جستجو

منطقه 10 تهران

منطقه 10 شهرداری تهران در غرب تهران واقع شده است و پس از منطقه هفده کوچکترین منطقه شهرداری تهران بشمار می آید. این منطقه از پرتراکم ترین مناطق تهران است که طبق آخرین سرشماری در سال 1395 جمعیتی حدود 327 هزار نفر را در خود جای داده است.

منطقه 10 تهران
منطقه 10 تهران

منطقه ده تهران

منطقه 10 تهران یکی از مناطق قدیمی تهران است که در حدود یک قرن پیش شکل گرفته است. این منطقه از شمال به خیابان آزادی، از غرب به خیابان شهیدان، از جنوب به خیابان قزوین و از شرق به بزرگراه نواب صفوی منتهی میگردد. بافت شهری آن قدیمی و بسیار متراکم است. قدیمی ترین محلات منطقه به سال 1304 و جدیدترین آن مربوط به سال 1353 بازمیگردد. خیابان های جیحون، کارون، دامپزشکی،رودکی(سلسبیل)، آذربایجان، امام خمینی و کمیل از مهمترین و مشهورترین خیابان های این منطقه است.

ویژگی های منطقه 10 تهران

محله های منطقه 10 تهران

بریانک

بریانک محله ای است در غرب تهران مه از شمال به خیابان کمیل، از شرق به بزرگراه نواب صفوی، از جنوب به خیابان قزوین و از غرب با خیابان امازاده عبدالله همسایه است. این محله از محلات قدیمی تهران محسوب میشود و اغلب خانه های آن قدیمی هستند. در گذشته محله بریانک با عنوان ده بریانک شناخته میشد و دارای باغ های بسیاری بوده است. با وجود تراکم بسیار، این محله با دارا بودن ایستگاه مترو و خطوط BRT، دسترسی مناسبی به محلات و مناطق دیگر دارد.

نقشه گوگل- بریانک

سلسبیل

سلسبیل یا سرسبیل نام یکی از معروف ترین خیابان های تهران میباشد که امروزه به رودکی تغییر یافته است. محله سلسبیل از شمال به خیابان آذربایجان، از جنوب به خیابان کمیل، از شرق به بزرگراه نواب صفوی و از فرب به خیابان خوش منتهی میشود. خیابان سلسبیل امروزه یکی از مهم ترین مراکز خرید پایتخت بشمار میرود و واحد های تجاری زیادی در آن ساخته شده است. وجود ایستگاه مترو و خطوط اتوبوسرانی، دسترسی این محله به سایر نقاط تهران را آسان کرده است.

نقشه گوگل - سلسبیل

کارون

کارون محله ای قدیمی در منطقه 10 تهران است. این محله از شما به خیابان های آذربایجان و آزادی، از جنوب به خیابان کمیل، از شرق به خیابان قصرالدشت و از غرب به خیابان جیحون محدود شده است. خیابان هاشمی این محله را به دو بخش کارون شمالی وکارون جنوبی تقسیم کرده است. کارون که در گذشته دارالسلام نام داشت دارای باغ ها و زمین های کشاورزی بسیاری بود. با گسترش شهر تهران در این منطقه ساخت و ساز های بسیاری شد. در حال حاضر، بیشتر بافت شهری این محل قدیمی و فرسوده است. هم چنین به علت تراکم بالا در این محله ترافیک بسیار است.

نقشه گوگل - کارون

کمیل

کمیل نام یکی از خیابان ها و محله های جنوب غرب تهران است. این محله در گذشته دارای زمین های کشاورزی فراوانی بوده است که با گسترش زندگی شهری از بین رفته است. به دلیل وجود پادگان جی در انتهای خیابان کمیل بیش از 70 درصد ساکنان آن نظامی بوده اند. پارک رضوان که در گذشته آرامگاه ارامنه بوده است در جوار این خیابان قرار دارد. این محله با وجود ایستگاه مترو و اتصال به خیابان های اصلی منطقه دسترسی نسبتا مناسبی به سایر نقاط تهران دارد.

نقشه گوگل - کمیل

این مطلب پیوسته در حال بروزرسانی است - آخرین ویرایش 28 دی 1398

مناطق 22 گانه تهران

تهیه شده توسط بهترین شرکت اسباب و باربری در تهران

اتوبار مجیدیه جنوبی

اتوبار مجیدیه جنوبی

اتوبار مجیدیه جنوبی: ارائه کننده برترین خدمات اسباب کشی و باربری با قیمتی مناسب. ماشین های باربری مجهز و مدرن. بسته بندی اثاثیه منزل به صورت حرفه ای. سرویس دهی 24 ساعته.

باربری در محدوده شهرک آزمایش

باربری در محدوده شهرک آزمایش

بهترین باربری شهرک آزمایش همراه با برترین کیفیت اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری با یک تماس در خدمت شما خواهد بود.

باربری آجودانیه

باربری آجودانیه

باربری آجوانیه با بیش از 40 سرویس حمل و نقل و اسباب کشی در منطقه یک تهران بویژه محله آجودانیه یکی از بزرگترین و معتبر ترین شرکت های حمل و نقل و باربری در آجودانیه است که تمامی خدمات خود را با تعرفه اتحادیه ارائه مینماید. اتوبار آجودانیه مناسبترین راه حل برای انجام اسباب کشی اداری و باربری منزل !

اتوبار جردن

اتوبار جردن

اسباب کشی صد در صد تضمینی و حمل بار حرفه ای در شمال تهران و منطقه جردن با قیمت بسیار مناسب و غیر قابل رقابت. باربری جردن تا رسیدن به آرامش و انتهای اسباب کشی همکار و درخدمت شماست.