منطقه 2 تهران

منطقه 2 تهران با جمعیتی حدود 700 هزار نفر از شمال تهران و دامنه های البرز تا میدان آزادی امتداد دارد. گسترش تهران در 3 دهه اخیر از سمت غرب این منطقه را در شمال و مرکز تهران محصور کرده است. برج میلاد، بیمارستانهای متعدد، پارک‎جنگلی پردیسان و دسترسی آسان به تمامی نقاط شهر از ویژگیهای منطقه 2 تهران است

منطقه 2 تهران
منطقه 2 تهران

منطقه دو تهران

منطقه 2 تهران با جمعیتی حدود 700 هزار نفر از شمال تهران و دامنه های البرز تا میدان آزادی امتداد دارد. گسترش تهران در 3 دهه اخیر از سمت غرب این منطقه را در شمال و مرکز تهران محصور کرده است. برج میلاد، بیمارستانهای متعدد، پارک‎جنگلی پردیسان و دسترسی آسان به تمامی نقاط شهر از ویژگیهای منطقه 2 تهران است. این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است. منطقه 2 تهران از نگاه بسیاری از همشهریان تهرانی بهترین منطقه برای سکونت است که دلایل متعددی را برای آن میتوان برشمرد.

ویژگیهای منطقه 2 تهران

  • بافت شهری مناسب و واحدهای مسکونی نو
  • محله های متفاوت برای داشتن هر نوع زندگی ( از محله های لاکچری و لوکس تا محیطهای دنج و بی سروصدا )
  • وجود خدمات شهری بسیار مناسب از جمله مراکز خرید، بیمارستان، مدرسه و دبیرستان، بوستانها و پارکهای زیبا
  • دسترسی سریع به تمامی نقاط شهری ( منطقه دو تهران اتوبانهای متعددی را در خود جای داده است )
  • مجموعه برج میلاد که پس از برج آزادی نماد شهر تهران محسوب میشود

محله های منطقه دو تهران

برق آلستوم کجاست ؟

برق آلستوم یکی از محله های منطقه 2 شهرداری تهران است که در واقع بخشی از محله بزرگتر ستارخان محسوب میشود. علت نام گذاری این منطقه وجود نیروگاه برق طرشت که سابقا برق آلستوم ( برگرفته از نام یک شرکت فرانسوی ) میباشد. مجموعه ورزشی برق آلستوم یکی از مراکز ورزشی مناسب منطقه 2 تهران است.

محله برق آلستوم در واقع به کوچه ها و خیابانهای منتهی به نیروگاه گفته میشود که این مجموعه خود در محدوده ستارخان قرار دارد.

نقشه گوگل - برق آلستوم

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 5 اسفند 97

مناطق 22 گانه و محله های تهران

منطقه 2 تهرانمناطق تهرانمنطقه دو تهرانمحدوده منطقه2محله های منطقه 2مناطق 22 گانه تهرانمنطقه 2 شهرداری تهران

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات