منطقه 8 تهران

این منطقه در شرق تهران واقع شده است و به دلیل دوری از شهر و همسایگی پارک جنگلی سرخه حصار از آب و هوای نسبتا خوبی برخوردار است. در این منطقه هر محله بافت مخصوص به خود را دارد و ساختمان ها و خانه های نوساز و قدیمی در کنار هم قرار گرفته اند.

منطقه 8 تهران
منطقه 8 تهران

منطقه هشت تهران

منطقه 8 تهران یکی از مناطق تهران در شرق با محله هایی قدیمی است که از شمال به بزرگراه رسالت، از شرق به منطقه 4 شهرداری تهران و پارک جنگلی سرخه حصار، از جنوب به خیابان دماوند و از غرب به منطقه 7 محدود شده است.

این محله با وجود ایستگاه مترو و اتوبوس های تندرو و بزرگراه هایی همچون رسالت، امام علی و باقری دسترسی خوبی به سایر مناطق تهران دارد.

در سرشماری سال 1395، جمعیت منطقه حدود 425000 نفر گزارش شده است. این منطقه به لحاظ بافت شهری بسیار متراکم و خیابان کشی آن جز خیابان های اصلی کم عرض میباشد. مجیدیه، وحیدیه و نارمک از محله های قدیمی و معروف این منطقه هستند.

بهترین باربری تهران همراه شماست!

ویژگی های منطقه 8 تهران

  • بیش از 50 درصد از سطح منطقه کاربری مسکونی دارد.
  • وجود خیابان ها و معابر بسیار
  • سکونت نیمی از ارامنه تهران دراین منطقه
  • تراکم و بافت قدیمی با خیابان ها و کوچه های کم عرض
  • تعداد کم پارک و بوستان نسبت به مساحت منطقه

محله های منطقه 8 تهران

نارمک

نارمک از محله های قدیمی در شرق و شمال شرقی تهران است. نارمک در گذشته یکی از روستا اطراف تهران و در مسیر دماوند به تهران بوده است. این محله در دهه 20 توسط فرانسوی ها ساخته شده است. محله نارمک توسط بزرگراه رسالت به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است که نارمک جنوبی جزئی از منطقه 8 شهرداری تهران بشمار می آید.

نارمک جنوبی از غرب به محله مجیدیه، از جنوب به مسیل باختری و خیابان دماوند و از شرق به تهراننپارس محدود شده است. هفت حوض و هلال احمر از میادین اصلی و بزرگ محله میباشد. مدائن، مدنی، گلبرگ، دردشت، سانی، آیت، گلستان از خیابان های اصلی آن است. در نارمک جنوبی میدان های کوچک محلی به صورت بلوک شماره گذاری شده اند و اطراف آنها ساختمان های مسکونی قرار گرفته است. محله نارمک به لحاظ امکانات درمانی، مراکز خرید و حمل و نقل عمومی وضعیت نسبتا خوبی دارد.

نقشه گوگل - نارمک

مجیدیه جنوبی

مجیدیه از محله های قدیمی شرق تهران میباشد. بخشی از این محله با احداث بزرگراه رسالت جدا شد و امروزه به مجیدیه جنوبی معروف است. مجیدیه جنوبی از شرق به خیابان کرمان، از جنوب به خیابان گلبرگ، از غرب بزرگراه صیاد شیرازی و محله دبستان منتهی میشود.

نقشه گوگل - مجیدیه جنوبی

تهرانپارس

تهرانپارس محله ای بزرگ در شرق تهران است که قسمتی از آن جزئی از منطقه 8 تهران و بخشی دیگر جزء منطقه 4 بشمار میرود. تهرانپارس به دو بخش غربی و شرقی تقسیم میشود. تهران‌پارس غربی از غرب به بزرگراه شهید باقری، از شرق به بلوار پروین، از جنوب به خیابان دماوند و از شمال به بزرگراه شهید زین‌الدین محدود می‌شود و تهران‌پارس شرقی از شرق به خیابان‌های ۱۳۹ و بخشی از خیابان شهید شفیعی مکرم (۱۳۵)، از غرب به بلوار پروین، از جنوب به خیابان طالقانی و از شمال به بزرگراه شهید زین الدین محدود است. محله تهرانپارس غربی از محله شرقی آن مدرن تر و دارای خانه‌ های گران تری است. تهرانپارس دارای چهار میدان اصلی است که با نام های فلکه اول، دوم (چهارراه اشراق) و سوم و چهارم تهرانپارس خوانده میشوند. تهران پارس با وجود بزرگراه ها و خطوط مترو و اتوبوس های تندرو دسترسی خوبی به دیگر نقاط شهر تهران دارد.

نقشه گوگل - تهران پارس

وحیدیه

وحیدیه غربی محله ای قدیمی در منطقه 8 تهران است که از شمال به خیابان مدنی، از شرق به خیابان وحیدیه، از غرب به خیابان سبلان و از جنوب به خیابان دماوند منتهی میشود. بافت محله متراکم و قدیمی است، گرچه بعضا ساختمان های نوساز در خیابان و کوچه های باریک و کم عرض آن به چشم میخورد. به علاوه این محله فاقد امکانات رفاهی متناسب با محله میباشد و ساکنین برای رفع نیاز به محله های همسایه مراجعه میکنند.

نقشه گوگل - وحیدیه

تسلیحات

این محله قبلا بخشی از محله وحیدیه بود؛ اما در چند سالی است که به عنوان محله ای مستقل شناخته شده است. در گذشته صنایع دفاع (تسلیحات ارتش) به کارمندان خود، زمین ساخت مسکن در این محله داده بود، به همین دلیل بیشتر افراد ساکن در اینجا از کارمندان تسلیحات ارتش هستند. این محله از شمال به خیابان شهید مدنی (نظام آباد)، از جنوب به خیابان سلیمی افضل و از شرق و غرب به ترتیب به مسیل باختر و خیابان وحیدیه محدود گردیده است. میدان و پارک تسلیحات به عنوان شاخص ترین نماد های محله بشمار می روند.

نقشه گوگل - تسلیحات

زرکش

محله زرکش محله ای است که از جنوب به خیابان دماوند، از غرب به وحیدیه، از شمال به تسلیحات و از شرق به نارمک جنوبی محدود شده است. ساکنین این محله اغلب ارامنه هستند. در خیابان زرکش (میرحسینی) مغازه های محلی بسیاری وجود دارد. همچنین وضعیت دسترسی محله به محلات دیگر نسبتا خوب است. همچنین دو کلیسا در این محله وجود که ناقوس آن در روز های یکشنبه و اعیاد خاص، به صدا درمی آید.

نقشه گوگل - زرکش

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 15 مهر 98
مناطق 22 گانه و محله های تهران

منطقه 8 تهرانمناطق تهرانمنطقه هشت تهرانمحدوده منطقه8محله های منطقه 8مناطق 22 گانه تهرانمنطقه 8 شهرداری تهران

باربری دولت

باربری دولت

باربری طلایی تهران با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه باربری و اسباب کشی همچنان بار تلاش روز افزون در خدمت همشهریان گرامی در محدوده دولت میباشد. بهترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را از باربری دوات بخواهید.

اتوبار امیرآباد

اتوبار امیرآباد

اتوبار امیرآباد با بیش از نیم قرن تجربه در صنعت حمل و نقل شهری و باربری منزل یکی از معتبرترین و مطرح ترین شرکتهای تحت نظارت باربری طلایی تهران است که همیشه و در همه حال مشتری مداری را در راس فهرست اولویتهای خود قرار داده است.

اتوبار شهران

اتوبار شهران

اسباب کشی و باربری در محدوده شهران را با خدمات استثنایی اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. اتوبار شهران با ارائه بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در این منطقه آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی است. برترین خدمات شایسته شماست تنها کافیست با ما تماس بگیرید.

اتوبار جنت آباد

اتوبار جنت آباد

اتوبار طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده جنت آباد میباشد. اتوبار جنت آباد خدمات خود را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه مینماید.اتوبار جنت آباد بهترین انتخاب شماست. با ما تماس بگیرید.

اتوبار فرمانیه

اتوبار فرمانیه

اتوبار فرمانیه یکی از بهترین شعب باربری و اتوبار طلایی تهران در محدوده فرمانیه است که بهترین خدمات باربری، اسباب کشی و بسته بندی را برای شما همشهریان عزیز ارائه میکند. خدمات با برترین کیفیت و قیمت مناسب را را از اتوبار فرمانیه بخواهید.

باربری محدوده ظفر

باربری محدوده ظفر

باربری ظفر - دفتر باربری طلایی تهران در منطقه 3 - یک انتخاب آگاهانه برای یک اسباب کشی آسان و مطمئن. کارگر باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اداری، انواع خودروی باربری، اسباب کشی کامل با قیمت کارشناسی شده و تعرفه اتحادیه باربری تهران. اتوبار طلایی تهران بهترین گزینه برای باربری در ظفر

اتوبار مجیدیه شمالی

اتوبار مجیدیه شمالی

اتوبار مجیدیه شمالی بهترین و با کیفیت ترین خدمات باربری و اسباب کشی را به صورت تضمینی و با قیمتی بسیار مناسب برای ساکنین محترم ین منطقه ارائه میکند. اتوبار مجیدیه شمالی، باربری مطمئن و ایمن. با کا تماس بگیرید.

باربری عباس آباد

باربری عباس آباد

اتوبار عباس آباد تهران ( نمایندگی اتوبار طلایی تهران ) با بیش از 2 دهه تجربه در زمینه حمل و نقل شهری و ارائه خدمات اسباب کشی در محدوده عباس آباد تهران مطمئن ترین راه برای یک اسباب کشی سریع و آسان است.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات