جستجو

منطقه 6 تهران

این منطقه به طور تقریبی در مرکز شهر قرار گرفته است و بافتی اداری و تجاری دارد به طوری که تنها 29 درصد سطح منطقه کاربری مسکونی دارد و بیش از 40 درصد آن به کاربری های کا و فعالیت و خدمات رفاهی اختصاص یافته است.

منطقه 6 تهران
منطقه 6 تهران

منطقه شش تهران

آغاز توسعه منطقه 6 تهران به لحاظ شهری و ساخت و سازهای مسکونی و تجاری به دوران پهلوی اول باز می گردد. اسناد و مطالعات نشان می دهد منطقه 6 تا دوران قاجار ناحیه ای خوش آب و هوا در قسمت شمالی شهر تهران بوده است. به عنوان نمونه در دوران قاجار در محدوده منطقه 6 باغ های بزرگی به نام بهجت آباد، نصرت آباد، باغ فیشر و باغ شاه وجود داشته که هم اینک بسیاری از آنها تنها نامی را به یادگار گذاشته و یا در قالب نام محلات تداعی کننده گذشته نه چندان دور باغات خرم و سرسبز شمال تهران عهد قاجاری و پهلوی اول بودند.اما اکنون منطقه 6 شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه مدرس و خیابان مفتح، از جنوب به خیابان انقلاب و از غرب به بزرگراه چمران منتهی میشود. طبق آخرین سرشماری در سال 1395 ،جمعیت این منطقه حدود 251000 نفر بوده است. این منطقه دارای محله ها و خیابان هایی قدیمی است اما به طور کلی بافت شهری منطقه، اغلب نوساز و مربوط به دهه های اخیر است.

ویژگی های منطقه 6 تهران

محله های منطقه 6 تهران

امیر آباد

امیرآباد محله ای در شمال منطقه 6 تهران میباشد که با محوریت خیابان کارگر شمالی، از شمال به بزرگراه همت، از غرب به بزرگراه چمران، از جنوب به بلوار کشاورز و از شرق به بزرگراه کردستان و محله یوسف آباد محدود شده است. خیابان گارگر شمالی از محدوده انرژی اتمی و آ. اس. پ شروع می‌شود و تا ایستگاه راه آهن امتداد دارد. در شمال امیر آباد شهرک والفجر و درشمال غربی آن کوی دانشگاه که مجموعه ای از دانشکده ها و ساختمان های دانشگاه تهران و همچنین خوابگاه دانشجویی آن میباشد، قرار گرفته است. در محدوده تقاطع خیابان جلال احمد و کارگر شمالی، بیمارستان شریعتی و مرکز قلب تهران قرار دارد. دانشگاه تربیت مدرس نیز در محدوده تقاطع خیابان جلال آل احمد و بزرگراه چمران واقع شده است. پارک لاله که یکی از بزرگترین بوستان های شهر تهران است در محله امیر آباد قرار دارد.

نقشه گوگل - امیرآباد

یوسف آباد

یوسف آباد از محله ‌های قدیمی و معروف تهران است که از غرب به بزرگراه کردستان و محله امیرآباد، از شرق به خیابان ولی عصر و محله عباس‌آباد، از شمال به بزرگراه شهید همت و محله ونک و از جنوب به خیابان دکتر فاطمی و خیابان شهید گمنام محدود شده است.

این محله از نظر خیابان کشی، بافت منظمی دارد، همچنین . از نظر امکانات تفریحی، درمانی ، آموزشی و مراکز خرید وضعیت مناسبی دارد. خیابان یوسف آباد- خیابان اصلی محله - از خیابان ولیعصر آغاز و به بزرگراه همت متنهی میشود که ساختمان شهرداری منطقه 6، در شمال شرق میدان کلانتری در همین خیابان واقع شده است.

نقشه گوگل - یوسف آباد

بهجت آباد

بهجت آباد محله ای قدیمی در مزکر شهر تهران است که از جنوب به بلوار کریمخان زند، از غرب به خیابان ولیعصر، از شرق به خیابان میرزای شیرازی و از شمال به خیابان شهید بهشتی محصور شده است. خیابان لارستان، تخت طاووس (مطهری)، حافظ، زرتشت و نجات الهی از خیابان های اصلی این محله میباشند.

نقشه گوگل - بهجت آباد

ایرانشهر

ایرانشهر محله ای کوچک در منطقه 6 شهرداری تهران است که از شمال به خیابان کریمخان زند، از غرب به خیابان قرنی(فیشر آباد)، از جنوب به خیابان انقلاب و از شرق به خیابان مفتح محدوده شده است. در مرکز محله پارک هنرمندان(ایرانشهر) و خانه هنرمندان قرار گرفته است. از خیابان های اصلی این محله میتوان خیابان ایرانشهر، طالقانی و سمیه را نام برد. همچنین میدان فردوسی در جنوب غربی این محله میباشد.

نقشه گوگل - ایرانشهر

عباس آباد

عباس آباد محله ای است که بخش عمده آن در منطقه 7 شهرداری تهران و بخش کوچکی از آن در منطقه 6 تهران واقع شده است. این محله از شرق به خیابان شریعتی از شمال به بزرگراه رسالت، از غرب به محله یوسف آباد و از جنوب به خیابان تخت‌طاووس (مطهری) منتهی می‌شود.

ساختمان‌ های کتابخانه ملی ایران، موزه بانک مرکزی، وزارت راه و ترابری، استانداری تهران، مصلی تهران، بوستان آب و آتش، بوستان طالقانی و موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این محله قرار گرفته اند.

نقشه گوگل - عباس آباد

میدان فاطمی

میدان فاطمی (میدان جهاد) یکی از میدان های اصلی شهر تهران است که در انتهای خیابان فاطمی قرار دارد. خیابان فاطمی در غرب از بزرگراه چمران آغاز و در تقاطع با خیابان ولیعصر پایان می یابد. به دلیل وجود سازمان ها و نهاد های دولتی و غیر دولتی و همچنین ساختمان های تجاری و اداری و مراکز خرید، میدان فاطمی و پیرامون آن یکی از پر ترافیک ترین مناطق تهران بشمار میرود. ساختمان وزارت کشور و تالار بزرگ کشور نیز که متعلق به وزارت کشور میباشد در نزدیکی این میدان قرار گرفته اند.

نقشه گوگل - میدان فاطمی

میدان ولیعصر

میدان ولیعصر از میدان های اصلی و معروف شهر تهران است. این میدان نقطه برخورد بلوار کشاورز از غرب و بلوار کریمخان از شرق با خیابان ولیعصر میباشد.در گذشته این میدان، میدان ولیعهد و خیابان ولیعصر، خیابان پهلوی نام داشت. اطراف این میدان مراکز خرید لباس، سینما، هتل و ساختمان های تجاری قرار گرفته اند. همچنین ساختمان وزارت دادگستری، کمی پایین تر از میدان، در خیابان ولیعصر واقع شده است.

نقشه گوگل - میدان ولیعصر

میدان آرژانتین

میدان آرژانتین یکی از میدان‌های معروف شهر تهران است، که نقطه تلاقی خیابان‌های آفریقا، الوند، بهاران، بخارست و بیهقی میباشد. این محله، بین محله های یوسف آباد و عباس آباد قرار دارد و از شمال به بزرگراه رسالت و از جنوب به خیابان بهشتی محدود میشود. در غرب میدان بین خیابان وزرا و ولیعصر، پارک ساعی و در شمال شرقی آن ترمینال بیهقی قرار گرفته است.

نقشه گوگل - میدان آرژانتین

بلوار کشاورز

بلوار کشاورز که در گذشته بلوار الیزابت نام داشت، خیابانی شرقی – غربی است که از میدان ولیعصر آغاز و به خیابان دکتر قریب و بیمارستان امام خمینی منتهی میشود. در میان این بلوار، نهر آبی روان است که از رود کرج سرچشمه میگیرد که در گذشته تفرجگاهی برای اهالی این محله بود و همچنین برای کشاورزی و آب شرب منازل از آن استفاده میشد. در ضلع شمالی بلوار کشاورز، پارک لاله و در جنوب آن، در خیابان های متقاطع با بلوار همچون دکتر قریب، جمالزاده، 16 آذر، فلسطین، کارگر شمالی، قدس و وصال شیرازی، دانشکده های و ساختمان های دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد قرار گرفته اند.

نقشه گوگل - بلوار کشاورز

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 10 مهر 98

مناطق 22 گانه و محله های تهران

معرفی شرکتهای خدماتی منطقه 6 تهران

باربری در تهران : لیست شرکتهای باربری تهران

تعمیر مبل : کارگاه تعمیرات مبل استقبال

خدمات نظافت منزل : نشان سپید یاس

باربری قلهک

باربری قلهک

باربری طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی، بسته بندی تخصصی اثاثیه و لوازم منزل و اداری به صورت 24 ساعته در محدوده قلهک میباشد. باربری قلهک با سال ها تجربه و رزومه درخشان، آماده خددمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد.

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه پیشرو در ارائه خدمات باربری و اسباب کشی، آماده خدمت رسانی به ساکنین محترم این منطقه میباشد. اگر به دنبال بهترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه هستید، اتوبار آجودانیه بهترین انتخاب شماست.

اتوبار مجیدیه شمالی

اتوبار مجیدیه شمالی

اتوبار مجیدیه شمالی بهترین و با کیفیت ترین خدمات باربری و اسباب کشی را به صورت تضمینی و با قیمتی بسیار مناسب برای ساکنین محترم ین منطقه ارائه میکند. اتوبار مجیدیه شمالی، باربری مطمئن و ایمن. با کا تماس بگیرید.

باربری در الهیه

باربری در الهیه

بهترین باربری الهیه با خدماتی استثنایی و کیفیت بی رقیب همراه با قیمت مناسب تنها یک تماس با شما فاصله دارد. بسته بندی اثاثیه، چیدمان اثاثیه، حمل بار سنگین و پیانو و باربری در محدوده الهیه را با مجموعه حرفه ای اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید !