منطقه 17 تهران

منطقه 17 شهرداری تهران، منطقه ای در جنوب غربی تهران میباشد که از شمال به خیابان قزوین و 45 متری زند، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به بزرگراه چراغی و از شرق به بزرگراه نواب محدود شده است.

منطقه 17 تهران
منطقه 17 تهران

منطقه هفده تهران

منطقه 17 تهران دارای بافت شهری و مسکونی ناپایدار و نامنظمی است و بخش قابل توجهی از آن فرسوده میباشد. جمعیت این منطقه بر اساس سرشماری سال 1395، حدود 349 هزار نفر گزارش شده است. منطقه هفده پس از منطقه ده تهران، کوچکترین منطقه میباشد. این منطقه به لحاظ امکانات رفاهی، درمانی و ... در وضعیت نامناسبی قرار دارد و در بین سایر مناطق تهران منطقه ای محروم محسوب میشود.

ویژگی های منطقه 17 تهران

  • بافت شهری قدیمی و فرسوده غالب منطقه
  • خیابان کشی نامنظم و کوچه های تو در تو
  • عبور دو خط راه آهن در قسمت شمالی و جنوبی منطقه
  • جمعیت بالای منطقه نسبت به امکانات آن

محله های منطقه 17 تهران

زمزم

زمزم محله ای کوچک در جنوب منطقه 17 تهران میباشد. این محله بین بزرگراه چراغی، خیابان متین و محله همجوار خود، زهتابی قرار دارد. در گذشته این محله جزو زمین های کشاورزی اطراف تهران بوده است که بتدریج با مهاجرت مردم ترک زبان به صورت مسکونی در آمد و اکنون بافت شهری قدیمی و فرسوده دارد. در قسمت شمال شرقی زمزم ایستگاه مترو محله قرار گرفته است و از ضلع شمالی آن خط راه آهن تهران – جنوب میگذرد.

نقشه گوگل - زمزم

زهتابی

محله زهتابی در جنوب غربی منطقه قرار دارد و از شمال به خیابان متین، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به بزرگراه چراغی و از شرق به محله زمزم محدود است. این محله نیز در گذشته از زمین های کشاورزی و دامپروری روستا وصفنارد بوده است که بتدریج به شکل مسکونی در می آید. محله زهتابی نیز، از بافت شهری قدیمی و فرسوده ای برخوردار است. خیابان زمزم، خیابان اصلی این محله است.

نقشه گوگل - زهتابی

وصفنارد

وصفنارد از محله ای در منطقه 17 تهران است که از شمال به خیابان پیغمبری، از غرب بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان متین و از شرق به خیابان آذربایجان محدود است. وصفنارد روستایی اطراف تهران بود که به عنوان تفریحگاهی با باغ های بسیار به آن رفت و آمد میشد. وصفنارد در گذشته بسیار وسیع تر بود، اما با گسترش شهر تهران و شهرنشینی، به محله کنونی با بافت شهری قدیمی تبدیل شده است.

نقشه گوگل - وصفنارد

آذری

محله آذری از شمال به خیابان قزوین، از غرب به بزرگراه سعیدی، از جنوب به خیابان یافت آباد و از شرق به خیابان لقمان حکیم محدود شده است. این محله قدمتی بیش از 70 سال دارد و بیشتر ساکنان آن مهاجران ترک زبانی هستند که به تهران کوچ کردند. این محله یکی از محله های شلوغ منطقه بشمار میرود و دارای بافت شهری قدیمی است لذا اغلب ساعات روز، خیابان های اصلی آن، بسیار پر تردد و پر ترافیک میباشد.

نقشه گوگل - آذری

امامزاده حسن

این محله از شمال به خیابان قزوین، از غرب به خیابان لقمان حکیم، از جنوب به خیابان ابوذر و از شرق به خیابان مهمان نوازان محدود شده است. بافت شهری آن قدیمی و بسیار نامنظم است و امامزاده حسن در شمال غربی محله قرار گرفته دارد. اطراف آن بازارچه های خرید متعددی وجود دارد که هر روزه خریداران بسیاری از محله و مناطق همسایه به آن مراجعه میکنند.

نقشه گوگل - امامزاده حسن

این مطلب پیوسته در حال ویرایش است - آخرین ویرایش 15 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 17 تهرانمناطق تهرانمنطقه هفده تهرانمحدوده منطقه 17محله های منطقه 17منطقه 17 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

اتوبار درکه

اتوبار درکه

اتوبار درکه ارائه کننده بهترین خدمات باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی در شمال تهران و محدوده درکه میباشد. اتوبار درکه با تعرفه بسیار مناسب و استثنایی تضمین کننده سلامت بار شما همشهریان عزیز است.

اتوبار جردن

اتوبار جردن

اسباب کشی صد در صد تضمینی و حمل بار حرفه ای در شمال تهران و منطقه جردن با قیمت بسیار مناسب و غیر قابل رقابت. باربری جردن تا رسیدن به آرامش و انتهای اسباب کشی همکار و درخدمت شماست.

اتوبار زعفرانیه

اتوبار زعفرانیه

اتوبار زعفرانیه با بیش از 15 سال سابقه درخشان ارائه کننده بهترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده زعفرانیه میباشد. اتوبار زعفرانیه تضمین کننده بهترین کیفیت خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل.

باربری دروس

باربری دروس

باربری طلایی تهران با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر اسباب کشی و با همکاری کادری مجرب و با اخلاق به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما عزیزان در محدوده دروس می باشد تا بهترین خدمات باربری را ارائه نماید.

باربری شهرک غرب

باربری شهرک غرب

باربری در شهرک غرب تهران - اسباب کشی یک تخصص است و باربری طلایی تهران متخصص اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه است. با حرفه ای ها کار کنید و روش های نوین اسباب کشی را با دفتر باربری شهرک غرب اتوبار طلایی تهران تجربه کنید.

باربری در میرداماد

باربری در میرداماد

باربری میرداماد ( دفتر منطقه 3 اتوبار طلایی ) معتبرترین و منسجم ترین سرویس اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل در تهران و بلوار میرداماد را با هزینه کارشناسی شده و نرخ اتحادیه با برترین کیفیت ممکن ارائه مینماید. با شماره تلفنهای زیر تماس حاصل نمایید تا تمایز در خدمات و تفاوت در کیفیت را لمس کنید !

باربری قدس

باربری قدس

حمل و نقل اثاثیه منزل و اسباب کشی اداری در محدوده میدان قدس با دقت و سرعت بسیار بالا و بدون کمترین خسارت. اتوبار و باربری طلایی مطمئن‎ترین و منصف‎ترین شرکت حمل و نقل و باربری در تهران. اسباب کشی و باربری قدس را به حرفه ای ها بسپارید

باربری نیاوران

باربری نیاوران

حمل و نقل ، اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه و باربری در نیاوران با سرویس مجهز و مطمئن باربری طلایی تهران راه حلی آسان برای انجام یک پروژه سخت اسباب کشی است. با ما تماس بگیرید تا تفاوت در خدمترسانی را احساس کنید.دفتر باربری نیاوران پیشتاز عرصه حمل و نقل شهری و اسباب کشی تا انتهای اسباب کشی همراه شماست

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات