پیش بینی قیمت مسکن در سال 96

رییس سابق اتحادیه مشاوران املاک گفت: بانک‌ها با جمع کردند سپرده‌ها نزد خود و سرمایه‌ گذاری‌هایی در بخش مسکن که به معوقات منجر شده است باعث رکود در بازار مسکن شده‌اند.

پیش بینی قیمت مسکن در سال 96
پیش بینی قیمت مسکن در سال 96

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اعلام سخت بودن پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۶ گفت: قیمت مسکن در تهران طی ۲۰ سال تا ۹۰ برابر رشد داشت.

 پیش بینی سال آینده مسکن سخت است 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسام عقبایی در خصوص اینکه آیا خرید مسکن هنوز هم می‌تواند جزو سرمایه‌گذاریهای مطمئن محسوب شود به فارس گفت: مثالی برای شما از زبان زمین می‌زنم «زمین می‌گوید: مرا بخر 5 سال نگه دار من تو را تا آخر عمر نگه می‌دارم. مرا بخر 10 سال نگه‌دار، بچه‌های تو را هم نگه می‌دارم. مرا بخر 20 سال نگه‌دار، من نوه و نتیجه‌های تو را هم نگه می‌دارم».

وی افزود: از سال 71 تا 91 طبق آماری که از مرکز آمار استخراج شده است قیمت مسکن در کشور به طور متوسط 60 تا 90 برابر شده است. یعنی در همین مدت مورد اشاره 6 هزار تا 9 هزار درصد قیمت مسکن گران شده است.

کاهش 15 درصدی قیمت آپارتمان های لوکس

عقبایی در پاسخ به این سؤال که گفته می‌شود قیمت مسکن در سال جاری حدود 13 درصد رشد داشته است، گفت: بنده این موضوع را تأیید نمی‌کنم چرا که در سال 95 شاهد افزایش قیمت نبودیم و حتی در برخی از بافت‌ها قیمت آپارتمان‌های لوکس شکسته شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه کاهش قیمت آپارتمان‌های لوکس بیشتر در نقاط مرفه شهرهای بزرگ رخ داده است، گفت: قیمت آپارتمان‌های لوکس نسبت به سال 94، 15 تا 20 درصد شکسته شده است و اگر به قبل از سال 94 برگردیم به دلیل اینکه قدرت خرید مردم حتی اقشار با درآمد بالا نیز کاهش یافته است این کاهش قیمت بیشتر خواهد بود.

وی افزود: به عنوان مثال قیمت واحدهای لوکس ظرفیت کاهش بیشتر هم دارد چرا که قیمت یک متر آپارتمان به مبلغ 20 میلیون تومان قیمت حباب‌گونه دارد پس چون عرضه این واحدها بیش از تقاضا است شکسته شدن قیمت باز هم وجود دارد.

از ابتدای امسال در دوره پیش رونق مسکن هستیم

وی در پاسخ به این سؤال که آیا وارد دوره پیش‌ رونق شده‌ایم و می‌توان امیدوار بود که از نیمه دوم سال 95 مسکن از رکود خارج شود، گفت: از ابتدای سال جاری در دوره پیش رونق هستیم و در حقیقت در مرحله عبور از فاز اول خروج از رکود هستیم پس 5 ماه از دوره پیش رونق مسکن سپری شده است و این موضوع را رشد تعداد معاملات و نوع معاملات نشان می‌دهد که خیز اول خروج از رکود مسکن برداشته شده است اما هنوز با خروج مسکن از رکود به طور کامل و ورود به دوره رونق فاصله داریم.

عقبایی تأکید کرد: برای خروج کامل مسکن از رکود و ورود به دوره رونق مسکن حداقل باید میزان معاملات در روز سه برابر معاملات کنونی شود تا بگوییم بازار مسکن از رکود خارج شده است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: بر اساس بررسی‌های میدانی صورت گرفته در کشور نشان می‌دهد حجم مراجعات مردم به مشاوران املاک رشد داشته است و این مبین افزایش معاملات در ماه‌های آینده خواهد بود چرا که پروسه خرید مسکن یک پروسه زمان‌بری است.

وی با اشاره به اینکه در سال 93 و 94 میزان صدور پروانه‌های ساختمانی 50 درصد کاهش یافته و باید با افزایش تولید مسکن این کسری جبران شود، گفت: قطعاً تولیدکنندگان مسکن میزان افزایش مراجعات و تعداد معاملات مسکن را رصد می‌کنند و قطعاً در این خصوص که مجدداً به تولید مسکن روی بیاورند آنها را به این موضوع ترغیب خواهد کرد که برای شروع به تولید واحدهای کوچکتر اقدام کنند.

عقبایی افزود: این روزها تولید مسکن واحدهای کوچک از سوی سازندگان افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید

قیمت مسکنقیمت مسکن 96پیش بینی قیمت مسکن

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش

اتوبار تجریش استرسهای ناشی از اسباب کشی شما را به صفر میرساند. کیفیت ممتاز، تجربه بالا، قیمت مناسب و مشتری مداری را فقط از اتوبار تجریش بخواهید. اتوبار تجریش دارای لوح تقدیر مردمی است و این دستاورد نشان افتخاری است برای مجموعه بزرگ باربری تهران و همچنین راهنمایی برای انتخاب یک شرکت باربری معتبر

اتوبار فرشته

اتوبار فرشته

باربری، اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه را با خیالی آسوده به اتوبار فرشته بسپارید و نظاره گر پیشرفت روند اسباب کشی منزل خود باشید. اتوبار طلایی تهران برترین و با کیفیت ترین خدمات باربری و اسباب کشی را برای شما همشهریان عزیز در محدوده فرشته ارائه مینماید.

اتوبار یوسف آباد

اتوبار یوسف آباد

اتوبار یوسف آباد زیر مجموعه باربری بزرگ طلایی تهران آماده ارائه برترین خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری در محدوده یوسف آباد تهران میباشد. بهترین خدمات اسباب کشی و باربری در یوف اباد را از ما بخواهید. اتوبار یوسف آباد نماد کیفیت و تضمین سلامت اسباب کشی در تهران.

باربری در الهیه

باربری در الهیه

بهترین باربری الهیه با خدماتی استثنایی و کیفیت بی رقیب همراه با قیمت مناسب تنها یک تماس با شما فاصله دارد. بسته بندی اثاثیه، چیدمان اثاثیه، حمل بار سنگین و پیانو و باربری در محدوده الهیه را با مجموعه حرفه ای اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید !

باربری صادقیه

باربری صادقیه

باربری در صادقیه : اسباب کشی بی نقص و کاملا حرفه ای را با خدمات طلایی باربری طلایی تهران تجربه کنید. ما همواره و در همه حال رضایتمندی شما مشتریان عزیز و گرانقدر را سرلوحه تمامی فعالیتهای خود قرار داده ایم. اگر قصد اسباب کشی دارید اتوبار طلایی تهران بهترین انتخاب شماست.

باربری جماران

باربری جماران

باربری جماران - دفتر اتوبار طلایی - معتبرترین و مطمئن ترین شرکت حمل و نقل در محدوده جماران با ارائه کلیه خدمات اسباب کشی و باربری با کیفیت عالی و قیمت مناسب در خدمت شما همشهریان گرامی میباشد.اسباب کشی را با خیالی آسوده به باربری طلایی تهران بسپارید.

اتوبار پونک

اتوبار پونک

آیا میدانید اتوبار طلایی تهران بهترین و مناسبترین خدمات اسباب کشی و حمل و نقل شهری را در محدوده پونک با قیمتی بسیار مناسب ارائه مینماید. با ما تماس بگیرید

اتوبار ولنجک

اتوبار ولنجک

اتوبار ولنجک معتبرترین و بهترین شرکت باربری در محدوده ولنجک میباشد که خدمات اسباب کشی و بسته بندی اثاثیه منزل و اداری را با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب ارائه میکند. باربری در ولنجک را با خدمات اتوبار و باربری طلایی تهران تجربه کنید.

بسته بندی اثاثیه و باربری در تهران و شمیرانات