منطقه 18 تهران

منطقه 18 شهرداری تهران، منطقه ای در غرب و جنوب آن است که از شمال به بزرگراه فتح و 45 متری زرند، از شرق و جنوب به بزرگراه سعیدی و از غرب تا جنوب به بزرگراه آزادگان محدود است.

منطقه 18 تهران
منطقه 18 تهران

منطقه هجده تهران

منطقه 18 تهران در طی چهار دهه اخیر، گسترش یافته است و جمعیت آن طبق سرشماری سال 1390، حدود 391 هزار نفر گزارش شده است. در گذشته یافت آباد تنها آبادی این منطقه بوده که به تدریج با ورود مهاجرین به تهران محله های دیگری در اطراف آن شکل میگیرد. محله های قدیمی این منطقه دارای بافت شهری قدیمی با خیابان کشی های بسیار نامنظم است. در این منطقه کارگاه ها، صنایع و کارخانه های متعددی واقع شده اند، لذا؛ کاربری منطقه بیش از آن که مسکونی باشد، تجاری و اقتصادی است.

ویژگی های منطقه 18 تهران

  • قرار گیری کارگاه ها، صنایع و کارخانه های متعدد
  • دسترسی آسان به سایر مناطق از طریق بزرگراه های اصلی آزادگان، سعیدی و فتح
  • وجود بوستان ها و فضای سبز مناسب
  • بافت شهری قدیمی و فرسوده در بسیاری از محلات منطقه
  • عبور رودخانه کن از مرکز منطقه

محله های منطقه 18 تهران

تولید دارو

محله تولید دارو در شمال شرق منطقه 18 تهران قرار دارد و کارخانه دارو سازی آن، قبل از آن که این منطقه، از مناطق تهران بشمار رود تاسیس گردیده و علت نامگذاری محله نیز به دلیل وجود این کارخانه بوده است. این محله از شمال به خیابان 45 متری زرند، از غرب به خیابان تختی، از جنوب به خیابان معلم و از شرق به بزرگراه سعیدی منتهی میشود.

نقشه گوگل - تولید دارو

شهرک فردوس

شهرک فردوس یا کوی فردوس محله ای کوچک است که از شمال به خیابان 45 متری زرند، از شرق به خیابان چهارده معصوم، از جنوب به بلوار معلم و از غرب به بلوار بهار محدود است. در اوایل دهه 40،  با ایجاد منطقه ای صنعتی در جاده قدیمی تهران – کرج، کارخانه ها و صنایع متعددی در این محله شکل گرفتند و به دنبال آن، بافت مسکونی شهرک، برای افراد شاغل در صنایع و کارخانه های اطراف، ایجاد شد.

نقشه گوگل - شهرک فردوس

شهرک ولیعصر

شهرکی بزرگ در شرق منطقه 18 تهران است که از شمال به بلوار معلم، از شرق به بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان مهر و از غرب به خیابان فخری و محله اسماعیل آباد منتهی میشود. این محله، خود از چند زیر محله کوچکتر ولیعصر شمالی و جنوبی شهرک بهداشت و صاحب الزمان تشکیل شده است، که بافت شهری و مسکونی عظیمی از آنها، قدیمی و فرسوده میباشد. این شهرک دارای پارک ها و بوستان های زیادی است و به دلیل وجود کارگاه های متعدد ساخت مبل و وسایل چوبی و بازار مبلمان، از محله مهم تهران به لحاظ تجاری و اقتصادی بشمار میرود.

نقشه گوگل - شهرک ولیعصر

یافت آباد

این محله از شمال و غرب به بلوار ابراهیم آباد، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به شهرک ولیعصر و اسماعیل آباد محدود است. یافت آباد محله ای با قدمت 150 ساله است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و در گذشته یکی از توابع شهر ری بوده است. بافت شهری و مسکونی در یافت آباد قدیمی و بعضا فرسوده میباشد. با این حال ساختمان های نوساز نیز در آن به چشم میخورد.

نقشه گوگل - یافت آباد

شاد آباد

محله شادآباد در گذشته جزو اراضی کشاورزی و باغ های اطراف روستای یافت آباد بوده است که به تدریج بافت شهری به خود گرفته است. شادآباد از شمال به بلوار بروجردی، از غرب به سعید آباد، از جنوب به بلوار ابراهیم آباد و از شرق به بلوار الغدیر محدود است.

نقشه گوگل - شاد آباد

سعید آباد

این محله از شمال به خیابان سعید آباد، از شرق به شاد آباد، از جنوب به بلوار ابراهیم آباد و از شرق به رودخانه کن محدود میشود. بیشتر مساحت این محله متعلق به کارگاه ها و صنایع مختلف به خصوص مبل سازی است و تنها بخش کوچکی از آن کاربری مسکونی دارد.

نقشه گوگل - سعید آباد

خلیج فارس

خلیج فارس محله ای بزرگ در غرب منطقه 18 تهران است که از شمال به بزرگراه فتح، از شرق به رودخانه کن و از جنوب و غرب به بزرگراه آزادگان منتهی شده و دارای دو بخش شمالی و جنوبی میباشد. قبل از آن که شهر تهران به گستردگی کنونی خود برسد، در قسمت شمالی این منطقه کارخانه های متعددی تاسیس گردید، در دهه 50 مجموعه نوروز آباد، که دارای پیست کورس، مانژ سوارکاری و زمین چوگان میباشد، احداث شد. همچنین در ضلع غربی آن، گمرک غرب تهران واقع شده است.

نقشه گوگل - خلیج فارس

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 18 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 18 تهرانمناطق تهرانمنطقه هجده تهرانمحدوده منطقه 18محله های منطقه 18منطقه 18 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

باربری در گیشا

باربری در گیشا

باربری گیشا با سابقه و رزومه مطلوب و درخشان کلیه خدمات اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه و باربری در گیشا را با کیفیتی عالی و قیمت نازل به همشهریان ساکن محدوده گیشا - کوی نصر - ارائه مینماید. اتوبار گیشا پیشرو در صنعت حمل و نقل شهری و اسباب کشی اداری و منزل با 35 سال فعالیت مستمر و موفق در جلب رضایت مشتری

باربری دزاشیب

باربری دزاشیب

اسباب کشی و باربری دزاشیب تهران با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا. انجام کار توسط بهترین شرکت باربری تهران و کارگران حرفه ای با بیش از 50 سرویس اسباب کشی در روز همراه با کارنامه و رزومه درخشان. اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب برای جابجایی اثاثیه و باربری در دزاشیب تهران.

باربری کامرانیه

باربری کامرانیه

اگر بدنبال یک شرکت اسباب کشی و باربری حرفه ای در منطقه یک و محدوده کامرانیه هستید به شما تبریک میگوییم ! اتوبار طلایی تهران بهترین، حرفه ای ترین و ارزان ترین شرکت اسباب کشی و باربری کامرانیه تهران است. اسباب کشی از صفر تا صد با خدمات باربری طلایی یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه همراه با کیفیت برتر

اتوبار ازگل

اتوبار ازگل

اسباب کشی صد در صد تضمینی در محدوده ازگل با قیمت مناسب. بسته بندی حرفه ای اثاثیه منزل و اداری. اتوبار ازگل با ارائه بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در خدمت شما همشهریان عزیز میباشد.

اتوبار مجیدیه شمالی

اتوبار مجیدیه شمالی

اتوبار مجیدیه شمالی بهترین و با کیفیت ترین خدمات باربری و اسباب کشی را به صورت تضمینی و با قیمتی بسیار مناسب برای ساکنین محترم ین منطقه ارائه میکند. اتوبار مجیدیه شمالی، باربری مطمئن و ایمن. با کا تماس بگیرید.

اتوبار ملاصدرا

اتوبار ملاصدرا

اگر قصد اسباب کشی دارید، اتوبار ملاصدرا بهترین اتنخاب شماست. اتوبار ملاصدرا ارائه کننده برترین خدمات باربری و اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه اداری و منزل میباشد. کافیست تماس بگیرید تا اسباب کشی آسان و راحت را تجربه کنید.

باربری محدوده ونک

باربری محدوده ونک

حمل و نقل اثاثیه منزل و باربری در محدوده ونک از نیایش تا یوسف آباد و از جردن تا کردستان با تعرفه کارشناسی شده و پایین تر از نرخ مصوب اتحادیه. کارگران خوش برخورد و توانا

اتوبار جنت آباد

اتوبار جنت آباد

اتوبار طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده جنت آباد میباشد. اتوبار جنت آباد خدمات خود را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه مینماید.اتوبار جنت آباد بهترین انتخاب شماست. با ما تماس بگیرید.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات