منطقه 11 تهران

منطقه 11 شهرداری تهران در مرکز و جنوب شهر قرار گرفته است و دارای محله هایی قدیمی و پر تردد بشمار میرود این منطقه از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به تونل توحید و بزرگراه نواب، از جنوب به محله جوادیه و راه آهن، و از شرق به پل حافظ و خیابان وحدت اسلامی محدود میگردد.

منطقه 11 تهران
منطقه 11 تهران

منطقه یازده تهران

جمعیت منطقه 11 تهران مطابق سرشماری سال 1390 حدود 289 هزار نفر گزارش شده است. در این منطقه مراکز نهم سیاسی و نظامی مانند بیت رهبری، نهاد ریاست جمهوری، شورای نگهبان، شورای عالی امنیت و سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفته است. همچنین سفارتخانه برخی از کشور ها همچون ایتالیا، فرانسه و لبنان و چند پادگان نظامی در این منطقه قرار دارند.

علاوه بر مراکز سیاسی و استراتژیک، وجود مراکز مهم اقتصادی و بازارهای تخصصی فرامنطقه ای و فراشهری مانند تولید و فروش لوازم خودرو، ابزار آلات، بورس مواد غذایی و پوشاک، مراکز نشر کتاب و ... موقعیت ویژه ای به این منطقه بخشیده است.

ویژگی های منطقه 11 تهران

  • بافت شهری و ساختمانی قدیمی
  • وجود مراکز درمانی متعدد
  • وجود مراکز سیاسی و نظامی
  • وجود مراکز و ساختمان های تجاری گوناگون و متعدد
  • دسترسی مناسب به سایر نقاط شهری

محله های منطقه 11 تهران

شیخ هادی

شیخ هادی محله ای در شمال شرقی منطقه 11 تهران است. این محله از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان ولی عصر، از جنوب به خیابان امام خمینی و از شرق به خیابان حافظ منتهی میشود. در ضلع شمالی محله و در تقاطع خیابان ولیعصر و انقلاب پارک دانشجو و تئاتر شهر، در قسمت شمالی و شرقی تالار حافظ، وحدت و رودکی قرار دارد. همچنین چند سالن تئاتر و اجرا در بخش های شمالی محله قرار گرفته است.

خیابان جمهوری مهم ترین خیابان محله است که در آن فروشگاه های لوازم خانگی و ساختمان های تجاری بسیاری وجود دارد. در خیابان خیابان نوفل شاتو در شمال و به موازات خیابان جمهوری سفارتخانه های فرانسه و ایتالیا قرار دارد. بازار بزرگ موبایل ایران نیز در شرق محله و در همسایگی خیابان حافظ قرار دارد. این محله به دلیل وجود خطوط اتوبوس های تندرو و ایستگاه های مترو دسترسی مناسبی به دیگر مناطق شهری دارد.

نقشه گوگل - شیخ هادی

انقلاب

این محله از شمال به خیابان انقلاب، از غرب به خیابان کارگر جنوبی، از جنوب خیابان جمهوری و از شرق به خیابان ولیعصر محدود شده است. در شمال و غرب محله میدان انقلاب قرار گرفته است. در ضلع شمالی محله، در خیابان انقلاب، مراکز متعدد خرید انواع کتب درسی و غیر درسی وجود دارد. بسیاری از نشریات مختلف در این محله قرار گرفته اند. محله انقلاب دارای یک ایستگاه مترو، در خیابان انقلاب است.

نقشه گوگل - انقلاب

جمالزاده

محله جمالزاده از شمال به خیابان آزادی، از غرب به محله جمهوری و خیابان زارع، از جنوب به خیابان جمهوری و از شرق به خیابان کارگر جنوبی منتهی شده است. در ضلع شمالی و شرقی آن خیابان انقلاب قرار دارد.

نقشه گوگل - جمالزاده

جمهوری

این محله از شمال به خیابان آزادی، از شرق به خیابان زارع و گلشن، از جنوب به خیابان آذربایجان و از غرب به خیابان توحید محدود شده است. خیابان های اسکندری جنوبی و جمهوری از خیابان های اصلی محله میباشند. میدان جمهوری در ضلع غربی و در انتهای خیابان جمهوری واقع شده است.

نقشه گوگل - جمهوری

حر (باغشاه)

محله حر از شمال به خیابان جمهوری، از غرب و جنوب به خیابان کمالی و از شرق به خیابان کارگر شمالی محدود است. این محله در گذشته باغشاه نام داشت و یکی از تفرجگاه های ناصرالدین بشمار میرفت اما در زمان رضاخان هنگام خیابان کشی زمین های آن قطعه قطعه شد و تنها پادگان و میدان حر(باغشاه) از آن باقی ماده است. میدان حر پایین تر از میدان پاستور در خیابان کارگر شمالی و در شرق محله واقع شده است.

نقشه گوگل - حر

منیریه

منیریه یکی از محله های قدیمی تهران است که در گذشته زمین های کشاورزی و باغ در آن قرار داشته است. محله منیریه از شمال به خیابان امام خمینی، از غرب به کارگر جنوبی، از جنوب به خیابان های معیری و ابوسعید، و از شرق به خیابان حافظ محدود است. این محله بورس لوازم ورزشی در شهر بشمار میرود و یکی از پر تردد ترین محله های تهران است.

نقشه گوگل - منیریه

عمده فروشی پوشاک ورزشی

آذربایجان

این محله از شمال به خیابان جمهوری، از غرب به کارگر جنوبی، از جنوب به خیابان امام خمینی و از شرق به خیابان ولیعصر منتهی میشود. خیابان های فلسطین جنوبی، پاستور و آذربایجان که بخشی از آن در منطقه 10 تهران قرار میگیرد، از مهم ترین خیابان های این محله هستند. بافت شهری محله آذربایجان قدیمی است و یکی از محله های پر رفت آمد این منطقه بشمار میرود.

نقشه گوگل - آذربایجان

مخصوص

محله مخصوص از شمال به خیابان کمالی، از غرب به بزرگراه نواب صفوی، از جنوب به خیابان قزوین و از شرق به خیابان کارگر جنوبی منتهی میشود. در جنوب شرقی محله میدان قزوین یکی از مهم ترین میادین شهر قرار دارد و در همسایگی خیابان قزوین تعمیرگاه های ماشین آلات سنگین وجود دارد. همچنین در این محله ساختمان کارخانه هایی مانند کبریت سازی، صابون سازی، دخانیات و ... قرار گرفته است.

نقشه گوگل - مخصوص

گمرک

گمرک محله ای نسبتا بزرگ در جنوب منطقه 11 تهران است که محله های کوچکی مانند امیر بهادر،عباسی، راه آهن، شوش و ... را شامل میشود. گمرک از شمال به خیابان قزوین، از شرق به خیابان وحدت اسلامی، از جنوب یه خیابان شوش و پل جوادیه، و از غرب به بزرگراه نواب صفوی محدود شده است. این محله بافتی بسیار قدیمی دارد و بسار پرتردد است. میدان گمرک (رازی) در مرکز محله تقاطع خیابان های مهمی مانند مولوی، کارگر جنوبی، هلال احمر میباشد. در شمال محله گمرک پارک رازی قرار دارد که یکی از بزرگ ترین پارک های شهر بشمار میرود.

نقشه گوگل - گمرک

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 7 اسفند 1398

مناطق 22 گانه تهران

منطقه 11 تهرانمناطق تهرانمنطقه یازده تهرانمحدوده منطقه 11محله های منطقه 11منطقه 11 شهرداری تهرانمناطق 22 گانه تهران

باربری یوسف آباد

باربری یوسف آباد

باربری یوسف آباد تهران با کارگرانی زبده و نیرومند و ناوگان مدرن باربری و حمل و نقل شهری بهترین سرویس حمل و نقل و اسباب کشی را با قیمتی بسیار مناسب برای شما فراهم آورده است. با اتوبار یوسف آباد تفاوت را لمس کنید !

اتوبار و باربری لواسان

اتوبار و باربری لواسان

اتوبار لواسان با افتخار خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را با قیمتی بسیار مناسب و با کیفیتی ارزنده ارائه مینماید.باربری لواسان پیشرو در ارائه سرویس های باربری و بسته بندی اثاثیه منزل در تهران و شمیرانات. اتوبار و باربری در لواسان با رزومه درخشان بهترین و مطمئن ترین انتخاب شماست. با ما تماس بگیرید

باربری قلهک

باربری قلهک

باربری طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی، بسته بندی تخصصی اثاثیه و لوازم منزل و اداری به صورت 24 ساعته در محدوده قلهک میباشد. باربری قلهک با سال ها تجربه و رزومه درخشان، آماده خددمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد.

باربری تجریش

باربری تجریش

بهترین باربری تجریش با کادر متخصص مجموعه بزرگ اتوبار و باربری طلایی مناسبترین راه حل برای شماست. ما همواره به رضایتمندی شما مشتریان عزیز می اندیشیم و اعتماد شما را به بهترین وجه ممکن پاسخگو خواهیم بود. باربری در تجریش را به متخصصین ما بسپارید

باربری در ولنجک

باربری در ولنجک

باربری ولنجک به عنوان یکی از موفق ترین و برجسته ترین دفاتر اتوبار و باربری طلایی تهران با هدف خدمترسانی به همشهریان عزیز تهرانی و ساکن محدوده ولنجک و با شعار کیفیت بهترین تبلیغات ، خدمات باربری و اسباب کشی اداری و منزل را در منطقه یک تهران ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید !!

باربری محدوده ونک

باربری محدوده ونک

حمل و نقل اثاثیه منزل و باربری در محدوده ونک از نیایش تا یوسف آباد و از جردن تا کردستان با تعرفه کارشناسی شده و پایین تر از نرخ مصوب اتحادیه. کارگران خوش برخورد و توانا

اتوبار مطهری

اتوبار مطهری

اتوبار مطهری یعنی تجربه یک اسباب کشی ایمن، مطمئن و کم هزینه. اتوبار طلایی تهران ارائه دهنده برترین خدمات باربری و اسباب کشی آماده خدمت رسانی به شما همشهریان گرامی در محدوده مطهری میباشد.

باربری دزاشیب

باربری دزاشیب

اسباب کشی و باربری دزاشیب تهران با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا. انجام کار توسط بهترین شرکت باربری تهران و کارگران حرفه ای با بیش از 50 سرویس اسباب کشی در روز همراه با کارنامه و رزومه درخشان. اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب برای جابجایی اثاثیه و باربری در دزاشیب تهران.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات