منطقه 2 تهران

منطقه 2 تهران با جمعیتی حدود 700 هزار نفر از شمال تهران و دامنه های البرز تا میدان آزادی امتداد دارد. گسترش تهران در 3 دهه اخیر از سمت غرب این منطقه را در شمال و مرکز تهران محصور کرده است. برج میلاد، بیمارستانهای متعدد، پارک‎جنگلی پردیسان و دسترسی آسان به تمامی نقاط شهر از ویژگیهای منطقه 2 تهران

منطقه 2 تهران
منطقه 2 تهران

منطقه دو تهران

منطقه 2 تهران با جمعیتی حدود 700 هزار نفر از شمال تهران و دامنه های البرز تا میدان آزادی امتداد دارد. گسترش تهران در 3 دهه اخیر از سمت غرب این منطقه را در شمال و مرکز تهران محصور کرده است. برج میلاد، بیمارستانهای متعدد، پارک‎جنگلی پردیسان و دسترسی آسان به تمامی نقاط شهر از ویژگیهای منطقه 2 تهران است. این منطقه از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و از شرق به بزرگراه شهید چمران محصور است. منطقه 2 تهران از نگاه بسیاری از همشهریان تهرانی بهترین منطقه برای سکونت است که دلایل متعددی را برای آن میتوان برشمرد.

ویژگیهای منطقه 2 تهران

  • بافت شهری مناسب و واحدهای مسکونی نو
  • محله های متفاوت برای داشتن هر نوع زندگی ( از محله های لاکچری و لوکس تا محیطهای دنج و بی سروصدا )
  • وجود خدمات شهری بسیار مناسب از جمله مراکز خرید، بیمارستان، مدرسه و دبیرستان، بوستانها و پارکهای زیبا
  • دسترسی سریع به تمامی نقاط شهری ( منطقه دو تهران اتوبانهای متعددی را در خود جای داده است )
  • مجموعه برج میلاد که پس از برج آزادی نماد شهر تهران محسوب میشود

محله های منطقه دو تهران

برق آلستوم

برق آلستوم یکی از محله های منطقه 2 شهرداری تهران است که در واقع بخشی از محله بزرگتر ستارخان محسوب میشود. علت نام گذاری این منطقه وجود نیروگاه برق طرشت که سابقا برق آلستوم ( برگرفته از نام یک شرکت فرانسوی ) میباشد. مجموعه ورزشی برق آلستوم یکی از مراکز ورزشی مناسب منطقه 2 تهران است.

محله برق آلستوم در واقع به کوچه ها و خیابانهای منتهی به نیروگاه گفته میشود که این مجموعه خود در محدوده ستارخان قرار دارد.

نقشه گوگل - برق آلستوم

تهران ویلا

محله تهران ویلا، اولین ساخت مدرن شهرسازی در تهران میباشد. شروع ساخت این محله در سال ۱۳۳۰ با ساخت پارک تهران ویلا و خیابان کشی آن آغاز شد. در واقع طرح اولیه ویلا سازی در این محله را فرح دیبا داده است. تهران ویلا، اولین محله ای است که نام خیابان های فرعی آن به جای اسامی، با شماره نام گذاری شده اند.

تهران ویلا از غرب به اتوبان شیخ فضل الله نوری، از جنوب به خیابان ستارخان، از شرق به محله شهرآرا و از شمال به گیشا و خیابان جلال آل احمد محصور شده است.

مجتمع بزرگ کوی نویسندگان در ضلع شمالی تهران ویلا قرار گرفته است و خیابان امام منتظر، خیابان اصلی آن میباشد.

نقشه گوگل - تهران ویلا

ستارخان

خیابان ستارخان یکی از معروف ترین و مهم ترین خیابان های تهران است که در زمان پیش از انقلاب خیابان تاج نام داشت. این خیابان از فلکه دوم صادقیه آغاز میشود و تا میدان توحید امتداد دارد. محله های صادقیه، طرشت، تهران ویلا، دریان نو، تهرانسر و شهرآرا در همسایگی خیابان ستارخان واقع شده اند.

نقشه گوگل - ستارخان

سعادت آباد

سعادت آباد تهران محله ای لوکس و مدرن در شمال غرب تهران است که بر کوهپایه های رشته کوه البرز قرار دارد و جزء منطقه 2 تهران محسوب میشود. محله سعادت آباد از شمال شرق به اوین - درکه، از شرق به بزرگراه چمران، از جنوب به شهرک غرب و از غرب به بزرگراه یادگار امام محدود شده است.

در شمال سعادت آباد و در دامنه کوه با توجه به آب و هوای خوب، مناطق تفریحی و توریستی متعددی وجود دارد که در دست احداث است. در شمال غربی سعادت آباد، منطقه فرحزاد قرار دارد که از مناطق تفریحی قدیمی تهران بشمار می آید.

هتل اسپیناس پالاس، بزرگترین و مدرن‌ترین هتل پنج ستاره ایران در شمال سعادت آباد و در ضلع شمال غربی میدان بهرود واقع شده‌است. که محل سکونت بسیاری از هنرمندان و ورزشکارها و سیاستمدار مهم ایرانی است.

نقشه گوگل - سعادت آباد

شهرک غرب

شهرک غرب (شهرک قدس) محله ای در شمال غربی شهر تهران است. شهرسازی مدرن، خیابان‌کشی‌های عریض و استاندارد، تراکم جمعیت پایین، آب‌وهوای پاکیزه، امکانات رفاهی و درمانی، خانه‌های ویلایی با معماری متفاوت و دسترسی آسان به شریان‌های اتوبانی شهر، شهرک غرب را به یکی از گران قیمت‌ ترین مناطق مسکونی تهران بدل کرده است. این محله در سال 1340 به منظور مدرن سازی پایتخت، توسط گروهی از مهندسان آمریکایی با الگو قرار دادن شهرسازی آمریکایی تبدیل به شهرکی شد که مدرن ترین خانه های ویلایی را داراست.

میدان صنعت تنها میدان این محله‌ میباشد. شهرک غرب از شمال به سعادت آباد، از غرب به بزرگراه یادگار امام، از جنوب به بزرگراه همت و از شرق به بزرگ راه چمران منتهی میشود. به علاوه در شهرک غرب به علت دسترسی مستقیم به اتوبان های اصلی مانند همت، چمران و شیخ فضل‌الله نوری و همچنین داشتن خیابان‌های پهن معمولاً مشکلی از لحاظ ترافیک وجود ندارد.

نقشه گوگل - شهرک غرب

شهرآرا

شهرآرا محله ای در غرب و شمال غربی تهران است، با بافتی قدیمی که ساخت خیابان و ساختمان های آن به سال های 1340- 1350 برمیگردد. ساختمان های آجری قرمز که پنجره های آن ها رو به باغچه های سرسبز گشوده می شود و چشم انداز زیبایی را ایجاد کرده است که مشابه آن در سایر نقاط تهران کمتر به چشم میخورد.

شهرآرا از شمال به خیابان جلال آل احمد و گیشا، از شرق به اتوبان چمران، از جنوب به خیابان ستارخان و از غرب به محله تهران ویلا محدود میشود.

نقشه گوگل - شهرآرا

صادقیه

صادقیه (آریاشهر) محله ای در غرب تهران است. صادقیه دارای دو میدان است که با نام های فلکه اول و دوم خوانده میشوند. در فاصله میان این دو فلکه تعداد بسیاری، مراکز تجاری و آموزشی وجود دارد که معروف ترین و بزرگترین آن ها مجتمع تجاری گلدیس است. وجود ساختمان های اداری متعدد سبب شده است که برخی برای نزدیکی به محل کار خود، صادقیه را به عنوان محلی مناسب برای سکونت شان برگزینند. صادقیه از شمال به پونک، از جنوب به میدان آزادی، از شرق به برق آلستوم و از غرب به شهر زیبا منتهی می‌شود.

نقشه گوگل - صادقیه

طرشت

طرشت از محله های قدیمی غرب تهران میباشد که در گذشته یکی از روستاهای اطراف تهران بوده است و راه ری به طبرستان از آن میگذشت. اکنون تعداد کمی از باغات آن برجای مانده است. دانشگاه صنعتی شریف در این محله قرار دارد. طرشت از شمال به صادقیه، از غرب به شهرک آپادانا، از جنوب به خیابان آزادی و از شرق به دریان نو و تهرانسر محدود میشود.

نقشه گوگل - طرشت

فرحزاد

فرحزاد محله ای خوش آب و هوا در شمال تهران و غرب شمیرانات است که از شمال به کوه های البرز، از شرق به سعادت آباد، از جنوب به بزرگراه یادگار امام و از غرب به شهرک کوهسار منتهی میشود.

فرحزاد محله ای با بافت قدیمی و سنتی است که از تفرجگاه های ییلاقی شهر تهران میباشد. ساکنین این محله هنوز هم از اهالی قدیمی آن میباشند.

نقشه گوگل - فرحزاد

گیشا (کو نصر)

گیشا محله ای در شمال غرب و منطقه 2 تهران است که از شمال به بزرگراه حکیم، از غرب به بزرگراه شیخ فضل الله نوری، از جنوب به خیابان جلال احمد و از شرق به بزرگراه چمران محدود میشود.

گیشا دارای خیابان های منظم با شماره های زوج و فرد میباشد که از خیابان های منهتن نیویورک الگوبرداری شده است و از نخستین محله های مدرن دهه 50 بشمار می آید. در گذشته بالای محله گیشا، تپه گیشا قرار داشت که به مانند پارک های جنگلی بود اما در سال 1376 با ساخت برج میلاد و ساختمان های اطراف آن، تخریب شد.

پل گیشا که بر روی بزرگراه چمران قرار داشت و در سال 1353 توسط شرکتی بلژیکی ساخته شده بود اکنون تخریب گشته و با عنوان پل سبز گیشا، به یک پل برای پیاده روی تبدیل خواهد شد. در ضلع شمال شرقی گیشا، بوستان گفت و گو و در جنوب غربی آن پارک ورزش قرار دارد.

محله گیشا به دلیل دسترسی آسان به سایر نقاط تهران، وجود مراکز خرید بسیار، تره بار، مدارس، آپارتمان های نوساز، دسترسی به ایستگاه های مترو و امکانات دیگر محله ای مناسب برای سکونت است.

نقشه گوگل - گیشا

همایون شهر

همایون شهر محله ای کوچک با مرکزیت خیابان همایون شهر در جنوب غربی محله دریان نو و بزرگراه یادگار امام است.

نقشه گوگل - همایون شهر

مرزداران

مرزداران محله ای با محوریت بلوار مرزداران در شمال غرب تهران است، که به موازات بزرگراه حکیم و خیابان جلال آل احمد، از بزرگراه اشرفی اصفهانی آغاز و به بزرگراه شیخ فضل الله نوری منتهی میشود. مرزداران از جنوب با ستارخان و صادقیه، و از شمال با پارک جنگلی پردیسان همسایه است. حوالی این بلوار شهرک فرهنگیان، شهرک پاس، شهرک آزمایش، شهرک المهدی و شهرک ژاندارمری و در تقاطع بلوار با بزرگراه شیخ فضل الله نوری در شهرک آزمایش، اداره مرکزی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ قرار دارند.

اغلب ساختمان و آپارتمان های مرزداران نوساز اند و به دلیل وجود امکانات رفاهی، آموزشی، درمانی و تفریحی، و دسترسی آسان به دیگر نقاط شهری محل مناسبی برای سکونت است.

نقشه گوگل مپ - مرزداران

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 26 شهریور 98

مناطق 22 گانه و محله های تهران

شرکتهای خدماتی منطقه 2 تهران

منطقه 2 تهرانمناطق تهرانمنطقه دو تهرانمحدوده منطقه2محله های منطقه 2مناطق 22 گانه تهرانمنطقه 2 شهرداری تهران

باربری چیذر

باربری چیذر

جابجایی و اسباب کشی را با بهترین شرکت باربری چیذر تجربه کنید. کارگران حرفه ای و مجرب، کادر و مدیریت منسجم، تعرفه بسیار مناسب و مجموعه کاملی از انواع خدمات اسباب کشی و باربری شهری در تهران با کیفیت بسیار عالی و ممتاز

باربری در میرداماد

باربری در میرداماد

باربری میرداماد ( دفتر منطقه 3 اتوبار طلایی ) معتبرترین و منسجم ترین سرویس اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل در تهران و بلوار میرداماد را با هزینه کارشناسی شده و نرخ اتحادیه با برترین کیفیت ممکن ارائه مینماید. با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل نمایید تا تمایز در خدمات و تفاوت در کیفیت را لمس کنید !

باربری در گیشا

باربری در گیشا

باربری گیشا با سابقه و رزومه مطلوب و درخشان کلیه خدمات اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه و باربری در گیشا را با کیفیتی عالی و قیمت نازل به همشهریان ساکن محدوده گیشا - کوی نصر - ارائه مینماید. اتوبار گیشا پیشرو در صنعت حمل و نقل شهری و اسباب کشی اداری و منزل با 35 سال فعالیت مستمر و موفق در جلب رضایت مشتری

باربری محدوده ظفر

باربری محدوده ظفر

باربری ظفر - دفتر باربری طلایی تهران در منطقه 3 - یک انتخاب آگاهانه برای یک اسباب کشی آسان و مطمئن. کارگر باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اداری، انواع خودروی باربری، اسباب کشی کامل با قیمت کارشناسی شده و تعرفه اتحادیه باربری تهران. اتوبار طلایی تهران بهترین گزینه برای باربری در ظفر

باربری قدس

باربری قدس

حمل و نقل اثاثیه منزل و اسباب کشی اداری در محدوده میدان قدس با دقت و سرعت بسیار بالا و بدون کمترین خسارت. اتوبار و باربری طلایی مطمئن‎ترین و منصف‎ترین شرکت حمل و نقل و باربری در تهران. اسباب کشی و باربری قدس را به حرفه ای ها بسپارید

باربری جماران

باربری جماران

باربری جماران - دفتر اتوبار طلایی - معتبرترین و مطمئن ترین شرکت حمل و نقل در محدوده جماران با ارائه کلیه خدمات اسباب کشی و باربری با کیفیت عالی و قیمت مناسب در خدمت شما همشهریان گرامی میباشد.اسباب کشی را با خیالی آسوده به باربری طلایی تهران بسپارید.

باربری شمیرانات

باربری شمیرانات

حمل بار و اثاثیه یک تخصص و باربری طلایی تهران متخصص حمل بار است. بهترین کادر اسباب کشی و حمل اثاثیه و همینطور نیروی کار متخصص در بسته بندی اثاثیه، انتخاب اتوبار طلایی تهران را به عنوان بهترین باربری شمیرانات برای شما آسان خواهد کرد. خدمات حمل بار در شمیرانات را با اتوبار طلایی تجربه کنید

اتوبار مجیدیه

اتوبار مجیدیه

باربری مجیدیه (جنوبی و شمالی) با ماشینهای مدرن و جدید و بهترین کارگران اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه تنها یک تماس تلفنی با شما فاصله دارد. اتوبار طلایی تهران ارائه دهنده برترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری در تهران. بهترین باربری شرق تهران شایسته انتخاب شماست !

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات