هواپیمای بوئینگ 757

هواپیمای بوئینگ 757 مسافربری از نوع بدنه باریک محسوب میشود بدین معنی که تنها یک راهرو دارد. این هواپیما بزرگترین هواپیمای تک راهرو است و بین سال های ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۴ تولید شده. هواپیمای ۷۵۷ از دو موتور توروبوفن برای حرکت و پرواز استفاده میکند !

هواپیمای بوئینگ 757
هواپیمای بوئینگ 757

بوئینگ 757 برای جایگزینی هواپیمای سه موتوره ۷۲۷ طراحی شد. همون طوری که ۷۲۷ برای مسیرهای کوتاه و متوسط طراحی شده ۷۵۷ هم برای چنین ماموریتی تولید شد. انگیزه بوئینگ برای طراحی هواپیمای جدید کم کردن مصرف سوخت بود زیرا شرکتهای هواپیمایی مختلف از مصرف زیاد سوخت ۷۲۷ گله مند بودند. بنابراین کم کردن ۲۰% مصرف سوخت موتورها و بهبود ۱۰% در آیرودینامیک هدف قرار داده شد. استفاده از مواد سبک و بال جدید جز مواردی است که در بوئینگ 757 نسبت به مدل پیشین خود تغییر کرده است.

اولین پراواز بوئینگ 757 در سال ۱۹۸۲ انجام شد و با وجود این که تولید این هواپیما متوقف شده است همچنان مورد استفاده ایرلاین ها قرار می گیرد. در مجموع ۱۰۵۰ فروند از این هواپیما در مدل های مختلف ساخته شده است.

اکثر بدنه این هواپیما توسط مواد کامپوزیتی و قسمت هایی ازآن نیز با آلومینیوم ساخته شده است. ترمزهای این پرنده از نوع کربنی هستند. تعداد مسافرین این هواپیما بین ۲۰۰ تا ۲۹۵ نفر متغیراست و هم چنین ۵۸۰۰ تا ۷۵۰۰ کیلومتر برد دارد. مشخصات عملکردی بوئینگ 757 در مدل های مختلف متفاوت است. شخصیت های مهمی در دنیا از هواپیما ۷۵۷ استفاده کرده اند از جمله رئیس جمهور آرژانتین ، باراک اوباما و دلتمردان قزاقستان و … . که این نشان از قابلیت اطمینان بالای این هواپیماست.

مدل های مختلف بوئینگ 757

بطور کلی بوئینگ ۷۵۷ رو می شه به دو نوع مختلف تقسیم کرد. طول بدنه یک مدل بلندتر از مدل دیگر است. مدل هایی که با ۲۰۰- نام گذاری می شوند طول کوتاه تری نسبت به مدل های ۳۰۰- دارند.

۷۵۷-۲۰۰ : اولین مدل تولید شده از این هواپیماست. درب های این مدل از دو نوع مختلف هستند. حداکثر مسافری که با خودش حمل می کنه ۲۳۹ مسافر است.

۷۵۷-۲۰۰PF : بوئینگ مدل قبلی رو به هواپیمای باری تبدیل کرد و این مدل رو به بازار عرضه کرد. البته نسبت به مدل قبلی تفاوت هایی کوچک در سیستم ناوبری و … داشته است.

۷۵۷-۲۰۰M : این مدل ترکیبی از دو مدل قبل با کاربری متغیر است یعنی میتوان هم به عنوان هواپیمای مسافری و هم باربری و هم ترکیب هر دو استفاده کرد.

۷۵۷-۲۰۰SF : این مدل هم باربری است. در سانحه پرواز ۲۹۳۷ هواپیمای باربری از همین مدل بود. تغییر در درب های ورود بار و ظرفیت مدل های قبلی منجر به تولید این مدل شد.

منبع : هوا فضای جوان

باراک اوباما - مسافر بوئینگ 757بوئینگ 757 در حال بارگیریهواپیمای باربری بوئینگ 757

بوئینگهواپیمای باربریهواپیمای بوئینگبوئینگ 757هواپیمای باری

اتوبار مجیدیه جنوبی

اتوبار مجیدیه جنوبی

اتوبار مجیدیه جنوبی: ارائه کننده برترین خدمات اسباب کشی و باربری با قیمتی مناسب. ماشین های باربری مجهز و مدرن. بسته بندی اثاثیه منزل به صورت حرفه ای. سرویس دهی 24 ساعته.

باربری قلهک

باربری قلهک

باربری طلایی تهران ارائه کننده کلیه خدمات باربری و اسباب کشی، بسته بندی تخصصی اثاثیه و لوازم منزل و اداری به صورت 24 ساعته در محدوده قلهک میباشد. باربری قلهک با سال ها تجربه و رزومه درخشان، آماده خددمت رسانی به همشهریان عزیز میباشد.

باربری شمیرانات

باربری شمیرانات

حمل بار و اثاثیه یک تخصص و باربری طلایی تهران متخصص حمل بار است. بهترین کادر اسباب کشی و حمل اثاثیه و همینطور نیروی کار متخصص در بسته بندی اثاثیه، انتخاب اتوبار طلایی تهران را به عنوان بهترین باربری شمیرانات برای شما آسان خواهد کرد. خدمات حمل بار در شمیرانات را با اتوبار طلایی تجربه کنید

اتوبار فاطمی

اتوبار فاطمی

اتوبار فاطمی : ارائه دهنده بهترین خدمات باربری و اسباب کشی - بسته بندی اثاثیه با کیفیت عالی - دقت و سرعت و تعرفه مناسب - اسباب کشی آسان و بی دردسر را با اتوبار فاطمی تجربه کنید.

باربری سعادت آباد

باربری سعادت آباد

باربری سعادت آباد با استفاده از تجهیزات با کیفیت و همکاری با کادر متخصص اسباب کشی تا انتهای اسباب کشی همراه شما مشتریان عزیز خواهد بود. اتوبار سعادت آباد بهترین کیفیت خدمات اسباب کشی را به شما هدیه خواهد داد. باربری در سعادت آباد را با سرویس های بینظیر اتوبار طلایی تجربه کنید

باربری پاسداران

باربری پاسداران

باربری پاسداران با اتکاء به دانش و تجربه کادر باربری و بسته بندی خود رضایتمندی مشتریان عزیز را تضمین مینماید.اسباب کشی ، حمل و نقل و باربری در پاسداران را با اتوبار طلایی تهران تجربه کنید و تجربه سخت یک اسباب کشی را به خاطره ای خوش مبدل سازید. با ما تماس بگیرید !

باربری در الهیه

باربری در الهیه

بهترین باربری الهیه با خدماتی استثنایی و کیفیت بی رقیب همراه با قیمت مناسب تنها یک تماس با شما فاصله دارد. بسته بندی اثاثیه، چیدمان اثاثیه، حمل بار سنگین و پیانو و باربری در محدوده الهیه را با مجموعه حرفه ای اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید !

اتوبار پونک

اتوبار پونک

آیا میدانید اتوبار طلایی تهران بهترین و مناسبترین خدمات اسباب کشی و حمل و نقل شهری را در محدوده پونک با قیمتی بسیار مناسب ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات