منطقه 13 تهران

منطقه 13 شهرداری تهران یکی از مناطق شرقی تهران است که از شمال به خیابان دماوند، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به خیابان پیروزی و از شرق به بزرگراه یاسینی و پارک جنگلی سرخه حصار محدود شده است.

منطقه 13 تهران
منطقه 13 تهران

منطقه سیزده تهران

جمعیت منطقه 13 تهران، طبق سرشماری سال 1390، حدود 276 هزار نفر گزارش شده است. بافت این منطقه قدیمی و بیش از 80 درصد آن فرسوده است. این منطقه با وجود ایستگاه مترو، خطوط اتوبوسرانی و شریان های اصلی، دسترسی نسبتا مناسبی به سایر مناطق تهران دارد. وجود پادگان نظامی و برخی از مراکز صنعتی موجب چهره متفاوت این منطقه شده است.

ویژگی های منطقه 13 تهران

  • بافت فرسوده و قدیمی
  • دسترسی مناسب خطوط مترو
  • کمبود امکانات رفاهی و تفریحی
  • کمبود پارک و بوستان متناسب با مساحت منطقه

محله های منطقه 13 تهران

نیروی هوایی

بیشتر مساحت این محله به پادگان نظامی نیروی هوایی ارتش تعلق دارد. بخش مسکونی محله که شکل گیری آن به سال 1340 بازمیگردد از شمال به پادگان، از شرق به خیابان سی متری نیرو هوایی، از جنوب به خیابان پیروزی و از غرب به خیابان دهقان منتهی میشود. ساکنان اولیه این محله افسران نیروی هوایی بوده اند. محله نیروی هوایی در مقایسه با سایر محله های منطقه بافت شهری مناسبی دارد. خیابان های شمالی-جنوبی نیروی هوایی یکم تا شش خیابان های اصلی و فلکه دوم از میادین مهم محله بشمار میروند.

نقشه گوگل - نیروی هوایی

دهقان

محله دهقان از شمال به پادگان نیرو هوایی، از غرب به خیابان عادلی، از جنوب به خیابان پیروزی و از شرق به خیابان اول نیرو هوایی محدود شده است. خیابان های محله منظم است اما پهنای کمی دارد.اغلب مراکز خرید در خیابان دهقان که خیابان اصلی محله میباشد، قرار گرفته اند.

نقشه گوگل - دهقان

صفا

محله صفا یکی از فرسوده ترین محله های منطقه 13 تهران بشمار میرود این محله از شمال به خیابان ثارالله، از غرب به خیابان هفده شهریور، از جنوب به خیابان پیروزی و میدان شهدا و از شرق به بزرگراه امام علی محدود است. باف و خیابان های محله بسیار قدیمی و فرسوده هستند، خیابان صفا اصلی ترین خیابان محله در دست اجرای طرح بهسازی میباشد. تنها پارک محله و بزرگترین پارک محله، پارک خیام است که در مرکز و غرب محله قرار گرفته است.

نقشه گوگل - صفا

زاهد گیلانی

این محله با محوریت خیابان زاهد گیلانی در غرب منطقه 13 شهرداری تهران قرار دارد که از شمال به خیابان دماوند، از غرب به بزرگراه امام علی، از جنوب به خیابان پیروزی و از شرق به پادگان نیروی هوایی منتهی میشود. همچون صفا، این محله نیز بسیار فرسوده و قدیمی است و مشمول طرح بهسازی منطقه میباشد.

نقشه گوگل - زاهد گیلانی

تهران نو

تهران نو محله ای نسبتا بزرگ در شرق تهران است، این محله از شمال به خیابان دماوند، از غرب به خیابان سی متری نیروی هوایی، از جنوب و شرق به بزرگراه یاسینی منتهی شده است. محله آشتیانی در غرب تهران نو، به عنوان زیر محله ای از محله بزرگ تر خود میباشد. خیابان های امامت، جاجرود، منوچهری، سفید کوه خیابان های اصلی آن میباشند. این محله دارای پنج میدان با نام های اطلاعات، لوزی، امامت، چایچی و آشتیانی میباشد. بزرگراه باقری در تقاطع خیابان دماوند و بزرگراه یاسینی، تقریبا محله آشتیانی را از تهران نو جدا کرده است. بافت شهری این محله بسیار منظم و اغلب خانه های مسکونی آن دو طبقه هستند. درجنوب محله پارک پیروزی و درامتداد بزرگراه یاسینی، چندین فضای سبز قرار دارند.

نقشه گوگل - تهران نو

کوی زینبیه

کوی زینبیه (کوی فرح) محله ای در شرق منطقه 13 تهران میباشد. این محله، بین دو بزرگراه شهید یاسینی و عباس دوران و رو به روی پادگان دوشان تپه قرار گرفته است و محله خانه های سازمانی نیروی زمینی ارتش میباشد.

نقشه گوگل - کوی زینبیه

این مطلب پیوسته در حال ویرایش است - آخرین ویرایش 25 اسفند 98

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 13 تهرانمنطقه سیزده تهرانمنطقه 13 شهرداری تهرانمناطق تهرانمحله های منطقه 13منطقه سیزدهمنطقه 13محله های تهران

باربری چیذر

باربری چیذر

جابجایی و اسباب کشی را با بهترین شرکت باربری چیذر تجربه کنید. کارگران حرفه ای و مجرب، کادر و مدیریت منسجم، تعرفه بسیار مناسب و مجموعه کاملی از انواع خدمات اسباب کشی و باربری شهری در تهران با کیفیت بسیار عالی و ممتاز

اتوبار درکه

اتوبار درکه

اتوبار درکه ارائه کننده بهترین خدمات باربری، بسته بندی اثاثیه منزل و اسباب کشی در شمال تهران و محدوده درکه میباشد. اتوبار درکه با تعرفه بسیار مناسب و استثنایی تضمین کننده سلامت بار شما همشهریان عزیز است.

باربری آجودانیه

باربری آجودانیه

باربری آجوانیه با بیش از 40 سرویس حمل و نقل و اسباب کشی در منطقه یک تهران بویژه محله آجودانیه یکی از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های حمل و نقل و باربری در آجودانیه است که تمامی خدمات خود را با تعرفه اتحادیه ارائه مینماید. اتوبار آجودانیه مناسبترین راه حل برای انجام اسباب کشی اداری و باربری منزل !

اتوبار و باربری لواسان

اتوبار و باربری لواسان

اتوبار لواسان با افتخار خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را با قیمتی بسیار مناسب و با کیفیتی ارزنده ارائه مینماید.باربری لواسان پیشرو در ارائه سرویس های باربری و بسته بندی اثاثیه منزل در تهران و شمیرانات. اتوبار و باربری در لواسان با رزومه درخشان بهترین و مطمئن ترین انتخاب شماست. با ما تماس بگیرید

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه

اتوبار آجودانیه پیشرو در ارائه خدمات باربری و اسباب کشی، آماده خدمت رسانی به ساکنین محترم این منطقه میباشد. اگر به دنبال بهترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه هستید، اتوبار آجودانیه بهترین انتخاب شماست.

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر

باربری در تهرانسر با قیمت مناسب و تعرفه ارزان با دقت و سرعت شگفت انگیز کارگران خبره اتوبار طلایی تهران. کیفیت بسته بندی اثاثیه اتوبار طلایی تهران تضمین سلامت اثاثیه شما در زمان بارگیر و حمل و نقل اثاثیه در غرب تهران است. با ما تماس بگیرید

اتوبار ونک

اتوبار ونک

اتوبار ونک ارائه کننده برترین خدمات باربری و اسباب کشی در محدوده ونک میباشد. اتوبار ونک متخصص در بسته بندی اثاثیه منزل، به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما مشتریان عزیز میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس های ویژه اتوبار ونک به بخش خدمات مراجعه نمایید.

باربری در الهیه

باربری در الهیه

بهترین باربری الهیه با خدماتی استثنایی و کیفیت بی رقیب همراه با قیمت مناسب تنها یک تماس با شما فاصله دارد. بسته بندی اثاثیه، چیدمان اثاثیه، حمل بار سنگین و پیانو و باربری در محدوده الهیه را با مجموعه حرفه ای اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید !

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات