جستجو

منطقه 16 تهران

منطقه 16 شهرداری تهران از منطقه های جنوبی شهر است. این منطقه از شمال به خیابان شوش، از غرب به بزرگراه های نواب و تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به خیابان فداییان اسلام محدود است.

منطقه 16 تهران
منطقه 16 تهران

منطقه شانزده تهران

منطقه 16 تهران دارای محله هایی قدیمی است که در دهه های اخیر جزئی از محدوده شهری تهران شده است. جمعیت این منطقه بر اساس سرشماری سال 1395 حدود 279 هزار نفر گزارش شده است. اغلب محله های این منطقه، از بافت شهری و مسکونی قدیمی برخوردارند، که در طرح نوسازی شهری قرار گرفته اند. ایستگاه راه آهن تهران در شمال غربی منطقه قرار دارد.

ویژگی های منطقه 16 تهران

محله های منطقه 16 تهران

جوادیه

جوادیه یکی از قدیمی ترین محله های جنوب شهر تهران است. این محله از شمال به بلوار دست آزادگان و پل جوادیه، از غرب به بزرگراه نواب، از جنوب به بزرگراه تندگویان و از شرق به راه آهن تهران محدود شده است. اغلب ساکنان این محله ترک هستند و لذا در گذشته این محله ترک آباد نام داشت. بافت شهری محله قدیمی است و خیابان های آن غالبا پهنای کمی دارد. 20 متری جوادیه خیابان اصلی محله میباشد. علاوه بر بزرگراه های اصلی همجوار جوادیه، در ضلع شمالی آن، ایستگاه مترو جوادیه قرار دارد که دسترسی به سایر نقاط شهر را آسان نموده است.

نقشه گوگل - جوادیه

نازی آباد

محله نازی آباد یکی از محله های منطقه 16 تهران است که نسبت به سایر محله های منطقه، از بافت شهری جدیدتری برخوردار است. این محله از شمال به بزرگراه بعثت، از غرب بزرگراه تندگویان، از جنوب به چهارصد دستگاه و از شرق به خیابان رجایی منتهی میشود. در این محله هم آپارتمان های قدیمی و خانه های ویلایی و هم آپارتمان های نوساز به چشم میخورد. همچنین به لحاظ امکانات رفاهی، درمانی و مراکز خرید در سطح مطلوبی قرار دارد.

نقشه گوگل - نازی آباد

خزانه

این محله از شمال به بزرگراه بعثت، از شرق به خیابان رجائی، از جنوب به بلوار ابریشم و از شرق به خیابان فداییان اسلام منتهی میشود. در دهه 30 هجری شمسی کارخانه های روغن نباتی قو، چیت سازی و ... در این محله احداث شد و درنتیجه بسیاری از کارگران کارخانه ها، در این محله ساکن شدند. این محله قدیمی و فرسوده است و تنها در طی این سال ها بخش های متروکه محله به پارک و بوستان تبدیل شده اند.

نقشه گوگل - خزانه

باغ آذری

این محله از شمال به خیابان شوش، از غرب به خیابان بخارایی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از شرق به خیابان فداییان اسلام محدود است. باغ آذری محله ای بسیاری قدیمی با خانه های قدیمی و فرسوده میباشد. شمال شرقی محله که به میدان شوش منتهی میشود، مرکز خرید وسایل خانه میباشد. در ضلع جنوبی محله باغ آذری یکی از بزرگترین پارک های تهران قرار دارد که در زمان پهلوی دوم احداث شده است. این پارک دارای دریاچه مصنوعی، کتابخانه، آمفی تئاتر و ... میباشد.

نقشه گوگل - باغ آذری

یاخچی آباد

یاخچی آباد محله ای در جنوب غربی منطقه 16 تهران میباشد که از شمال به خیابان بازار دوم، از غرب به بزرگراه تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به خیابان رجائی منتهی میشود. غالب ساکنین این محل ترک زبانان هستند. یاخچی آباد محله ای سرسبز با بافت شهری جدید است. محله های چهارصد دستگاه، شهرک بعثت و شهرک وصال، زیر محله های یاخچی آباد محسوب میشوند. خیابان بهمنیار از خیابان های مهم این محله است.

نقشه گوگل - یاخچی آباد

علی آباد

محله علی آباد یکی از محله های قدیمی تهران است که از شمال به بلوار ابریشم، از غرب به خیابان رجائی، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به خیابان فداییان اسلام منتهی میشود و به دو بخش علی آباد شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بافت شهری و خانه های این محله قدیمی و فرسوده است. مهم ترین خیابان های محله دستواره در شرق و تختی در غرب میباشند. خط راه آهن تهران-جنوب از قسمت غربی محله عبور میکند.

نقشه گوگل - علی آباد

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 13 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

باربری در ولنجک

باربری در ولنجک

باربری ولنجک به عنوان یکی از موفق ترین و برجسته ترین دفاتر اتوبار و باربری طلایی تهران با هدف خدمترسانی به همشهریان عزیز تهرانی و ساکن محدوده ولنجک و با شعار کیفیت بهترین تبلیغات ، خدمات باربری و اسباب کشی اداری و منزل را در منطقه یک تهران ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید !!

اتوبار اقدسیه

اتوبار اقدسیه

اتوبار اقدسیه ( باربری طلایی تهران ) برترین سرویس اسباب کشی کامل با قیمتی مناسب و تعرفه ای غیر قابل رقابت راه حل مطمئن شما برای انجام اسباب کشی و باربری شهری در محدوده اقدسیه تهران است. خدمات بینظیر و منحصر به فرد اتوبار اقدسیه با قیمت ارزان و کیفیت بسیار بالا. با ما تماس بگیرید !

اتوبار گیشا

اتوبار گیشا

چرا اتوبار گیشا را انتخاب کنید ؟ اعتبار و کیفیت برتر همراه با قیمت و تعرفه مناسب تمام آن چیزی است که شما برای یک اسباب کشی آسان و بی دردسر نیاز دارید و همه آنچه که میخواهید در اتوبار گیشا متمرکز است. اتوبار گیشا - دفتر باربری طلایی -نماد حمل و نقل شهری و اسباب کشی است.( کوی نصر، فروزانفر، بلوچستان )

اتوبار رسالت

اتوبار رسالت

اتوبار رسالت بهترین و مطمئن ترین و در عین حال ارزانترین خدمات باربری و بسته بندی اثاثیه منزل در محدوده رسالت را ارائه مینماید. اسباب‎کشی در رسالت را با خدمات منحصر به فرد اتوبار طلایی تهران تجربه کنید. قیمت مناسب، کادر مجرب و ماشین مجهز بهترین راهنمای انتخاب شماست.