هواپیمای آنتونوف ۱۲۴

هواپیماهای مختلفی در دنیا به منظور ترابری و جا به جایی بار طراحی و ساخته شده اند اما فقط تعداد انگشت شماری از اون ها هستند که استراتژیک هستند. یکی از این گونه هواپیماها، هواپیمای آنتونوف ۱۲۴ است که توسط شرکت آنتونوف تولید می شه.

هواپیمای آنتونوف ۱۲۴
هواپیمای آنتونوف ۱۲۴

تولید این هواپیما مربوط به قبل از فروپاشی شوروری میباشد و اولین پرواز این هواپیما در سال ۱۹۸۲ انجام شد. بعد از انجام اولین پرواز عملیات تولید هواپیمای آنتونوف ۱۲۴در اوکراین شروع شد و تا حال حاضر هم ادامه پیدا کرده است. تا سال ۲۰۱۶، ۵۵ فروند از این هواپیما تولید شد که قیمت آن بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون دلاره. البته در سال ۲۰۱۴ به دلیل اختلافات سیاسی بین اوکراین و روسیه تولید اون متوقف شد.

اگر چه بنظر میرسد که تعداد کمی از این هواپیما تولید شده باشد ولی در واقع اینگونه نیست! به دلیل این که این نوع هواپیماها استراتژیک هستند و تعداد زیادی از آنها تولید نمی شود. با وجود این که ۵۵ فروند از این هواپیما تولید شده کشورهای دیگر بغیر از روسیه و اوکراین هم از این هواپیما استفاده می کنند. بعنوان مثال لیبی ، امارات و انگلستان از این هواپیما خریداری کرده اند.

قبل از این که هواپیمای باربری Boeing 747-8F تولید شود آنتونوف ۱۲۴ برای سی سال بیشترین وزن برخاست رو در میان هواپیماهای باری و مقام دوم هواپیماها از لحاظ سنگینی را دارا بود. این هواپیما در میان هواپیماهای نظامی همچنان جزء بزرگترین هاست.

هواپیمای آنتونوف ۱۲۴ هم برای ماموریت های نظامی و هم غیرنظامی بکار گرفته میشود و تقریبا ۱۰ فروند از آن بمنظور جابجایی بارهای تجاری به کار گرفته می شوند.

نحوه بارگیری هواپیمای آنتونوف 124

برای این که این هواپیما بتواند عملیات بارگیری راحتی داشته باشد بال های آن بالای بدنه طراحی شده است. با این کار طول ارابه های فرود کوتاه تر شده و بدنه هواپیما به زمین نزدیک تر میشود. هواپیماهای باری باید علاوه بر این که بتوانند بارهای سنگین را جابجا کنند باید توانایی جابجایی بارهای حجیم رو هم داشته باشند. بدین منظور میبایست درب های بزرگی داشته باشند که بارها به راحتی درون آن جا بگیرند.

در آنتونوف ۱۲۴ برای بارهای حجیم دو راه حل پیش بینی شدهاست. یکی باز شدن کامل دماغه است و یکی هم باز شدن انتهای بدنه هواپیماست. با این دو روش درب های بزرگی در ابتدا و انتهای هواپیما قرار داده شده که عملیات بارگیری را آسان می کند. روس ها نحوه بارگیری از دماغه هواپیما را از هواپیمای آمریکایی C-5 Galaxy تقلید کرده اند. بارگیری از دماغه در یکی از تصویرهای زیر قابل مشاهده میباشد.

آنتونوف ۱۲۴ با اینکه کوچکتر از هواپیمای C-5 Galaxy است ولی توانایی آن در حمل بار ۲۵% بیشتر است. ارابه های فرودی که برای این هواپیما در نظر گرفته می شوند باید طوری باشند که وزن هواپیما را تحمل کنند. برای همین به صورت متوالی چرخ هایی رو در زیر بدنه قرار داده اند.

مدلهای مختلف انتونوف 124

مدل های مختلفی از این پرنده با کاربردهای متفاوت تولید شده است

  • مدل An-124-100 برای بارهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.
  • در مدل An-124-150 وزن محموله ای که حمل می کندافزایش پیدا کرده.
  • در مدل An-124-200 از موتور های جنرال الکتریک استفاده شده !!

منبع : هوا فضای جوان

هواپیمای آنتونوف 124آنتونوف 124 در حال پروازبارگیری از دماغه آنتونوف 124

هواپیمای باربریهواپیمای ترابریباربری هواییهواپیمای باریباربری بین المللی

باربری جماران

باربری جماران

باربری جماران - دفتر اتوبار طلایی - معتبرترین و مطمئن ترین شرکت حمل و نقل در محدوده جماران با ارائه کلیه خدمات اسباب کشی و باربری با کیفیت عالی و قیمت مناسب در خدمت شما همشهریان گرامی میباشد.اسباب کشی را با خیالی آسوده به باربری طلایی تهران بسپارید.

باربری شمیرانات

باربری شمیرانات

حمل بار و اثاثیه یک تخصص و باربری طلایی تهران متخصص حمل بار است. بهترین کادر اسباب کشی و حمل اثاثیه و همینطور نیروی کار متخصص در بسته بندی اثاثیه، انتخاب اتوبار طلایی تهران را به عنوان بهترین باربری شمیرانات برای شما آسان خواهد کرد. خدمات حمل بار در شمیرانات را با اتوبار طلایی تجربه کنید

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر با قیمت مناسب و تعرفه ارزان با دقت و سرعت شگفت انگیز کارگران خبره اتوبار طلایی تهران. کیفیت بسته بندی اثاثیه اتوبار طلایی تهران تضمین سلامت اثاثیه شما در زمان بارگیر و حمل و نقل اثاثیه در غرب تهران است. با ما تماس بگیرید

باربری کامرانیه

باربری کامرانیه

اگر بدنبال یک شرکت اسباب کشی و باربری حرفه ای در منطقه یک و محدوده کامرانیه هستید به شما تبریک میگوییم ! اتوبار طلایی تهران بهترین، حرفه ای ترین و ارزان ترین شرکت اسباب کشی و باربری کامرانیه تهران است. اسباب کشی از صفر تا صد با خدمات باربری طلایی یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه همراه با کیفیت برتر

اتوبار ونک

اتوبار ونک

اتوبار ونک ارائه کننده برترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده ونک میباشد. اتوبار ونک متخصص در بسته بندی اثاثیه منزل، به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما مشتریان عزیز میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس های ویژه اتوبار ونک به بخش خدمات مراجعه نمایید.

اتوبار زعفرانیه

اتوبار زعفرانیه

اتوبار زعفرانیه با بیش از 15 سال سابقه درخشان ارائه کننده بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده زعفرانیه میباشد. اتوبار زعفرانیه تضمین کننده بهترین کیفیت خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل.

باربری سید خندان

باربری سید خندان

اسباب کشی آسان و بی دردسر را با باربری طلایی تهران تجربه کنید. حمل اثاثیه و بار در محدوده سید خندان با کیفیت عالی و قیمت مناسب را از باربری سید خندان بخواهید.

اتوبار فاطمی

اتوبار فاطمی

اتوبار فاطمی : ارائه دهنده بهترین خدمات باربری و اسباب کشی - بسته بندی اثاثیه با کیفیت عالی - دقت و سرعت و تعرفه مناسب - اسباب کشی آسان و بی دردسر را با اتوبار فاطمی تجربه کنید.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات