هواپیمای بوئینگ 757

هواپیمای بوئینگ 757 مسافربری از نوع بدنه باریک محسوب میشود بدین معنی که تنها یک راهرو دارد. این هواپیما بزرگترین هواپیمای تک راهرو است و بین سال های ۱۹۸۱ تا ۲۰۰۴ تولید شده. هواپیمای ۷۵۷ از دو موتور توروبوفن برای حرکت و پرواز استفاده میکند !

هواپیمای بوئینگ 757
هواپیمای بوئینگ 757

بوئینگ 757 برای جایگزینی هواپیمای سه موتوره ۷۲۷ طراحی شد. همون طوری که ۷۲۷ برای مسیرهای کوتاه و متوسط طراحی شده ۷۵۷ هم برای چنین ماموریتی تولید شد. انگیزه بوئینگ برای طراحی هواپیمای جدید کم کردن مصرف سوخت بود زیرا شرکتهای هواپیمایی مختلف از مصرف زیاد سوخت ۷۲۷ گله مند بودند. بنابراین کم کردن ۲۰% مصرف سوخت موتورها و بهبود ۱۰% در آیرودینامیک هدف قرار داده شد. استفاده از مواد سبک و بال جدید جز مواردی است که در بوئینگ 757 نسبت به مدل پیشین خود تغییر کرده است.

اولین پراواز بوئینگ 757 در سال ۱۹۸۲ انجام شد و با وجود این که تولید این هواپیما متوقف شده است همچنان مورد استفاده ایرلاین ها قرار می گیرد. در مجموع ۱۰۵۰ فروند از این هواپیما در مدل های مختلف ساخته شده است.

اکثر بدنه این هواپیما توسط مواد کامپوزیتی و قسمت هایی ازآن نیز با آلومینیوم ساخته شده است. ترمزهای این پرنده از نوع کربنی هستند. تعداد مسافرین این هواپیما بین ۲۰۰ تا ۲۹۵ نفر متغیراست و هم چنین ۵۸۰۰ تا ۷۵۰۰ کیلومتر برد دارد. مشخصات عملکردی بوئینگ 757 در مدل های مختلف متفاوت است. شخصیت های مهمی در دنیا از هواپیما ۷۵۷ استفاده کرده اند از جمله رئیس جمهور آرژانتین ، باراک اوباما و دلتمردان قزاقستان و … . که این نشان از قابلیت اطمینان بالای این هواپیماست.

مدل های مختلف بوئینگ 757

بطور کلی بوئینگ ۷۵۷ رو می شه به دو نوع مختلف تقسیم کرد. طول بدنه یک مدل بلندتر از مدل دیگر است. مدل هایی که با ۲۰۰- نام گذاری می شوند طول کوتاه تری نسبت به مدل های ۳۰۰- دارند.

۷۵۷-۲۰۰ : اولین مدل تولید شده از این هواپیماست. درب های این مدل از دو نوع مختلف هستند. حداکثر مسافری که با خودش حمل می کنه ۲۳۹ مسافر است.

۷۵۷-۲۰۰PF : بوئینگ مدل قبلی رو به هواپیمای باری تبدیل کرد و این مدل رو به بازار عرضه کرد. البته نسبت به مدل قبلی تفاوت هایی کوچک در سیستم ناوبری و … داشته است.

۷۵۷-۲۰۰M : این مدل ترکیبی از دو مدل قبل با کاربری متغیر است یعنی میتوان هم به عنوان هواپیمای مسافری و هم باربری و هم ترکیب هر دو استفاده کرد.

۷۵۷-۲۰۰SF : این مدل هم باربری است. در سانحه پرواز ۲۹۳۷ هواپیمای باربری از همین مدل بود. تغییر در درب های ورود بار و ظرفیت مدل های قبلی منجر به تولید این مدل شد.

منبع : هوا فضای جوان

باراک اوباما - مسافر بوئینگ 757بوئینگ 757 در حال بارگیریهواپیمای باربری بوئینگ 757

بوئینگهواپیمای باربریهواپیمای بوئینگبوئینگ 757هواپیمای باری

باربری نیاوران

باربری نیاوران

حمل و نقل ، اسباب کشی، بسته بندی اثاثیه و باربری در نیاوران با سرویس مجهز و مطمئن باربری طلایی تهران راه حلی آسان برای انجام یک پروژه سخت اسباب کشی است. با ما تماس بگیرید تا تفاوت در خدمترسانی را احساس کنید.دفتر باربری نیاوران پیشتاز عرصه حمل و نقل شهری و اسباب کشی تا انتهای اسباب کشی همراه شماست

اتوبار امیرآباد

اتوبار امیرآباد

اتوبار امیرآباد با بیش از نیم قرن تجربه در صنعت حمل و نقل شهری و باربری منزل یکی از معتبرترین و مطرح ترین شرکتهای تحت نظارت باربری طلایی تهران است که همیشه و در همه حال مشتری مداری را در راس فهرست اولویتهای خود قرار داده است.

باربری محدوده ونک

باربری محدوده ونک

حمل و نقل اثاثیه منزل و باربری در محدوده ونک از نیایش تا یوسف آباد و از جردن تا کردستان با تعرفه کارشناسی شده و پایین تر از نرخ مصوب اتحادیه. کارگران خوش برخورد و توانا

باربری سید خندان

باربری سید خندان

اسباب کشی آسان و بی دردسر را با باربری طلایی تهران تجربه کنید. حمل اثاثیه و بار در محدوده سید خندان با کیفیت عالی و قیمت مناسب را از باربری سید خندان بخواهید.

باربری شیخ بهایی

باربری شیخ بهایی

باربری در شیخ بهایی : اسباب کشی اداری و منزل، بسته بندی اثاثیه، کارگر باربری و اسباب کشی، وانت بار، نیسان بار، خاور و کامیون، کادر اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه و حمل وسایل سنگین. یک تماس با باربری شیخ بهایی کافیست تا یک اسباب کشی سریع و آسان را تجربه کنید. با ما تماس بگیرید.

اتوبار مجیدیه

اتوبار مجیدیه

باربری مجیدیه (جنوبی و شمالی) با ماشینهای مدرن و جدید و بهترین کارگران اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه تنها یک تماس تلفنی با شما فاصله دارد. اتوبار طلایی تهران ارائه دهنده برترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری در تهران. بهترین باربری شرق تهران شایسته انتخاب شماست !

اتوبار پاسداران

اتوبار پاسداران

بهترین اتوبار پاسداران با خدمات منحصر به فرد و ارزان و کیفیتی مثال زدنی تمامی خدمات مورد نیاز در یک اسباب کشی را در سریعترین زمان ممکن برآورده خواهد ساخت. کافیست با ما تماس بگیرید.

باربری در محدوده شهرک آزمایش

باربری در محدوده شهرک آزمایش

بهترین باربری شهرک آزمایش همراه با برترین کیفیت اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری با یک تماس در خدمت شما خواهد بود.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات