جستجو

منطقه 18 تهران

منطقه 18 شهرداری تهران، منطقه ای در غرب و جنوب آن است که از شمال به بزرگراه فتح و 45 متری زرند، از شرق و جنوب به بزرگراه سعیدی و از غرب تا جنوب به بزرگراه آزادگان محدود است.

منطقه 18 تهران
منطقه 18 تهران

منطقه هجده تهران

منطقه 18 تهران در طی چهار دهه اخیر، گسترش یافته است و جمعیت آن طبق سرشماری سال 1390، حدود 391 هزار نفر گزارش شده است. در گذشته یافت آباد تنها آبادی این منطقه بوده که به تدریج با ورود مهاجرین به تهران محله های دیگری در اطراف آن شکل میگیرد. محله های قدیمی این منطقه دارای بافت شهری قدیمی با خیابان کشی های بسیار نامنظم است. در این منطقه کارگاه ها، صنایع و کارخانه های متعددی واقع شده اند، لذا؛ کاربری منطقه بیش از آن که مسکونی باشد، تجاری و اقتصادی است.

ویژگی های منطقه 18 تهران

محله های منطقه 18 تهران

تولید دارو

محله تولید دارو در شمال شرق منطقه 18 تهران قرار دارد و کارخانه دارو سازی آن، قبل از آن که این منطقه، از مناطق تهران بشمار رود تاسیس گردیده و علت نامگذاری محله نیز به دلیل وجود این کارخانه بوده است. این محله از شمال به خیابان 45 متری زرند، از غرب به خیابان تختی، از جنوب به خیابان معلم و از شرق به بزرگراه سعیدی منتهی میشود.

نقشه گوگل - تولید دارو

شهرک فردوس

شهرک فردوس یا کوی فردوس محله ای کوچک است که از شمال به خیابان 45 متری زرند، از شرق به خیابان چهارده معصوم، از جنوب به بلوار معلم و از غرب به بلوار بهار محدود است. در اوایل دهه 40،  با ایجاد منطقه ای صنعتی در جاده قدیمی تهران – کرج، کارخانه ها و صنایع متعددی در این محله شکل گرفتند و به دنبال آن، بافت مسکونی شهرک، برای افراد شاغل در صنایع و کارخانه های اطراف، ایجاد شد.

نقشه گوگل - شهرک فردوس

شهرک ولیعصر

شهرکی بزرگ در شرق منطقه 18 تهران است که از شمال به بلوار معلم، از شرق به بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان مهر و از غرب به خیابان فخری و محله اسماعیل آباد منتهی میشود. این محله، خود از چند زیر محله کوچکتر ولیعصر شمالی و جنوبی شهرک بهداشت و صاحب الزمان تشکیل شده است، که بافت شهری و مسکونی عظیمی از آنها، قدیمی و فرسوده میباشد. این شهرک دارای پارک ها و بوستان های زیادی است و به دلیل وجود کارگاه های متعدد ساخت مبل و وسایل چوبی و بازار مبلمان، از محله مهم تهران به لحاظ تجاری و اقتصادی بشمار میرود.

نقشه گوگل - شهرک ولیعصر

یافت آباد

این محله از شمال و غرب به بلوار ابراهیم آباد، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به شهرک ولیعصر و اسماعیل آباد محدود است. یافت آباد محله ای با قدمت 150 ساله است که به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و در گذشته یکی از توابع شهر ری بوده است. بافت شهری و مسکونی در یافت آباد قدیمی و بعضا فرسوده میباشد. با این حال ساختمان های نوساز نیز در آن به چشم میخورد.

نقشه گوگل - یافت آباد

شاد آباد

محله شادآباد در گذشته جزو اراضی کشاورزی و باغ های اطراف روستای یافت آباد بوده است که به تدریج بافت شهری به خود گرفته است. شادآباد از شمال به بلوار بروجردی، از غرب به سعید آباد، از جنوب به بلوار ابراهیم آباد و از شرق به بلوار الغدیر محدود است.

نقشه گوگل - شاد آباد

سعید آباد

این محله از شمال به خیابان سعید آباد، از شرق به شاد آباد، از جنوب به بلوار ابراهیم آباد و از شرق به رودخانه کن محدود میشود. بیشتر مساحت این محله متعلق به کارگاه ها و صنایع مختلف به خصوص مبل سازی است و تنها بخش کوچکی از آن کاربری مسکونی دارد.

نقشه گوگل - سعید آباد

خلیج فارس

خلیج فارس محله ای بزرگ در غرب منطقه 18 تهران است که از شمال به بزرگراه فتح، از شرق به رودخانه کن و از جنوب و غرب به بزرگراه آزادگان منتهی شده و دارای دو بخش شمالی و جنوبی میباشد. قبل از آن که شهر تهران به گستردگی کنونی خود برسد، در قسمت شمالی این منطقه کارخانه های متعددی تاسیس گردید، در دهه 50 مجموعه نوروز آباد، که دارای پیست کورس، مانژ سوارکاری و زمین چوگان میباشد، احداث شد. همچنین در ضلع غربی آن، گمرک غرب تهران واقع شده است.

نقشه گوگل - خلیج فارس

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 18 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

اتوبار اقدسیه

اتوبار اقدسیه

اتوبار اقدسیه ( باربری طلایی تهران ) برترین سرویس اسباب کشی کامل با قیمتی مناسب و تعرفه ای غیر قابل رقابت راه حل مطمئن شما برای انجام اسباب کشی و باربری شهری در محدوده اقدسیه تهران است. خدمات بینظیر و منحصر به فرد اتوبار اقدسیه با قیمت ارزان و کیفیت بسیار بالا. با ما تماس بگیرید !

باربری جماران

باربری جماران

باربری جماران - دفتر اتوبار طلایی - معتبرترین و مطمئن ترین شرکت حمل و نقل در محدوده جماران با ارائه کلیه خدمات اسباب کشی و باربری با کیفیت عالی و قیمت مناسب در خدمت شما همشهریان گرامی میباشد.اسباب کشی را با خیالی آسوده به باربری طلایی تهران بسپارید.

باربری محدوده ونک

باربری محدوده ونک

حمل و نقل اثاثیه منزل و باربری در محدوده ونک از نیایش تا یوسف آباد و از جردن تا کردستان با تعرفه کارشناسی شده و پایین تر از نرخ مصوب اتحادیه. کارگران خوش برخورد و توانا

باربری  فرشته

باربری فرشته

باربری فرشته با قیمت بسیار مناسب شامل کلیه خدمات مورد نیاز جهت باربری و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری، حمل و نقل لوازم خانگی و ورزشی سنگین. باربری شهرستان از مبداء تهران - خیابان فرشته. دفتر حمل و نقل و باربری فرشته ی اتوبار طلایی تهران انتخاب بهترین ها