منطقه 11 تهران

منطقه 11 شهرداری تهران در مرکز و جنوب شهر قرار گرفته است و دارای محله هایی قدیمی و پر تردد بشمار میرود این منطقه از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به تونل توحید و بزرگراه نواب، از جنوب به محله جوادیه و راه آهن، و از شرق به پل حافظ و خیابان وحدت اسلامی محدود میگردد.

منطقه 11 تهران
منطقه 11 تهران

منطقه یازده تهران

جمعیت منطقه 11 تهران مطابق سرشماری سال 1390 حدود 289 هزار نفر گزارش شده است. در این منطقه مراکز نهم سیاسی و نظامی مانند بیت رهبری، نهاد ریاست جمهوری، شورای نگهبان، شورای عالی امنیت و سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفته است. همچنین سفارتخانه برخی از کشور ها همچون ایتالیا، فرانسه و لبنان و چند پادگان نظامی در این منطقه قرار دارند.

علاوه بر مراکز سیاسی و استراتژیک، وجود مراکز مهم اقتصادی و بازارهای تخصصی فرامنطقه ای و فراشهری مانند تولید و فروش لوازم خودرو، ابزار آلات، بورس مواد غذایی و پوشاک، مراکز نشر کتاب و ... موقعیت ویژه ای به این منطقه بخشیده است.

ویژگی های منطقه 11 تهران

  • بافت شهری و ساختمانی قدیمی
  • وجود مراکز درمانی متعدد
  • وجود مراکز سیاسی و نظامی
  • وجود مراکز و ساختمان های تجاری گوناگون و متعدد
  • دسترسی مناسب به سایر نقاط شهری

محله های منطقه 11 تهران

شیخ هادی

شیخ هادی محله ای در شمال شرقی منطقه 11 تهران است. این محله از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان ولی عصر، از جنوب به خیابان امام خمینی و از شرق به خیابان حافظ منتهی میشود. در ضلع شمالی محله و در تقاطع خیابان ولیعصر و انقلاب پارک دانشجو و تئاتر شهر، در قسمت شمالی و شرقی تالار حافظ، وحدت و رودکی قرار دارد. همچنین چند سالن تئاتر و اجرا در بخش های شمالی محله قرار گرفته است.

خیابان جمهوری مهم ترین خیابان محله است که در آن فروشگاه های لوازم خانگی و ساختمان های تجاری بسیاری وجود دارد. در خیابان خیابان نوفل شاتو در شمال و به موازات خیابان جمهوری سفارتخانه های فرانسه و ایتالیا قرار دارد. بازار بزرگ موبایل ایران نیز در شرق محله و در همسایگی خیابان حافظ قرار دارد. این محله به دلیل وجود خطوط اتوبوس های تندرو و ایستگاه های مترو دسترسی مناسبی به دیگر مناطق شهری دارد.

نقشه گوگل - شیخ هادی

انقلاب

این محله از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان کارگر جنوبی، از جنوب خیابان جمهوری و از شرق به خیابان ولیعصر محدود شده است. در شمال و غرب محله میدان انقلاب قرار گرفته است. در ضلع شمالی محله، در خیابان انقلاب، مراکز متعدد خرید انواع کتب درسی و غیر درسی وجود دارد. بسیاری از نشریات مختلف در این محله قرار گرفته اند. محله انقلاب دارای یک ایستگاه مترو، در خیابان انقلاب است.

نقشه گوگل - انقلاب

جمالزاده

محله جمالزاده از شمال به خیابان آزادی، از غرب به محله جمهوری و خیابان زارع، از جنوب به خیابان جمهوری و از شرق به خیابان کارگر جنوبی منتهی شده است. در ضلع شمالی و شرقی آن خیابان انقلاب قرار دارد.

نقشه گوگل - جمالزاده

جمهوری

این محله از شمال به خیابان آزادی، از شرق به خیابان زارع و گلشن، از جنوب به خیابان آذربایجان و از غرب به خیابان توحید محدود شده است. خیابان های اسکندری جنوبی و جمهوری از خیابان های اصلی محله میباشند. میدان جمهوری در ضلع غربی و در انتهای خیابان جمهوری واقع شده است.

نقشه گوگل - جمهوری

حر (باغشاه)

محله حر از شمال به خیابان جمهوری، از غرب و جنوب به خیابان کمالی و از شرق به خیابان کارگر شمالی محدود است. این محله در گذشته باغشاه نام داشت و یکی از تفرجگاه های ناصرالدین بشمار میرفت اما در زمان رضاخان هنگام خیابان کشی زمین های آن قطعه قطعه شد و تنها پادگان و میدان حر(باغشاه) از آن باقی ماده است. میدان حر پایین تر از میدان پاستور در خیابان کارگر شمالی و در شرق محله واقع شده است.

نقشه گوگل - حر

منیریه

منیریه یکی از محله های قدیمی تهران است که در گذشته زمین های کشاورزی و باغ در آن قرار داشته است. محله منیریه از شمال به خیابان امام خمینی، از غرب به کارگر جنوبی، از جنوب به خیابان های معیری و ابوسعید، و از شرق به خیابان حافظ محدود است. این محله بورس لوازم ورزشی در شهر بشمار میرود و یکی از پر تردد ترین محله های تهران است.

نقشه گوگل - منیریه

عمده فروشی پوشاک ورزشی

آذربایجان

این محله از شمال به خیابان جمهوری، از غرب به کارگر جنوبی، از جنوب به خیابان امام خمینی و از شرق به خیابان ولیعصر منتهی میشود. خیابان های فلسطین جنوبی، پاستور و آذربایجان که بخشی از آن در منطقه 10 تهران قرار میگیرد، از مهم ترین خیابان های این محله هستند. بافت شهری محله آذربایجان قدیمی است و یکی از محله های پر رفت آمد این منطقه بشمار میرود.

نقشه گوگل - آذربایجان

مخصوص

محله مخصوص از شمال به خیابان کمالی، از غرب به بزرگراه نواب صفوی، از جنوب به خیابان قزوین و از شرق به خیابان کارگر جنوبی منتهی میشود. در جنوب شرقی محله میدان قزوین یکی از مهم ترین میادین شهر قرار دارد و در همسایگی خیابان قزوین تعمیرگاه های ماشین آلات سنگین وجود دارد. همچنین در این محله ساختمان کارخانه هایی مانند کبریت سازی، صابون سازی، دخانیات و ... قرار گرفته است.

نقشه گوگل - مخصوص

گمرک

گمرک محله ای نسبتا بزرگ در جنوب منطقه 11 تهران است که محله های کوچکی مانند امیر بهادر،عباسی، راه آهن، شوش و ... را شامل میشود. گمرک از شمال به خیابان قزوین، از شرق به خیابان وحدت اسلامی، از جنوب یه خیابان شوش و پل جوادیه، و از غرب به بزرگراه نواب صفوی محدود شده است. این محله بافتی بسیار قدیمی دارد و بسار پرتردد است. میدان گمرک (رازی) در مرکز محله تقاطع خیابان های مهمی مانند مولوی، کارگر جنوبی، هلال احمر میباشد. در شمال محله گمرک پارک رازی قرار دارد که یکی از بزرگ ترین پارک های شهر بشمار میرود.

نقشه گوگل - گمرک

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 7 اسفند 1398

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 11 تهرانمناطق تهرانمنطقه یازده تهرانمحدوده منطقه 11محله های منطقه 11منطقه 11 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

باربری صادقیه

باربری صادقیه

باربری در صادقیه : اسباب کشی بی نقص و کاملا حرفه ای را با خدمات طلایی باربری طلایی تهران تجربه کنید. ما همواره و در همه حال رضایتمندی شما مشتریان عزیز و گرانقدر را سرلوحه تمامی فعالیتهای خود قرار داده ایم. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب شماست.

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهران پارس

اتوبار تهرانپارس ( دفتر شرق تهران - باربری بزرگ طلایی تهران ) با بیش از 12 سال سابقه باربری و حمل نقل شهری در محدوده شرق تهران بهترین و کاملترین خدمات اسباب کشی را به همشهریان ساکن محدوده تهرانپارس ارائه مینماید. منتظر تماس شما هستیم !

اتوبار مجیدیه

اتوبار مجیدیه

باربری مجیدیه (جنوبی و شمالی) با ماشینهای مدرن و جدید و بهترین کارگران اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه تنها یک تماس تلفنی با شما فاصله دارد. اتوبار طلایی تهران ارائه دهنده برترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری در تهران. بهترین باربری شرق تهران شایسته انتخاب شماست !

اتوبار پونک

اتوبار پونک

آیا میدانید اتوبار طلایی تهران بهترین و مناسبترین خدمات اسباب کشی و حمل و نقل شهری را در محدوده پونک با قیمتی بسیار مناسب ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید

باربری آجودانیه

باربری آجودانیه

باربری آجوانیه با بیش از 40 سرویس حمل و نقل و اسباب کشی در منطقه یک تهران بویژه محله آجودانیه یکی از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های حمل و نقل و باربری در آجودانیه است که تمامی خدمات خود را با تعرفه اتحادیه ارائه مینماید. اتوبار آجودانیه مناسبترین راه حل برای انجام اسباب کشی اداری و باربری منزل !

باربری کامرانیه

باربری کامرانیه

اگر بدنبال یک شرکت اسباب کشی و باربری حرفه ای در منطقه یک و محدوده کامرانیه هستید به شما تبریک میگوییم ! اتوبار طلایی تهران بهترین، حرفه ای ترین و ارزان ترین شرکت اسباب کشی و باربری کامرانیه تهران است. اسباب کشی از صفر تا صد با خدمات باربری طلایی یعنی صرفه جویی در زمان و هزینه همراه با کیفیت برتر

باربری نیاوران

باربری نیاوران

حمل و نقل ، اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه و باربری در نیاوران با سرویس مجهز و مطمئن باربری طلایی تهران راه حلی آسان برای انجام یک پروژه سخت اسباب کشی است. با ما تماس بگیرید تا تفاوت در خدمترسانی را احساس کنید.دفتر باربری نیاوران پیشتاز عرصه حمل و نقل شهری و اسباب کشی تا انتهای اسباب کشی همراه شماست

اتوبار ولنجک

اتوبار ولنجک

اتوبار ولنجک معتبرترین و بهترین شرکت باربری در محدوده ولنجک میباشد که خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب ارائه میکند. باربری در ولنجک را با خدمات اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات