جستجو

پیش بینی قیمت مسکن در سال 96

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: بانک‌ها با جمع کردند سپرده‌ها نزد خود و سرمایه‌ گذاری‌هایی در بخش مسکن که به معوقات منجر شده است باعث رکود در بازار مسکن شده‌اند.

پیش بینی قیمت مسکن در سال 96
پیش بینی قیمت مسکن در سال 96

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام سخت بودن پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۶ گفت: قیمت مسکن در تهران طی ۲۰ سال تا ۹۰ برابر رشد داشت.

 پیش بینی سال آینده مسکن سخت است 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسام عقبایی در خصوص اینکه آیا خرید مسکن هنوز هم می‌تواند جزو سرمایه‌گذاریهای مطمئن محسوب شود به فارس گفت: مثالی برای شما از زبان زمین می‌زنم «زمین می‌گوید: مرا بخر 5 سال نگه دار من تو را تا آخر عمر نگه می‌دارم. مرا بخر 10 سال نگه‌دار، بچه‌های تو را هم نگه می‌دارم. مرا بخر 20 سال نگه‌دار، من نوه و نتیجه‌های تو را هم نگه می‌دارم».

وی افزود: از سال 71 تا 91 طبق آماری که از مرکز آمار استخراج شده است قیمت مسکن در کشور به طور متوسط 60 تا 90 برابر شده است. یعنی در همین مدت مورد اشاره 6 هزار تا 9 هزار درصد قیمت مسکن گران شده است.

کاهش 15 درصدی قیمت آپارتمان های لوکس

عقبایی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود قیمت مسکن در سال جاری حدود 13 درصد رشد داشته است، گفت: بنده این موضوع را تأیید نمی‌کنم چرا که در سال 95 شاهد افزایش قیمت نبودیم و حتی در برخی از بافت‌ها قیمت آپارتمان‌های لوکس شکسته شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه کاهش قیمت آپارتمان‌های لوکس بیشتر در نقاط مرفه شهرهای بزرگ رخ داده است، گفت: قیمت آپارتمان‌های لوکس نسبت به سال 94، 15 تا 20 درصد شکسته شده است و اگر به قبل از سال 94 برگردیم به دلیل اینکه قدرت خرید مردم حتی اقشار با درآمد بالا نیز کاهش یافته است این کاهش قیمت بیشتر خواهد بود.

وی افزود: به عنوان مثال قیمت واحدهای لوکس ظرفیت کاهش بیشتر هم دارد چرا که قیمت یک متر آپارتمان به مبلغ 20 میلیون تومان قیمت حباب‌گونه دارد پس چون عرضه این واحدها بیش از تقاضا است شکسته شدن قیمت باز هم وجود دارد.

از ابتدای امسال در دوره پیش رونق مسکن هستیم

وی در پاسخ به این سؤال که آیا وارد دوره پیش‌ رونق شده‌ایم و می‌توان امیدوار بود که از نیمه دوم سال 95 مسکن از رکود خارج شود، گفت: از ابتدای سال جاری در دوره پیش رونق هستیم و در حقیقت در مرحله عبور از فاز اول خروج از رکود هستیم پس 5 ماه از دوره پیش رونق مسکن سپری شده است و این موضوع را رشد تعداد معاملات و نوع معاملات نشان می‌دهد که خیز اول خروج از رکود مسکن برداشته شده است اما هنوز با خروج مسکن از رکود به طور کامل و ورود به دوره رونق فاصله داریم.

عقبایی تأکید کرد: برای خروج کامل مسکن از رکود و ورود به دوره رونق مسکن حداقل باید میزان معاملات در روز سه برابر معاملات کنونی شود تا بگوییم بازار مسکن از رکود خارج شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: بر اساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته در کشور نشان می‌دهد حجم مراجعات مردم به مشاوران املاک رشد داشته است و این مبین افزایش معاملات در ماه‌های آینده خواهد بود چرا که پروسه خرید مسکن یک پروسه زمان‌بری است.

وی با اشاره به اینکه در سال 93 و 94 میزان صدور پروانه‌های ساختمانی 50 درصد کاهش یافته و باید با افزایش تولید مسکن این کسری جبران شود، گفت: قطعاً تولیدکنندگان مسکن میزان افزایش مراجعات و تعداد معاملات مسکن را رصد می‌کنند و قطعاً در این خصوص که مجدداً به تولید مسکن روی بیاورند آنها را به این موضوع ترغیب خواهد کرد که برای شروع به تولید واحدهای کوچکتر اقدام کنند.

عقبایی افزود: این روزها تولید مسکن واحدهای کوچک از سوی سازندگان افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید

باربری زیبادشت

باربری زیبادشت

حمل اثاثیه منزل و کلیه خدمات اسباب کشی و بسته بندی توسط بهترین باربری زیبادشت ( دفتر منطقه 22 اتوبار طلایی تهران ) با قیمت بسیار مناسب و کیفیت عالی. اتوبار طلایی تهران پاسخ اعتماد شما عزیزان را با خدماتی غیر قابل رقابت جبران خواهد کرد.

باربری در فرمانیه

باربری در فرمانیه

باربری در فرمانیه و شمال تهران با مناسب ترین قیمت ممکن و بالاترین استاندارد اسباب کشی توسط کادری از برترین و مجربترین کارگران حمل اثاثیه و بسته بندی لوازم منزل در تهران. تنها یک تماس با بهترین شرکت باربری تهران فاصله دارید!

باربری دزاشیب

باربری دزاشیب

اسباب کشی و باربری دزاشیب تهران با قیمت مناسب و کیفیت بسیار بالا. انجام کار توسط بهترین شرکت باربری تهران و کارگران حرفه ای با بیش از 50 سرویس اسباب کشی در روز همراه با کارنامه و رزومه درخشان. اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب برای جابجایی اثاثیه و باربری در دزاشیب تهران.

باربری قیطریه

باربری قیطریه

بهترین باربری قیطریه با خدمات کامل اسباب کشی منزل و اداری و کامیونهای مجهز و مدرن مخصوص حمل اثاثیه یک تماس با شما فاصله دارد. کارگران حرفه ای بسته بندی و حمل و نقل اثاثیه و قیمت مناسب راه حلی مناسب برای انجام یک اسباب کشی سریع و بدور از هر گونه خسارت است. اتوبار طلایی انتخاب اول شماست