منطقه 8 تهران

این منطقه در شرق تهران واقع شده است و به دلیل دوری از شهر و همسایگی پارک جنگلی سرخه حصار از آب و هوای نسبتا خوبی برخوردار است. در این منطقه هر محله بافت مخصوص به خود را دارد و ساختمان ها و خانه های نوساز و قدیمی در کنار هم قرار گرفته اند.

منطقه 8 تهران
منطقه 8 تهران

منطقه هشت تهران

منطقه 8 تهران یکی از مناطق تهران در شرق با محله هایی قدیمی است که از شمال به بزرگراه رسالت، از شرق به منطقه 4 شهرداری تهران و پارک جنگلی سرخه حصار، از جنوب به خیابان دماوند و از غرب به منطقه 7 محدود شده است.

این محله با وجود ایستگاه مترو و اتوبوس های تندرو و بزرگراه هایی همچون رسالت، امام علی و باقری دسترسی خوبی به سایر مناطق تهران دارد.

در سرشماری سال 1395، جمعیت منطقه حدود 425000 نفر گزارش شده است. این منطقه به لحاظ بافت شهری بسیار متراکم و خیابان کشی آن جز خیابان های اصلی کم عرض میباشد. مجیدیه، وحیدیه و نارمک از محله های قدیمی و معروف این منطقه هستند.

بهترین باربری تهران همراه شماست!

ویژگی های منطقه 8 تهران

  • بیش از 50 درصد از سطح منطقه کاربری مسکونی دارد.
  • وجود خیابان ها و معابر بسیار
  • سکونت نیمی از ارامنه تهران دراین منطقه
  • تراکم و بافت قدیمی با خیابان ها و کوچه های کم عرض
  • تعداد کم پارک و بوستان نسبت به مساحت منطقه

محله های منطقه 8 تهران

نارمک

نارمک از محله های قدیمی در شرق و شمال شرقی تهران است. نارمک در گذشته یکی از روستا اطراف تهران و در مسیر دماوند به تهران بوده است. این محله در دهه 20 توسط فرانسوی ها ساخته شده است. محله نارمک توسط بزرگراه رسالت به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که نارمک جنوبی جزئی از منطقه 8 شهرداری تهران بشمار می آید.

نارمک جنوبی از غرب به محله مجیدیه، از جنوب به مسیل باختری و خیابان دماوند و از شرق به تهراننپارس محدود شده است. هفت حوض و هلال احمر از میادین اصلی و بزرگ محله میباشد. مدائن، مدنی، گلبرگ، دردشت، سانی، آیت، گلستان از خیابان های اصلی آن است. در نارمک جنوبی میدان های کوچک محلی به صورت بلوک شماره گذاری شده اند و اطراف آنها ساختمان های مسکونی قرار گرفته است. محله نارمک به لحاظ امکانات درمانی، مراکز خرید و حمل و نقل عمومی وضعیت نسبتا خوبی دارد.

نقشه گوگل - نارمک

مجیدیه جنوبی

مجیدیه از محله های قدیمی شرق تهران میباشد. بخشی از این محله با احداث بزرگراه رسالت جدا شد و امروزه به مجیدیه جنوبی معروف است. مجیدیه جنوبی از شرق به خیابان کرمان، از جنوب به خیابان گلبرگ، از غرب بزرگراه صیاد شیرازی و محله دبستان منتهی میشود.

نقشه گوگل - مجیدیه جنوبی

تهرانپارس

تهرانپارس محله ای بزرگ در شرق تهران است که قسمتی از آن جزئی از منطقه 8 تهران و بخشی دیگر جزء منطقه 4 بشمار میرود. تهرانپارس به دو بخش غربی و شرقی تقسیم میشود. تهران‌پارس غربی از غرب به بزرگراه شهید باقری، از شرق به بلوار پروین، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین محدود می‌شود و تهران‌پارس شرقی از شرق به خیابان‌های ۱۳۹ و بخشی از خیابان شهید شفیعی مکرم (۱۳۵)، از غرب به بلوار پروین، از جنوب به خیابان طالقانی و از شمال به بزرگراه شهید زین الدین محدود است. محله تهرانپارس غربی از محله شرقی آن مدرن تر و دارای خانه‌ های گران تری است. تهرانپارس دارای چهار میدان اصلی است که با نام های فلکه اول، دوم (چهارراه اشراق) و سوم و چهارم تهرانپارس خوانده میشوند. تهران پارس با وجود بزرگراه ها و خطوط مترو و اتوبوس های تندرو دسترسی خوبی به دیگر نقاط شهر تهران دارد.

نقشه گوگل - تهران پارس

وحیدیه

وحیدیه غربی محله ای قدیمی در منطقه 8 تهران است که از شمال به خیابان مدنی، از شرق به خیابان وحیدیه، از غرب به خیابان سبلان و از جنوب به خیابان دماوند منتهی میشود. بافت محله متراکم و قدیمی است، گرچه بعضا ساختمان های نوساز در خیابان و کوچه های باریک و کم عرض آن به چشم میخورد. به علاوه این محله فاقد امکانات رفاهی متناسب با محله میباشد و ساکنین برای رفع نیاز به محله های همسایه مراجعه میکنند.

نقشه گوگل - وحیدیه

تسلیحات

این محله قبلا بخشی از محله وحیدیه بود؛ اما در چند سالی است که به عنوان محله ای مستقل شناخته شده است. در گذشته صنایع دفاع (تسلیحات ارتش) به کارمندان خود، زمین ساخت مسکن در این محله داده بود، به همین دلیل بیشتر افراد ساکن در اینجا از کارمندان تسلیحات ارتش هستند. این محله از شمال به خیابان شهید مدنی (نظام آباد)، از جنوب به خیابان سلیمی افضل و از شرق و غرب به ترتیب به مسیل باختر و خیابان وحیدیه محدود گردیده است. میدان و پارک تسلیحات به عنوان شاخص ترین نماد های محله بشمار می روند.

نقشه گوگل - تسلیحات

زرکش

محله زرکش محله ای است که از جنوب به خیابان دماوند، از غرب به وحیدیه، از شمال به تسلیحات و از شرق به نارمک جنوبی محدود شده است. ساکنین این محله اغلب ارامنه هستند. در خیابان زرکش (میرحسینی) مغازه های محلی بسیاری وجود دارد. همچنین وضعیت دسترسی محله به محلات دیگر نسبتا خوب است. همچنین دو کلیسا در این محله وجود که ناقوس آن در روز های یکشنبه و اعیاد خاص، به صدا درمی آید.

نقشه گوگل - زرکش

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 15 مهر 98
مناطق 22 گانه و محله های تهران

منطقه 8 تهرانمناطق تهرانمنطقه هشت تهرانمحدوده منطقه8محله های منطقه 8مناطق 22 گانه تهرانمنطقه 8 شهرداری تهران

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه پیشرو در ارائه خدمات باربری و اسباب کشی، آماده خدمت رسانی به ساکنین محترم این منطقه میباشد. اگر به دنبال بهترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه هستید، اتوبار آجودانیه بهترین انتخاب شماست.

اتوبار ملاصدرا

اتوبار ملاصدرا

اگر قصد اسباب کشی دارید، اتوبار ملاصدرا بهترین اتنخاب شماست. اتوبار ملاصدرا ارائه کننده برترین خدمات باربری و اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه اداری و منزل میباشد. کافیست تماس بگیرید تا اسباب کشی آسان و راحت را تجربه کنید.

باربری پاسداران

باربری پاسداران

باربری پاسداران با اتکاء به دانش و تجربه کادر باربری و بسته بندی خود رضایتمندی مشتریان عزیز را تضمین مینماید.اسباب کشی ، حمل و نقل و باربری در پاسداران را با اتوبار طلایی تهران تجربه کنید و تجربه سخت یک اسباب کشی را به خاطره ای خوش مبدل سازید. با ما تماس بگیرید !

باربری عباس آباد

باربری عباس آباد

اتوبار عباس آباد تهران ( نمایندگی اتوبار طلایی تهران ) با بیش از 2 دهه تجربه در زمینه حمل و نقل شهری و ارائه خدمات اسباب کشی در محدوده عباس آباد تهران مطمئن ترین راه برای یک اسباب کشی سریع و آسان است.

باربری ازگل

باربری ازگل

دفتر باربری ازگل یکی از بهترین و فعالترین دفاتر باربری طلایی تهران در شمال شرق تهران میباشد. باربری ازگل با کسب تجربه طی 15 سال خدمت صادقانه به شما همشهریان عزیز، همچنان آماده خدمت رسانی هر چه بهتر میباشد.

باربری شیخ بهایی

باربری شیخ بهایی

باربری در شیخ بهایی : اسباب کشی اداری و منزل، بسته بندی اثاثیه، کارگر باربری و اسباب کشی، وانت بار، نیسان بار، خاور و کامیون، کادر اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه و حمل وسایل سنگین. یک تماس با باربری شیخ بهایی کافیست تا یک اسباب کشی سریع و آسان را تجربه کنید. با ما تماس بگیرید.

باربری دولت

باربری دولت

باربری طلایی تهران با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه باربری و اسباب کشی همچنان بار تلاش روز افزون در خدمت همشهریان گرامی در محدوده دولت میباشد. بهترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را از باربری دوات بخواهید.

باربری مرزداران

باربری مرزداران

باربری مرزداران با 15 سرویس اسباب کشی در روز در محدوده مرزداران ! آماده خدمترسانی به همشهریان عزیز و ساکن این محله میباشد. تعرفه و قیمت خدمات باربری مرزداران بر اساس نرخ اتحادیه و کارشناسی شده میباشد.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات