منطقه 18 تهران

منطقه 18 شهرداری تهران، منطقه ای در غرب و جنوب آن است که از شمال به بزرگراه فتح و 45 متری زرند، از شرق و جنوب به بزرگراه سعیدی و از غرب تا جنوب به بزرگراه آزادگان محدود است.

منطقه 18 تهران
منطقه 18 تهران

منطقه هجده تهران

منطقه 18 تهران در طی چهار دهه اخیر، گسترش یافته است و جمعیت آن طبق سرشماری سال 1390، حدود 391 هزار نفر گزارش شده است. در گذشته یافت آباد تنها آبادی این منطقه بوده که به تدریج با ورود مهاجرین به تهران محله های دیگری در اطراف آن شکل میگیرد. محله های قدیمی این منطقه دارای بافت شهری قدیمی با خیابان کشی های بسیار نامنظم است. در این منطقه کارگاه ها، صنایع و کارخانه های متعددی واقع شده اند، لذا؛ کاربری منطقه بیش از آن که مسکونی باشد، تجاری و اقتصادی است.

ویژگی های منطقه 18 تهران

  • قرار گیری کارگاه ها، صنایع و کارخانه های متعدد
  • دسترسی آسان به سایر مناطق از طریق بزرگراه های اصلی آزادگان، سعیدی و فتح
  • وجود بوستان ها و فضای سبز مناسب
  • بافت شهری قدیمی و فرسوده در بسیاری از محلات منطقه
  • عبور رودخانه کن از مرکز منطقه

محله های منطقه 18 تهران

تولید دارو

محله تولید دارو در شمال شرق منطقه 18 تهران قرار دارد و کارخانه دارو سازی آن، قبل از آن که این منطقه، از مناطق تهران بشمار رود تاسیس گردیده و علت نامگذاری محله نیز به دلیل وجود این کارخانه بوده است. این محله از شمال به خیابان 45 متری زرند، از غرب به خیابان تختی، از جنوب به خیابان معلم و از شرق به بزرگراه سعیدی منتهی میشود.

نقشه گوگل - تولید دارو

شهرک فردوس

شهرک فردوس یا کوی فردوس محله ای کوچک است که از شمال به خیابان 45 متری زرند، از شرق به خیابان چهارده معصوم، از جنوب به بلوار معلم و از غرب به بلوار بهار محدود است. در اوایل دهه 40،  با ایجاد منطقه ای صنعتی در جاده قدیمی تهران – کرج، کارخانه ها و صنایع متعددی در این محله شکل گرفتند و به دنبال آن، بافت مسکونی شهرک، برای افراد شاغل در صنایع و کارخانه های اطراف، ایجاد شد.

نقشه گوگل - شهرک فردوس

شهرک ولیعصر

شهرکی بزرگ در شرق منطقه 18 تهران است که از شمال به بلوار معلم، از شرق به بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان مهر و از غرب به خیابان فخری و محله اسماعیل آباد منتهی میشود. این محله، خود از چند زیر محله کوچکتر ولیعصر شمالی و جنوبی شهرک بهداشت و صاحب الزمان تشکیل شده است، که بافت شهری و مسکونی عظیمی از آنها، قدیمی و فرسوده میباشد. این شهرک دارای پارک ها و بوستان های زیادی است و به دلیل وجود کارگاه های متعدد ساخت مبل و وسایل چوبی و بازار مبلمان، از محله مهم تهران به لحاظ تجاری و اقتصادی بشمار میرود.

نقشه گوگل - شهرک ولیعصر

یافت آباد

این محله از شمال و غرب به بلوار ابراهیم آباد، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به شهرک ولیعصر و اسماعیل آباد محدود است. یافت آباد محله ای با قدمت 150 ساله است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و در گذشته یکی از توابع شهر ری بوده است. بافت شهری و مسکونی در یافت آباد قدیمی و بعضا فرسوده میباشد. با این حال ساختمان های نوساز نیز در آن به چشم میخورد.

نقشه گوگل - یافت آباد

شاد آباد

محله شادآباد در گذشته جزو اراضی کشاورزی و باغ های اطراف روستای یافت آباد بوده است که به تدریج بافت شهری به خود گرفته است. شادآباد از شمال به بلوار بروجردی، از غرب به سعید آباد، از جنوب به بلوار ابراهیم آباد و از شرق به بلوار الغدیر محدود است.

نقشه گوگل - شاد آباد

سعید آباد

این محله از شمال به خیابان سعید آباد، از شرق به شاد آباد، از جنوب به بلوار ابراهیم آباد و از شرق به رودخانه کن محدود میشود. بیشتر مساحت این محله متعلق به کارگاه ها و صنایع مختلف به خصوص مبل سازی است و تنها بخش کوچکی از آن کاربری مسکونی دارد.

نقشه گوگل - سعید آباد

خلیج فارس

خلیج فارس محله ای بزرگ در غرب منطقه 18 تهران است که از شمال به بزرگراه فتح، از شرق به رودخانه کن و از جنوب و غرب به بزرگراه آزادگان منتهی شده و دارای دو بخش شمالی و جنوبی میباشد. قبل از آن که شهر تهران به گستردگی کنونی خود برسد، در قسمت شمالی این منطقه کارخانه های متعددی تاسیس گردید، در دهه 50 مجموعه نوروز آباد، که دارای پیست کورس، مانژ سوارکاری و زمین چوگان میباشد، احداث شد. همچنین در ضلع غربی آن، گمرک غرب تهران واقع شده است.

نقشه گوگل - خلیج فارس

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 18 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 18 تهرانمناطق تهرانمنطقه هجده تهرانمحدوده منطقه 18محله های منطقه 18منطقه 18 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

اتوبار مطهری

اتوبار مطهری

اتوبار مطهری یعنی تجربه یک اسباب کشی ایمن، مطمئن و کم هزینه. اتوبار طلایی تهران ارائه دهنده برترین خدمات باربری و اسباب کشی آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی در محدوده مطهری میباشد.

باربری دهکده المپیک

باربری دهکده المپیک

اسباب کشی و باربری در محدوده دهکده المپیک و منطقه 22 تهران را با سرویس های استثنایی اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. دقت، سرعت، قیمت و تجربه بالای باربری دهکده المپیک ( دفتر غرب اتوبار طلایی ) مثال زدنی است و این موضوع را در عمل به شما اثبات خواهیم کرد.

اتوبار اوین

اتوبار اوین

بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده اوین را از اتوبار اوین - اتوبار طلایی تهران - بخواهید. اتوبار اوین تضمین کننده سلامت بار شما تا مقصد میباشد.تنها یک تماس با خدمات برتر اتوبار طلایی تهران فاصله دارید!

باربری کامرانیه

باربری کامرانیه

اگر بدنبال یک شرکت اسباب کشی و باربری حرفه ای در منطقه یک و محدوده کامرانیه هستید به شما تبریک میگوییم ! اتوبار طلایی تهران بهترین، حرفه ای ترین و ارزان ترین شرکت اسباب کشی و باربری کامرانیه تهران است. اسباب کشی از صفر تا صد با خدمات باربری طلایی یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه همراه با کیفیت برتر

باربری شهرک گلستان

باربری شهرک گلستان

اسباب کشی باربری در محدوده شهرک گلستان و منطقه 22 تهران با قیمت بسیار مناسب و با کیفیت بسیار عالی و دقت بالا. بهترین اتوبار و باربری تهران شایسته انتخاب شماست

باربری اختیاریه

باربری اختیاریه

باربری طلایی تهران آماده ارائه هرگونه خدمات باربری در کوتاهترین زمان ممکن به همشهریان تهرانی ساکن در محدوده اختیاریه مییباشد. دفتر باربری اختیاریه همواره سعی دارد تا اسباب کشی را برای شما عزیزان تسهیل نماید. بهترین خدمات را از باربری اختیاریه بخواهید.

باربری صادقیه

باربری صادقیه

باربری در صادقیه : اسباب کشی بی نقص و کاملا حرفه ای را با خدمات طلایی باربری طلایی تهران تجربه کنید. ما همواره و در همه حال رضایتمندی شما مشتریان عزیز و گرانقدر را سرلوحه تمامی فعالیتهای خود قرار داده ایم. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب شماست.

اتوبار ازگل

اتوبار ازگل

اسباب کشی صد در صد تضمینی در محدوده ازگل با قیمت مناسب. بسته بندی حرفه ای اثاثیه منزل و اداری. اتوبار ازگل با ارائه بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در خدمت شما همشهریان عزیز میباشد.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات