جستجو

منطقه 17 تهران

منطقه 17 شهرداری تهران، منطقه ای در جنوب غربی تهران میباشد که از شمال به خیابان قزوین و 45 متری زند، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به بزرگراه چراغی و از شرق به بزرگراه نواب محدود شده است.

منطقه 17 تهران
منطقه 17 تهران

منطقه هفده تهران

منطقه 17 تهران دارای بافت شهری و مسکونی ناپایدار و نامنظمی است و بخش قابل توجهی از آن فرسوده میباشد. جمعیت این منطقه بر اساس سرشماری سال 1395، حدود 349 هزار نفر گزارش شده است. منطقه هفده پس از منطقه ده تهران، کوچکترین منطقه میباشد. این منطقه به لحاظ امکانات رفاهی، درمانی و ... در وضعیت نامناسبی قرار دارد و در بین سایر مناطق تهران منطقه ای محروم محسوب میشود.

ویژگی های منطقه 17 تهران

محله های منطقه 17 تهران

زمزم

زمزم محله ای کوچک در جنوب منطقه 17 تهران میباشد. این محله بین بزرگراه چراغی، خیابان متین و محله همجوار خود، زهتابی قرار دارد. در گذشته این محله جزو زمین های کشاورزی اطراف تهران بوده است که بتدریج با مهاجرت مردم ترک زبان به صورت مسکونی در آمد و اکنون بافت شهری قدیمی و فرسوده دارد. در قسمت شمال شرقی زمزم ایستگاه مترو محله قرار گرفته است و از ضلع شمالی آن خط راه آهن تهران – جنوب میگذرد.

نقشه گوگل - زمزم

زهتابی

محله زهتابی در جنوب غربی منطقه قرار دارد و از شمال به خیابان متین، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به بزرگراه چراغی و از شرق به محله زمزم محدود است. این محله نیز در گذشته از زمین های کشاورزی و دامپروری روستا وصفنارد بوده است که بتدریج به شکل مسکونی در می آید. محله زهتابی نیز، از بافت شهری قدیمی و فرسوده ای برخوردار است. خیابان زمزم، خیابان اصلی این محله است.

نقشه گوگل - زهتابی

وصفنارد

وصفنارد از محله ای در منطقه 17 تهران است که از شمال به خیابان پیغمبری، از غرب بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان متین و از شرق به خیابان آذربایجان محدود است. وصفنارد روستایی اطراف تهران بود که به عنوان تفریحگاهی با باغ های بسیار به آن رفت و آمد میشد. وصفنارد در گذشته بسیار وسیع تر بود، اما با گسترش شهر تهران و شهرنشینی، به محله کنونی با بافت شهری قدیمی تبدیل شده است.

نقشه گوگل - وصفنارد

آذری

محله آذری از شمال به خیابان قزوین، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان یافت آباد و از شرق به خیابان لقمان حکیم محدود شده است. این محله قدمتی بیش از 70 سال دارد و بیشتر ساکنان آن مهاجران ترک زبانی هستند که به تهران کوچ کردند. این محله یکی از محله های شلوغ منطقه بشمار میرود و دارای بافت شهری قدیمی است لذا اغلب ساعات روز، خیابان های اصلی آن، بسیار پر تردد و پر ترافیک میباشد.

نقشه گوگل - آذری

امامزاده حسن

این محله از شمال به خیابان قزوین، از غرب به خیابان لقمان حکیم، از جنوب به خیابان ابوذر و از شرق به خیابان مهمان نوازان محدود شده است. بافت شهری آن قدیمی و بسیار نامنظم است و امامزاده حسن در شمال غربی محله قرار گرفته دارد. اطراف آن بازارچه های خرید متعددی وجود دارد که هر روزه خریداران بسیاری از محله و مناطق همسایه به آن مراجعه میکنند.

نقشه گوگل - امامزاده حسن

این مطلب پیوسته در حال ویرایش است - آخرین ویرایش 15 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

اتوبار شهرک گلستان

اتوبار شهرک گلستان

با اتوبار شهرک گلستان، باربری و اسباب کشی مطمئن و ایمن را تجربه کنید. ارائه دهنده برترین خدمات اسباب کشی منزل و اداری - بسته بندی تخصصی اثاثیه با قیمت مناسب - سرویس دهی شبانه روزی

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر با قیمت مناسب و تعرفه ارزان با دقت و سرعت شگفت انگیز کارگران خبره اتوبار طلایی تهران. کیفیت بسته بندی اثاثیه اتوبار طلایی تهران تضمین سلامت اثاثیه شما در زمان بارگیر و حمل و نقل اثاثیه در غرب تهران است. با ما تماس بگیرید

باربری صادقیه

باربری صادقیه

باربری در صادقیه : اسباب کشی بی نقص و کاملا حرفه ای را با خدمات طلایی باربری طلایی تهران تجربه کنید. ما همواره و در همه حال رضایتمندی شما مشتریان عزیز و گرانقدر را سرلوحه تمامی فعالیتهای خود قرار داده ایم. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب شماست.

باربری قلهک

باربری قلهک

باربری طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی، بسته بندی تخصصی اثاثیه و لوازم منزل و اداری به صورت 24 ساعته در محدوده قلهک میباشد. باربری قلهک با سال ها تجربه و رزومه درخشان، آماده خددمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد.