منطقه 16 تهران

منطقه 16 شهرداری تهران از منطقه های جنوبی شهر است. این منطقه از شمال به خیابان شوش، از غرب به بزرگراه های نواب و تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به خیابان فداییان اسلام محدود است.

منطقه 16 تهران
منطقه 16 تهران

منطقه شانزده تهران

منطقه 16 تهران دارای محله هایی قدیمی است که در دهه های اخیر جزئی از محدوده شهری تهران شده است. جمعیت این منطقه بر اساس سرشماری سال 1395 حدود 279 هزار نفر گزارش شده است. اغلب محله های این منطقه، از بافت شهری و مسکونی قدیمی برخوردارند، که در طرح نوسازی شهری قرار گرفته اند. ایستگاه راه آهن تهران در شمال غربی منطقه قرار دارد.

ویژگی های منطقه 16 تهران

  • قرار گیری ایستگاه راه آهن تهران و ترمینال جنوب
  • دسترسی به سایر نقاط تهران از طریق شریان های اصلی
  • برخورداری از 5 ایستگاه مترو شهری
  • وجود پارک و بوستان و فضای سبز متعدد
  • وجود چندین کارخانه و انبارهای متعدد فعال و غیر فعال

محله های منطقه 16 تهران

جوادیه

جوادیه یکی از قدیمی ترین محله های جنوب شهر تهران است. این محله از شمال به بلوار دست آزادگان و پل جوادیه، از غرب به بزرگراه نواب، از جنوب به بزرگراه تندگویان و از شرق به راه آهن تهران محدود شده است. اغلب ساکنان این محله ترک هستند و لذا در گذشته این محله ترک آباد نام داشت. بافت شهری محله قدیمی است و خیابان های آن غالبا پهنای کمی دارد. 20 متری جوادیه خیابان اصلی محله میباشد. علاوه بر بزرگراه های اصلی همجوار جوادیه، در ضلع شمالی آن، ایستگاه مترو جوادیه قرار دارد که دسترسی به سایر نقاط شهر را آسان نموده است.

نقشه گوگل - جوادیه

نازی آباد

محله نازی آباد یکی از محله های منطقه 16 تهران است که نسبت به سایر محله های منطقه، از بافت شهری جدیدتری برخوردار است. این محله از شمال به بزرگراه بعثت، از غرب بزرگراه تندگویان، از جنوب به چهارصد دستگاه و از شرق به خیابان رجایی منتهی میشود. در این محله هم آپارتمان های قدیمی و خانه های ویلایی و هم آپارتمان های نوساز به چشم میخورد. همچنین به لحاظ امکانات رفاهی، درمانی و مراکز خرید در سطح مطلوبی قرار دارد.

نقشه گوگل - نازی آباد

خزانه

این محله از شمال به بزرگراه بعثت، از شرق به خیابان رجائی، از جنوب به بلوار ابریشم و از شرق به خیابان فداییان اسلام منتهی میشود. در دهه 30 هجری شمسی کارخانه های روغن نباتی قو، چیت سازی و ... در این محله احداث شد و درنتیجه بسیاری از کارگران کارخانه ها، در این محله ساکن شدند. این محله قدیمی و فرسوده است و تنها در طی این سال ها بخش های متروکه محله به پارک و بوستان تبدیل شده اند.

نقشه گوگل - خزانه

باغ آذری

این محله از شمال به خیابان شوش، از غرب به خیابان بخارایی، از جنوب به بزرگراه بعثت و از شرق به خیابان فداییان اسلام محدود است. باغ آذری محله ای بسیاری قدیمی با خانه های قدیمی و فرسوده میباشد. شمال شرقی محله که به میدان شوش منتهی میشود، مرکز خرید وسایل خانه میباشد. در ضلع جنوبی محله باغ آذری یکی از بزرگترین پارک های تهران قرار دارد که در زمان پهلوی دوم احداث شده است. این پارک دارای دریاچه مصنوعی، کتابخانه، آمفی تئاتر و ... میباشد.

نقشه گوگل - باغ آذری

یاخچی آباد

یاخچی آباد محله ای در جنوب غربی منطقه 16 تهران میباشد که از شمال به خیابان بازار دوم، از غرب به بزرگراه تندگویان، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به خیابان رجائی منتهی میشود. غالب ساکنین این محل ترک زبانان هستند. یاخچی آباد محله ای سرسبز با بافت شهری جدید است. محله های چهارصد دستگاه، شهرک بعثت و شهرک وصال، زیر محله های یاخچی آباد محسوب میشوند. خیابان بهمنیار از خیابان های مهم این محله است.

نقشه گوگل - یاخچی آباد

علی آباد

محله علی آباد یکی از محله های قدیمی تهران است که از شمال به بلوار ابریشم، از غرب به خیابان رجائی، از جنوب به بزرگراه آزادگان و از شرق به خیابان فداییان اسلام منتهی میشود و به دو بخش علی آباد شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بافت شهری و خانه های این محله قدیمی و فرسوده است. مهم ترین خیابان های محله دستواره در شرق و تختی در غرب میباشند. خط راه آهن تهران-جنوب از قسمت غربی محله عبور میکند.

نقشه گوگل - علی آباد

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 13 فروردین 1399

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 16 تهرانمناطق تهرانمنطقه شانزده تهرانمحدوده منطقه 16محله های منطقه 16منطقه 16 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

اتوبار صادقیه

اتوبار صادقیه

اتوبار صادقیه : بسته بندی اثاثیه منزل و باربری در صادقیه با سرویس های مجهز و مطمئن مجموعه بزرگ اتوبار طلایی تهران. قیمت مناسب، کیفیت برتر خدمات و کادر مجرب و مطمئن راهنمای شما جهت انتخاب یک شرکت باربری است. بهترین باربری تهران با یک تماس همراه شماست.

باربری جماران

باربری جماران

باربری جماران - دفتر اتوبار طلایی - معتبرترین و مطمئن ترین شرکت حمل و نقل در محدوده جماران با ارائه کلیه خدمات اسباب کشی و باربری با کیفیت عالی و قیمت مناسب در خدمت شما همشهریان گرامی میباشد.اسباب کشی را با خیالی آسوده به باربری طلایی تهران بسپارید.

باربری شمیرانات

باربری شمیرانات

حمل بار و اثاثیه یک تخصص و باربری طلایی تهران متخصص حمل بار است. بهترین کادر اسباب کشی و حمل اثاثیه و همینطور نیروی کار متخصص در بسته بندی اثاثیه، انتخاب اتوبار طلایی تهران را به عنوان بهترین باربری شمیرانات برای شما آسان خواهد کرد. خدمات حمل بار در شمیرانات را با اتوبار طلایی تجربه کنید

باربری ستارخان

باربری ستارخان

دفتر باربری ستارخان - باربری طلایی تهران - با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر اسباب کشی و باربری با استفاده از کادر مجرب و با اخلاق به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته در خدمت شما همشهریان عزیز ساکن در محدوده ستارخان می باشد.

باربری صادقیه

باربری صادقیه

باربری در صادقیه : اسباب کشی بی نقص و کاملا حرفه ای را با خدمات طلایی باربری طلایی تهران تجربه کنید. ما همواره و در همه حال رضایتمندی شما مشتریان عزیز و گرانقدر را سرلوحه تمامی فعالیتهای خود قرار داده ایم. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب شماست.

باربری قیطریه

باربری قیطریه

بهترین باربری قیطریه با خدمات کامل اسباب کشی منزل و اداری و کامیونهای مجهز و مدرن مخصوص حمل اثاثیه یک تماس با شما فاصله دارد. کارگران حرفه ای بسته بندی و حمل و نقل اثاثیه و قیمت مناسب راه حلی مناسب برای انجام یک اسباب کشی سریع و بدور از هر گونه خسارت است. اتوبار طلایی انتخاب اول شماست

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر با قیمت مناسب و تعرفه ارزان با دقت و سرعت شگفت انگیز کارگران خبره اتوبار طلایی تهران. کیفیت بسته بندی اثاثیه اتوبار طلایی تهران تضمین سلامت اثاثیه شما در زمان بارگیر و حمل و نقل اثاثیه در غرب تهران است. با ما تماس بگیرید

اتوبار فرشته

اتوبار فرشته

باربری، اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را با خیالی آسوده به اتوبار فرشته بسپارید و نظاره گر پیشرفت روند اسباب کشی منزل خود باشید. اتوبار طلایی تهران برترین و با کیفیت ترین خدمات باربری و اسباب کشی را برای شما همشهریان عزیز در محدوده فرشته ارائه مینماید.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات