جستجو

منطقه 19 تهران

منطقه 19 شهرداری تهران در جنوب شهر واقع شده است. این منطقه همسایه مناطق 18، 17 و 16 میباشد و از جنوب به بزرگراه آزادگان منتهی میشود.

منطقه 19 تهران
منطقه 19 تهران

منطقه نوزده تهران

منطقه 19 تهران بنابر سرشماری سال 1390 ، جمعیتی حدود 244 هزار نفر داشت. بافت شهری و مسکونی اکثر محله های آن جدید و منظم میباشد. این منطقه با توجه به بزرگراه های مهم مرزی و سه ایستگاه مترو در ضلع شمالی آن، دسترسی مناسبی به دیگر مناطق تهران دارد. در قسمت شمالی و شرق منطقه، قلعه مرغی، نخستین فرودگاه تهران بود که در زمان رضاخان احداث شده بود، قرار داشت. قلعه مرغی بعدها به پایگاه هوایی نظامی و سرانجام به بوستان ولایت کنونی تبدیل گشته است که یکی از تفریحگاه های منطقه محسوب میشود.

ویژگی های منطقه 19 تهران

محله های منطقه 19 تهران

خانی آباد نو

خانی آباد نو از شمال به بوستان ولایت، از شرق به نازی آباد و چهارصد دستگاه، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از غرب به محله اسفندیاری محدود شده است. گذر بزرگراه تندگویان از این محله آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. بافت شهری و مسکونی محله جدید و منظم است. میعاد و میثاق خیابان های اصلی محله و میدان اصلی آن ابن سینا میباشد.

نقشه گوگل - خانی آباد نو

اسفندیاری

محله ای کوچک در منطقه 19 تهران میباشد که از شمال به بوستان ولایت، از شرق به خانی آباد نو، از جنوب به عبدل آباد و از غرب به شهرک شریعتی محدود است. ساختمان شهرداری منطقه 19 بالاتر از بلوار شقایق، خیابان اصلی محله قرار دارد.

نقشه گوگل - اسفندیاری

شریعتی

محله شریعتی دو بخش شمالی و جنوبی دارد. این محله از شمال به بزرگراه چراغی، از شرق به بوستان ولایت و محله اسفندیاری، از جنوب به بلوار شقایق، از غرب به محله شکوفه میرسد. در ضلع شمالی محله، ایستگاه مترو شهرک شریعتی قرار دارد. محله شریعتی دارای خیابان کشی های نسبتا منظمی میباشد. مهران و ماهان خیابان های اصلی آن میباشند. در غرب شریعتی شمالی، پارک بزرگی با همین نام قرار دارد.

نقشه گوگل - شریعتی

عبدل آباد

این محله از شمال به بلوار شقایق، از شرق به بزرگراه تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و ازغرب به بزرگراه کاظمی منتهی میشود. محله عبدل آباد در واقع مرکز بخش میوه و تره بار تهران میباشد. در شمال شرقی محله در محدوده بلوار شقایق و بزرگراه کاظمی؛ پارک آموزش ترافیک تهران قرار دارد.

نقشه گوگل - عبدل آباد

شکوفه

این محله در شمال و مرکز منطقه 18 تهران واقع شده است که در گذشته جزئی از محله بزرگ عبدل آباد بوده است. اکنون این محله با دو بخش شکوفه شمالی و جنوبی نام گذاری شده است. این محله از شمال به بزرگراه چراغی، از غرب به بزرگراه کاظمی، از جنوب به محله عبدل آباد و از شرق به محله شریعتی و بلوار مطهری محدود شده است. در شکوفه شمالی در خیابان احد، فروشگاه های متعدد پارچه، پرده و لوستر قرار دارد که به بازار عبدل آباد شهرت یافته است. بلوار شکوفه و خیابان های ورزش و بخشنده از خیابان های اصلی این محله میباشند.

نقشه گوگل - شکوفه

نعمت آباد

این محله از شمال به بزرگراه سعیدی و جاده ساوه، از شرق به بزرگراه کاظمی، از جنوب به بلوارهای شکوفه و ورامینی و از غرب به خیابان سهیل محدود میباشد. قدمت این محله به 4 قرن قبل بازمیگردد. این محله در گذشته روستایی به همین نام، با قنات ها و زمین های کشاورزی متعدد بوده است. امروزه نعمت آباد بافتی شهری به خود گرفته است، در ضلع شمالی غربی آن ایستگاه مترو نعمت آباد قرار دارد و خیابان طالقانی، خیابان اصلی محله میباشد.

نقشه گوگل - نعمت آباد

دولت خواه

دولتخواه محله ای در جنوب غربی منطقه 19 تهران میباشد. این محله از شمال به بلوار ورامینی، از شرق به بزرگراه کاظمی، از غرب و جنوب به بزرگراه های سعیدی و آزادگان محدود شده است. این محله در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و دارای بافتی فرسوده است. بخشی از آن را صنایع و کارگاه های مختلف و بخشی را خانه ها و کوره های آجرپزی تشکیل داده است.

نقشه گوگل - دولت خواه

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 19 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش استرسهای ناشی از اسباب کشی شما را به صفر میرساند. کیفیت ممتاز، تجربه بالا، قیمت مناسب و مشتری مداری را فقط از اتوبار تجریش بخواهید. اتوبار تجریش دارای لوح تقدیر مردمی است و این دستاورد نشان افتخاری است برای مجموعه بزرگ باربری تهران و همچنین راهنمایی برای انتخاب یک شرکت باربری معتبر

باربری قدس

باربری قدس

حمل و نقل اثاثیه منزل و اسباب کشی اداری در محدوده میدان قدس با دقت و سرعت بسیار بالا و بدون کمترین خسارت. اتوبار و باربری طلایی مطمئن‎ترین و منصف‎ترین شرکت حمل و نقل و باربری در تهران. اسباب کشی و باربری قدس را به حرفه ای ها بسپارید

باربری دهکده المپیک

باربری دهکده المپیک

اسباب کشی و باربری در محدوده دهکده المپیک و منطقه 22 تهران را با سرویس های استثنایی اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. دقت، سرعت، قیمت و تجربه بالای باربری دهکده المپیک ( دفتر غرب اتوبار طلایی ) مثال زدنی است و این موضوع را در عمل به شما اثبات خواهیم کرد.

باربری صادقیه

باربری صادقیه

باربری در صادقیه : اسباب کشی بی نقص و کاملا حرفه ای را با خدمات طلایی باربری طلایی تهران تجربه کنید. ما همواره و در همه حال رضایتمندی شما مشتریان عزیز و گرانقدر را سرلوحه تمامی فعالیتهای خود قرار داده ایم. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب شماست.