منطقه 17 تهران

منطقه 17 شهرداری تهران، منطقه ای در جنوب غربی تهران میباشد که از شمال به خیابان قزوین و 45 متری زند، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به بزرگراه چراغی و از شرق به بزرگراه نواب محدود شده است.

منطقه 17 تهران
منطقه 17 تهران

منطقه هفده تهران

منطقه 17 تهران دارای بافت شهری و مسکونی ناپایدار و نامنظمی است و بخش قابل توجهی از آن فرسوده میباشد. جمعیت این منطقه بر اساس سرشماری سال 1395، حدود 349 هزار نفر گزارش شده است. منطقه هفده پس از منطقه ده تهران، کوچکترین منطقه میباشد. این منطقه به لحاظ امکانات رفاهی، درمانی و ... در وضعیت نامناسبی قرار دارد و در بین سایر مناطق تهران منطقه ای محروم محسوب میشود.

ویژگی های منطقه 17 تهران

  • بافت شهری قدیمی و فرسوده غالب منطقه
  • خیابان کشی نامنظم و کوچه های تو در تو
  • عبور دو خط راه آهن در قسمت شمالی و جنوبی منطقه
  • جمعیت بالای منطقه نسبت به امکانات آن

محله های منطقه 17 تهران

زمزم

زمزم محله ای کوچک در جنوب منطقه 17 تهران میباشد. این محله بین بزرگراه چراغی، خیابان متین و محله همجوار خود، زهتابی قرار دارد. در گذشته این محله جزو زمین های کشاورزی اطراف تهران بوده است که بتدریج با مهاجرت مردم ترک زبان به صورت مسکونی در آمد و اکنون بافت شهری قدیمی و فرسوده دارد. در قسمت شمال شرقی زمزم ایستگاه مترو محله قرار گرفته است و از ضلع شمالی آن خط راه آهن تهران – جنوب میگذرد.

نقشه گوگل - زمزم

زهتابی

محله زهتابی در جنوب غربی منطقه قرار دارد و از شمال به خیابان متین، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به بزرگراه چراغی و از شرق به محله زمزم محدود است. این محله نیز در گذشته از زمین های کشاورزی و دامپروری روستا وصفنارد بوده است که بتدریج به شکل مسکونی در می آید. محله زهتابی نیز، از بافت شهری قدیمی و فرسوده ای برخوردار است. خیابان زمزم، خیابان اصلی این محله است.

نقشه گوگل - زهتابی

وصفنارد

وصفنارد از محله ای در منطقه 17 تهران است که از شمال به خیابان پیغمبری، از غرب بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان متین و از شرق به خیابان آذربایجان محدود است. وصفنارد روستایی اطراف تهران بود که به عنوان تفریحگاهی با باغ های بسیار به آن رفت و آمد میشد. وصفنارد در گذشته بسیار وسیع تر بود، اما با گسترش شهر تهران و شهرنشینی، به محله کنونی با بافت شهری قدیمی تبدیل شده است.

نقشه گوگل - وصفنارد

آذری

محله آذری از شمال به خیابان قزوین، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان یافت آباد و از شرق به خیابان لقمان حکیم محدود شده است. این محله قدمتی بیش از 70 سال دارد و بیشتر ساکنان آن مهاجران ترک زبانی هستند که به تهران کوچ کردند. این محله یکی از محله های شلوغ منطقه بشمار میرود و دارای بافت شهری قدیمی است لذا اغلب ساعات روز، خیابان های اصلی آن، بسیار پر تردد و پر ترافیک میباشد.

نقشه گوگل - آذری

امامزاده حسن

این محله از شمال به خیابان قزوین، از غرب به خیابان لقمان حکیم، از جنوب به خیابان ابوذر و از شرق به خیابان مهمان نوازان محدود شده است. بافت شهری آن قدیمی و بسیار نامنظم است و امامزاده حسن در شمال غربی محله قرار گرفته دارد. اطراف آن بازارچه های خرید متعددی وجود دارد که هر روزه خریداران بسیاری از محله و مناطق همسایه به آن مراجعه میکنند.

نقشه گوگل - امامزاده حسن

این مطلب پیوسته در حال ویرایش است - آخرین ویرایش 15 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 17 تهرانمناطق تهرانمنطقه هفده تهرانمحدوده منطقه 17محله های منطقه 17منطقه 17 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

باربری محدوده ظفر

باربری محدوده ظفر

باربری ظفر - دفتر باربری طلایی تهران در منطقه 3 - یک انتخاب آگاهانه برای یک اسباب کشی آسان و مطمئن. کارگر باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اداری، انواع خودروی باربری، اسباب کشی کامل با قیمت کارشناسی شده و تعرفه اتحادیه باربری تهران. اتوبار طلایی تهران بهترین گزینه برای باربری در ظفر

باربری ستارخان

باربری ستارخان

دفتر باربری ستارخان - باربری طلایی تهران - با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر اسباب کشی و باربری با استفاده از کادر مجرب و با اخلاق به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته در خدمت شما همشهریان عزیز ساکن در محدوده ستارخان می باشد.

اتوبار درکه

اتوبار درکه

اتوبار درکه ارائه کننده بهترین خدمات باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی در شمال تهران و محدوده درکه میباشد. اتوبار درکه با تعرفه بسیار مناسب و استثنایی تضمین کننده سلامت بار شما همشهریان عزیز است.

باربری در ولنجک

باربری در ولنجک

باربری ولنجک به عنوان یکی از موفق ترین و برجسته ترین دفاتر اتوبار و باربری طلایی تهران با هدف خدمترسانی به همشهریان عزیز تهرانی و ساکن محدوده ولنجک و با شعار کیفیت بهترین تبلیغات ، خدمات باربری و اسباب کشی اداری و منزل را در منطقه یک تهران ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید !!

باربری در جردن

باربری در جردن

باربری در جردن : اسباب کشی ، باربری و بسته بندی اثاثیه منزل در جردن با تعرفه مناسب و خدمات بینظیر اتوبار طلایی تهران. باربری جردن پیشرو در ارائه برترین خدمات حمل و نقل شهری. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار جردن تهران با سابقه ای درخشان بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شماست. با ما تماس بگیرید !

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهرانپارس ( دفتر شرق تهران - باربری بزرگ طلایی تهران ) با بیش از 12 سال سابقه باربری و حمل نقل شهری در محدوده شرق تهران بهترین و کاملترین خدمات اسباب کشی را به همشهریان ساکن محدوده تهرانپارس ارائه مینماید. منتظر تماس شما هستیم !

باربری سید خندان

باربری سید خندان

اسباب کشی آسان و بی دردسر را با باربری طلایی تهران تجربه کنید. حمل اثاثیه و بار در محدوده سید خندان با کیفیت عالی و قیمت مناسب را از باربری سید خندان بخواهید.

اتوبار ولنجک

اتوبار ولنجک

اتوبار ولنجک معتبرترین و بهترین شرکت باربری در محدوده ولنجک میباشد که خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب ارائه میکند. باربری در ولنجک را با خدمات اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات