منطقه 19 تهران

منطقه 19 شهرداری تهران در جنوب شهر واقع شده است. این منطقه همسایه مناطق 18، 17 و 16 میباشد و از جنوب به بزرگراه آزادگان منتهی میشود.

منطقه 19 تهران
منطقه 19 تهران

منطقه نوزده تهران

منطقه 19 تهران بنابر سرشماری سال 1390 ، جمعیتی حدود 244 هزار نفر داشت. بافت شهری و مسکونی اکثر محله های آن جدید و منظم میباشد. این منطقه با توجه به بزرگراه های مهم مرزی و سه ایستگاه مترو در ضلع شمالی آن، دسترسی مناسبی به دیگر مناطق تهران دارد. در قسمت شمالی و شرق منطقه، قلعه مرغی، نخستین فرودگاه تهران بود که در زمان رضاخان احداث شده بود، قرار داشت. قلعه مرغی بعدها به پایگاه هوایی نظامی و سرانجام به بوستان ولایت کنونی تبدیل گشته است که یکی از تفریحگاه های منطقه محسوب میشود.

ویژگی های منطقه 19 تهران

  • قرار گیری بوستان ولایت در شمال شرق منطقه
  • دسترسی مناسب به سایر مناطق تهران از طریق بزرگراه های اصلی
  • برخورداری از پارک های محلی متعدد

محله های منطقه 19 تهران

خانی آباد نو

خانی آباد نو از شمال به بوستان ولایت، از شرق به نازی آباد و چهارصد دستگاه، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از غرب به محله اسفندیاری محدود شده است. گذر بزرگراه تندگویان از این محله آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کرده است. بافت شهری و مسکونی محله جدید و منظم است. میعاد و میثاق خیابان های اصلی محله و میدان اصلی آن ابن سینا میباشد.

نقشه گوگل - خانی آباد نو

اسفندیاری

محله ای کوچک در منطقه 19 تهران میباشد که از شمال به بوستان ولایت، از شرق به خانی آباد نو، از جنوب به عبدل آباد و از غرب به شهرک شریعتی محدود است. ساختمان شهرداری منطقه 19 بالاتر از بلوار شقایق، خیابان اصلی محله قرار دارد.

نقشه گوگل - اسفندیاری

شریعتی

محله شریعتی دو بخش شمالی و جنوبی دارد. این محله از شمال به بزرگراه چراغی، از شرق به بوستان ولایت و محله اسفندیاری، از جنوب به بلوار شقایق، از غرب به محله شکوفه میرسد. در ضلع شمالی محله، ایستگاه مترو شهرک شریعتی قرار دارد. محله شریعتی دارای خیابان کشی های نسبتا منظمی میباشد. مهران و ماهان خیابان های اصلی آن میباشند. در غرب شریعتی شمالی، پارک بزرگی با همین نام قرار دارد.

نقشه گوگل - شریعتی

عبدل آباد

این محله از شمال به بلوار شقایق، از شرق به بزرگراه تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و ازغرب به بزرگراه کاظمی منتهی میشود. محله عبدل آباد در واقع مرکز بخش میوه و تره بار تهران میباشد. در شمال شرقی محله در محدوده بلوار شقایق و بزرگراه کاظمی؛ پارک آموزش ترافیک تهران قرار دارد.

نقشه گوگل - عبدل آباد

شکوفه

این محله در شمال و مرکز منطقه 18 تهران واقع شده است که در گذشته جزئی از محله بزرگ عبدل آباد بوده است. اکنون این محله با دو بخش شکوفه شمالی و جنوبی نام گذاری شده است. این محله از شمال به بزرگراه چراغی، از غرب به بزرگراه کاظمی، از جنوب به محله عبدل آباد و از شرق به محله شریعتی و بلوار مطهری محدود شده است. در شکوفه شمالی در خیابان احد، فروشگاه های متعدد پارچه، پرده و لوستر قرار دارد که به بازار عبدل آباد شهرت یافته است. بلوار شکوفه و خیابان های ورزش و بخشنده از خیابان های اصلی این محله میباشند.

نقشه گوگل - شکوفه

نعمت آباد

این محله از شمال به بزرگراه سعیدی و جاده ساوه، از شرق به بزرگراه کاظمی، از جنوب به بلوارهای شکوفه و ورامینی و از غرب به خیابان سهیل محدود میباشد. قدمت این محله به 4 قرن قبل بازمیگردد. این محله در گذشته روستایی به همین نام، با قنات ها و زمین های کشاورزی متعدد بوده است. امروزه نعمت آباد بافتی شهری به خود گرفته است، در ضلع شمالی غربی آن ایستگاه مترو نعمت آباد قرار دارد و خیابان طالقانی، خیابان اصلی محله میباشد.

نقشه گوگل - نعمت آباد

دولت خواه

دولتخواه محله ای در جنوب غربی منطقه 19 تهران میباشد. این محله از شمال به بلوار ورامینی، از شرق به بزرگراه کاظمی، از غرب و جنوب به بزرگراه های سعیدی و آزادگان محدود شده است. این محله در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و دارای بافتی فرسوده است. بخشی از آن را صنایع و کارگاه های مختلف و بخشی را خانه ها و کوره های آجرپزی تشکیل داده است.

نقشه گوگل - دولت خواه

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 19 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 19 تهرانمناطق تهرانمنطقه نوزده تهرانمحدوده منطقه 19محله های منطقه 19منطقه 19 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

اتوبار فرشته

اتوبار فرشته

باربری، اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را با خیالی آسوده به اتوبار فرشته بسپارید و نظاره گر پیشرفت روند اسباب کشی منزل خود باشید. اتوبار طلایی تهران برترین و با کیفیت ترین خدمات باربری و اسباب کشی را برای شما همشهریان عزیز در محدوده فرشته ارائه مینماید.

باربری پاسداران

باربری پاسداران

باربری پاسداران با اتکاء به دانش و تجربه کادر باربری و بسته بندی خود رضایتمندی مشتریان عزیز را تضمین مینماید.اسباب کشی ، حمل و نقل و باربری در پاسداران را با اتوبار طلایی تهران تجربه کنید و تجربه سخت یک اسباب کشی را به خاطره ای خوش مبدل سازید. با ما تماس بگیرید !

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه پیشرو در ارائه خدمات باربری و اسباب کشی، آماده خدمت رسانی به ساکنین محترم این منطقه میباشد. اگر به دنبال بهترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه هستید، اتوبار آجودانیه بهترین انتخاب شماست.

باربری چیذر

باربری چیذر

جابجایی و اسباب کشی را با بهترین شرکت باربری چیذر تجربه کنید. کارگران حرفه ای و مجرب، کادر و مدیریت منسجم، تعرفه بسیار مناسب و مجموعه کاملی از انواع خدمات اسباب کشی و باربری شهری در تهران با کیفیت بسیار عالی و ممتاز

باربری در امیرآباد

باربری در امیرآباد

باربری در امیرآباد : بسته بندی اثاثیه منزل ، اسباب کشی سریع و ارزان و سرویس VIP مخصوص حمل جهیزیه عروس. برترین کیفیت خدمات اثاث کشی و حمل و نقل را با اتوبار طلایی تهران تجربه کنید ! ما مفتخر به ارائه برترین سرویس اسباب کشی ، بسته بندی اثاثیه و باربری در امیرآباد تهران هستیم. با ما تماس بگیرید

اتوبار اوین

اتوبار اوین

بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده اوین را از اتوبار اوین - اتوبار طلایی تهران - بخواهید. اتوبار اوین تضمین کننده سلامت بار شما تا مقصد میباشد.تنها یک تماس با خدمات برتر اتوبار طلایی تهران فاصله دارید!

اتوبار صادقیه

اتوبار صادقیه

اتوبار صادقیه : بسته بندی اثاثیه منزل و باربری در صادقیه با سرویس های مجهز و مطمئن مجموعه بزرگ اتوبار طلایی تهران. قیمت مناسب، کیفیت برتر خدمات و کادر مجرب و مطمئن راهنمای شما جهت انتخاب یک شرکت باربری است. بهترین باربری تهران با یک تماس همراه شماست.

اتوبار رسالت

اتوبار رسالت

اتوبار رسالت بهترین و مطمئن ترین و در عین حال ارزانترین خدمات باربری و بسته بندی اثاثیه منزل در محدوده رسالت را ارائه مینماید. اسباب‎کشی در رسالت را با خدمات منحصر به فرد اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. قیمت مناسب، کادر مجرب و ماشین مجهز بهترین راهنمای انتخاب شماست.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات