منطقه 13 تهران

منطقه 13 شهرداری تهران یکی از مناطق شرقی تهران است که از شمال به خیابان دماوند، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به خیابان پیروزی و از شرق به بزرگراه یاسینی و پارک جنگلی سرخه حصار محدود شده است.

منطقه 13 تهران
منطقه 13 تهران

منطقه سیزده تهران

جمعیت منطقه 13 تهران، طبق سرشماری سال 1390، حدود 276 هزار نفر گزارش شده است. بافت این منطقه قدیمی و بیش از 80 درصد آن فرسوده است. این منطقه با وجود ایستگاه مترو، خطوط اتوبوسرانی و شریان های اصلی، دسترسی نسبتا مناسبی به سایر مناطق تهران دارد. وجود پادگان نظامی و برخی از مراکز صنعتی موجب چهره متفاوت این منطقه شده است.

ویژگی های منطقه 13 تهران

  • بافت فرسوده و قدیمی
  • دسترسی مناسب خطوط مترو
  • کمبود امکانات رفاهی و تفریحی
  • کمبود پارک و بوستان متناسب با مساحت منطقه

محله های منطقه 13 تهران

نیروی هوایی

بیشتر مساحت این محله به پادگان نظامی نیروی هوایی ارتش تعلق دارد. بخش مسکونی محله که شکل گیری آن به سال 1340 بازمیگردد از شمال به پادگان، از شرق به خیابان سی متری نیرو هوایی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان دهقان منتهی میشود. ساکنان اولیه این محله افسران نیروی هوایی بوده اند. محله نیروی هوایی در مقایسه با سایر محله های منطقه بافت شهری مناسبی دارد. خیابان های شمالی-جنوبی نیروی هوایی یکم تا شش خیابان های اصلی و فلکه دوم از میادین مهم محله بشمار میروند.

نقشه گوگل - نیروی هوایی

دهقان

محله دهقان از شمال به پادگان نیرو هوایی، از غرب به خیابان عادلی، از جنوب به خیابان پیروزی و از شرق به خیابان اول نیرو هوایی محدود شده است. خیابان های محله منظم است اما پهنای کمی دارد.اغلب مراکز خرید در خیابان دهقان که خیابان اصلی محله میباشد، قرار گرفته اند.

نقشه گوگل - دهقان

صفا

محله صفا یکی از فرسوده ترین محله های منطقه 13 تهران بشمار میرود این محله از شمال به خیابان ثارالله، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به خیابان پیروزی و میدان شهدا و از شرق به بزرگراه امام علی محدود است. باف و خیابان های محله بسیار قدیمی و فرسوده هستند، خیابان صفا اصلی ترین خیابان محله در دست اجرای طرح بهسازی میباشد. تنها پارک محله و بزرگترین پارک محله، پارک خیام است که در مرکز و غرب محله قرار گرفته است.

نقشه گوگل - صفا

زاهد گیلانی

این محله با محوریت خیابان زاهد گیلانی در غرب منطقه 13 شهرداری تهران قرار دارد که از شمال به خیابان دماوند، از غرب به بزرگراه امام علی، از جنوب به خیابان پیروزی و از شرق به پادگان نیروی هوایی منتهی میشود. همچون صفا، این محله نیز بسیار فرسوده و قدیمی است و مشمول طرح بهسازی منطقه میباشد.

نقشه گوگل - زاهد گیلانی

تهران نو

تهران نو محله ای نسبتا بزرگ در شرق تهران است، این محله از شمال به خیابان دماوند، از غرب به خیابان سی متری نیروی هوایی، از جنوب و شرق به بزرگراه یاسینی منتهی شده است. محله آشتیانی در غرب تهران نو، به عنوان زیر محله ای از محله بزرگ تر خود میباشد. خیابان های امامت، جاجرود، منوچهری، سفید کوه خیابان های اصلی آن میباشند. این محله دارای پنج میدان با نام های اطلاعات، لوزی، امامت، چایچی و آشتیانی میباشد. بزرگراه باقری در تقاطع خیابان دماوند و بزرگراه یاسینی، تقریبا محله آشتیانی را از تهران نو جدا کرده است. بافت شهری این محله بسیار منظم و اغلب خانه های مسکونی آن دو طبقه هستند. درجنوب محله پارک پیروزی و درامتداد بزرگراه یاسینی، چندین فضای سبز قرار دارند.

نقشه گوگل - تهران نو

کوی زینبیه

کوی زینبیه (کوی فرح) محله ای در شرق منطقه 13 تهران میباشد. این محله، بین دو بزرگراه شهید یاسینی و عباس دوران و رو به روی پادگان دوشان تپه قرار گرفته است و محله خانه های سازمانی نیروی زمینی ارتش میباشد.

نقشه گوگل - کوی زینبیه

این مطلب پیوسته در حال ویرایش است - آخرین ویرایش 25 اسفند 98

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 13 تهرانمنطقه سیزده تهرانمنطقه 13 شهرداری تهرانمناطق تهرانمحله های منطقه 13منطقه سیزدهمنطقه 13محله های تهران

اتوبار جردن

اتوبار جردن

اسباب کشی صد در صد تضمینی و حمل بار حرفه ای در شمال تهران و منطقه جردن با قیمت بسیار مناسب و غیر قابل رقابت. باربری جردن تا رسیدن به آرامش و انتهای اسباب کشی همکار و درخدمت شماست.

باربری زیبادشت

باربری زیبادشت

حمل اثاثیه منزل و کلیه خدمات اسباب کشی و بسته بندی توسط بهترین باربری زیبادشت ( دفتر منطقه 22 اتوبار طلایی تهران ) با قیمت بسیار مناسب و کیفیت عالی. اتوبار طلایی تهران پاسخ اعتماد شما عزیزان را با خدماتی غیر قابل رقابت جبران خواهد کرد.

باربری شمیرانات

باربری شمیرانات

حمل بار و اثاثیه یک تخصص و باربری طلایی تهران متخصص حمل بار است. بهترین کادر اسباب کشی و حمل اثاثیه و همینطور نیروی کار متخصص در بسته بندی اثاثیه، انتخاب اتوبار طلایی تهران را به عنوان بهترین باربری شمیرانات برای شما آسان خواهد کرد. خدمات حمل بار در شمیرانات را با اتوبار طلایی تجربه کنید

باربری شهرک غرب

باربری شهرک غرب

باربری در شهرک غرب تهران - اسباب کشی یک تخصص است و باربری طلایی تهران متخصص اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه است. با حرفه ای ها کار کنید و روش های نوین اسباب کشی را با دفتر باربری شهرک غرب اتوبار طلایی تهران تجربه کنید.

اتوبار بهشتی

اتوبار بهشتی

باربری و اتوبار طلایی تهران بهترین خدمات باربری و اسباب کشی را در محدوده بهشتی با قیمت مناسب ارائه مینماید. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار بهشتی بهترین انتخاب شما خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

باربری یوسف آباد

باربری یوسف آباد

باربری یوسف آباد تهران با کارگرانی زبده و نیرومند و ناوگان مدرن باربری و حمل و نقل شهری بهترین سرویس حمل و نقل و اسباب کشی را با قیمتی بسیار مناسب برای شما فراهم آورده است. با اتوبار یوسف آباد تفاوت را لمس کنید !

باربری در محدوده شهرک آزمایش

باربری در محدوده شهرک آزمایش

بهترین باربری شهرک آزمایش همراه با برترین کیفیت اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری با یک تماس در خدمت شما خواهد بود.

اتوبار نارمک

اتوبار نارمک

اتوبار طلایی تهران برترین و معتبرترین باربری در محدوده نارمک - شرق تهران - با ارائه خدمات باربری و اسباب کشی با کیفیت عالی و قیمت ارزان در خدمت شما همشهریان عزیز میباشد. اتوبار نارمک بهترین انتخاب شماست.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات