید C5 گلکسی

باربری شهرک غرب

باربری شهرک غرب

باربری در شهرک غرب تهران - اسباب کشی یک تخصص است و باربری طلایی تهران متخصص اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه است. با حرفه ای ها کار کنید و روش های نوین اسباب کشی را با دفتر باربری شهرک غرب اتوبار طلایی تهران تجربه کنید.

باربری شیخ بهایی

باربری شیخ بهایی

باربری در شیخ بهایی : اسباب کشی اداری و منزل، بسته بندی اثاثیه، کارگر باربری و اسباب کشی، وانت بار، نیسان بار، خاور و کامیون، کادر اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه و حمل وسایل سنگین. یک تماس با باربری شیخ بهایی کافیست تا یک اسباب کشی سریع و آسان را تجربه کنید. با ما تماس بگیرید.

باربری دزاشیب

باربری دزاشیب

اسباب کشی و باربری دزاشیب تهران با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا. انجام کار توسط بهترین شرکت باربری تهران و کارگران حرفه ای با بیش از 50 سرویس اسباب کشی در روز همراه با کارنامه و رزومه درخشان. اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب برای جابجایی اثاثیه و باربری در دزاشیب تهران.

باربری در ولنجک

باربری در ولنجک

باربری ولنجک به عنوان یکی از موفق ترین و برجسته ترین دفاتر اتوبار و باربری طلایی تهران با هدف خدمترسانی به همشهریان عزیز تهرانی و ساکن محدوده ولنجک و با شعار کیفیت بهترین تبلیغات ، خدمات باربری و اسباب کشی اداری و منزل را در منطقه یک تهران ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید !!

باربری پاسداران

باربری پاسداران

باربری پاسداران با اتکاء به دانش و تجربه کادر باربری و بسته بندی خود رضایتمندی مشتریان عزیز را تضمین مینماید.اسباب کشی ، حمل و نقل و باربری در پاسداران را با اتوبار طلایی تهران تجربه کنید و تجربه سخت یک اسباب کشی را به خاطره ای خوش مبدل سازید. با ما تماس بگیرید !

اتوبار شهران

اتوبار شهران

اسباب کشی و باربری در محدوده شهران را با خدمات استثنایی اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. اتوبار شهران با ارائه بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در این منطقه آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی است. برترین خدمات شایسته شماست تنها کافیست با ما تماس بگیرید.

باربری چیذر

باربری چیذر

جابجایی و اسباب کشی را با بهترین شرکت باربری چیذر تجربه کنید. کارگران حرفه ای و مجرب، کادر و مدیریت منسجم، تعرفه بسیار مناسب و مجموعه کاملی از انواع خدمات اسباب کشی و باربری شهری در تهران با کیفیت بسیار عالی و ممتاز

باربری عباس آباد

باربری عباس آباد

اتوبار عباس آباد تهران ( نمایندگی اتوبار طلایی تهران ) با بیش از 2 دهه تجربه در زمینه حمل و نقل شهری و ارائه خدمات اسباب کشی در محدوده عباس آباد تهران مطمئن ترین راه برای یک اسباب کشی سریع و آسان است.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات